Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hd iron 883 ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Harley davidson 883iron
    Merhaba ben 2014 model iron 883 var 1 senedir kullaniyorum fazla vaktim olmasada daha 2500 km de stock ekzoz mevcut ekzoz degismek istedim ama herkes cok ses yapmasindan sikayetci bunun icin almadim benim istegim birseyler yapip birazdaha sesini yukseltmek hava filtresini degissem yada farkli bir sekilde sesini bir az daha fazlalastirmam mumkunmu yada yaptigim sey o cikicak sese degicekmi yardimci olursaniz sevinirim... Tesekkurler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresi egzoz sesini (stock) çok değiştirmese de emiş sesi ile belki tatmin edici olabilir. Açık hava filtresi ile birlikte motosikletin hava yakıt karışımı etkilenecek mi, etkilenmiyorsa filtreden sonra garanti bozulacak mı bir sorun

mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Enjeksiyonla beraber basit karisim ayari ya da rejet islemi tarih oluyor malesef. Oksijen sensoru ve diger elektronik komponentleri yoneten beyindeki komutlari duzenleyen yani karisimi elektronik olarak ayarlayan kitlerden uygun olani alip serviste montajini yaptiriyorsun ya da hd diagnostigi olan adam akilli bir ustada. V&h shortshot egzoz falan alirsan aforoz edilirsin toplumdan eyvah eyvah... Zira big twin motorlarin yuksea cc hd lerin enjeksiyonlularinda nispeten biraz daha "metrik" bir ses var (hd olmasinin ne malzeme ne hissiyat olarak bir anlami kaliyor bana gore) ama sportyler kuduz kopek gibi bagiriyor. Tekliyor mu cildiriyor mu belli degil. Yapi farkliligi, yag basinci sebeplwri vs. Rolanri devrini normale dusurebilecegini iddia eden bir iki "usta" var ama bir cok tecrubeye dayali yorum da yag basincinin yetersiz oldugu icin motorun omrunu asiri kisalttigini soyluyor. Dusurulebilir evet, ama yag pompasinda modifikasyon ya da ekstra pompa istiyor. Bu da garanti vs yi tabi iptal ediyor. Biraz daha tok ses veren longshot ve muffle i adam akilli screaming eagle egzozlara goz gezdirebilirsin, tabi onlar da stage kit istiycektir.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mikail_6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyonla beraber basit karisim ayari ya da rejet islemi tarih oluyor malesef. Oksijen sensoru ve diger elektronik komponentleri yoneten beyindeki komutlari duzenleyen yani karisimi elektronik olarak ayarlayan kitlerden uygun olani alip serviste montajini yaptiriyorsun ya da hd diagnostigi olan adam akilli bir ustada. V&h shortshot egzoz falan alirsan aforoz edilirsin toplumdan eyvah eyvah... Zira big twin motorlarin yuksea cc hd lerin enjeksiyonlularinda nispeten biraz daha "metrik" bir ses var (hd olmasinin ne malzeme ne hissiyat olarak bir anlami kaliyor bana gore) ama sportyler kuduz kopek gibi bagiriyor. Tekliyor mu cildiriyor mu belli degil. Yapi farkliligi, yag basinci sebeplwri vs. Rolanri devrini normale dusurebilecegini iddia eden bir iki "usta" var ama bir cok tecrubeye dayali yorum da yag basincinin yetersiz oldugu icin motorun omrunu asiri kisalttigini soyluyor. Dusurulebilir evet, ama yag pompasinda modifikasyon ya da ekstra pompa istiyor. Bu da garanti vs yi tabi iptal ediyor. Biraz daha tok ses veren longshot ve muffle i adam akilli screaming eagle egzozlara goz gezdirebilirsin, tabi onlar da stage kit istiycektir.
    hocam sana 883 lerin sesi nasıl geliyor sence bir harley sesi mi bu ?
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

kimse harley sesinden rahatsız olmaz bişey olmaz tak gitsin, zaten egzozu sen seçiceksin biraz az ses çıkaranı bulursun

mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    883 karburatorlu modelleri harleyin kendi uretimi neticesinde, dar tip dedikleri dizayn da olsa motorlari, harleyin nevi sahsina munhasir muhendisligiyle calisir. Sesi evet, bence bir harley sesidir. Enjeksiyonlu hic bir harleyin sesi bence harley sesi degil o ayri konu.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    chopper dediğin karbüratörlü çalışır,ayarıda özgürce verilir ses istenildiği gibi alınır egsoz vs den.Bunu bildiğimden gittim karbüratörlü sprit model aldım,üzerinde cobra egsoz var ve düşük devirlerde yada rölantide sıkıntı yapmıyor.Yok beyindi yok devreydi vs bu kadar teknolojik iriteler zaten chopper kültürüne ters şeyler ama değişen dünya ve satış politikaları harleyin bile sesini tartışılır hale soktu maalesef.

Ciddi araştırma yapmak lazm egsozda,tavsiyem vinses&hines modellerine bakın,bağıranda bar sakin olanda .Ben olsam big radius taktırırdım çok fena egsoz o
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Şimdi ben desemki cidden bağırıyor bam-güm /pata pata anlatamam şöyle tarif edeyim: benim enişte 883'e hd markasının kendi daha çok bağıran egzosunu kısa süre önce monte ettirdi..
    Durum: Eskiden sokağın başına girince geldiğini anlıyorduk artık 2 sokak öteden geldiğini anlıyoruz.
    Eminim konu komşu da bu durumdan çok memnun oldukları için bol bol hayır duası ediyordur...
    Bildiğin gibi değil yani.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    alacağın egzostlar, kısa bir süre sonra seni dahi sıkacak, kulaklıksız motosiklete binemez hale geleceksin.

egzost, hava filtresi ve ecu tuner şart.

vh short shots egzost içerisinde 'vh optional quiet baffle' kullanıyorum. montajı çok kolay bir ürün. ses olarak çok büyük bir fark yaratmıyor, 3-5db oranında bir düşüş oluyor ancak carlama sesi gidiyor. ses daha tok ve derinden geliyor. ayrıca düşük devirdeki gücü daha stabil hale getiriyor. eğer böyle bir egzost alınacaksa kesinlikle quiet baffle ile sipariş edilmeli. aksi takdirde ses çok rahatsız edici oluyor.

orjinal egzostu açtırmak gibi durumlar için bir bilgim yok. Muayene orjinallik vs derken çok mantıklı gelmiyor.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Senin motora rengi uymaz ama sıfır krom Vance istiyorsan benimle irtibata geçebilirsin

Alıntı Ufkkptn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben 2014 model iron 883 var 1 senedir kullaniyorum fazla vaktim olmasada daha 2500 km de stock ekzoz mevcut ekzoz degismek istedim ama herkes cok ses yapmasindan sikayetci bunun icin almadim benim istegim birseyler yapip birazdaha sesini yukseltmek hava filtresini degissem yada farkli bir sekilde sesini bir az daha fazlalastirmam mumkunmu yada yaptigim sey o cikicak sese degicekmi yardimci olursaniz sevinirim... Tesekkurler..
    Vanes & Hines Shorts Shots bu egzozu araştır hd nin efsane kataloğuna bak bunu takmanı öneririm...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse harley sesinden rahatsız olmaz bişey olmaz tak gitsin, zaten egzozu sen seçiceksin biraz az ses çıkaranı bulursun
    Harley sesini cok seviyorum ama nefret ediyorum bagiran Harley'lerden. Ses inanilmaz yuksek. Aci veriyor resmen kulaginiza yakindaysaniz gaza basinca.

Apartmanlarin oldugu yerde kullanmamak lazim. Ayip. Yasli var, hasta var, cocuk var. Bulundugunuz yerde olmasa gectiginiz yerlerde var. Bosvermisci, aldirmaz, saygisiz ve vurdumduymaz olmayalim. Sonra motorsiklete nefret olusuyor. Rahatsiz ettiginiz bi suru insan trafikte uzerinize suruyor. Eksos deldirenlerden de nefret ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)