Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: İlk vitesli chopper olarak sizce hangisi en sorunsuz olanıdır?

Katılımcı sayısı
26. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yamaha virago xv 250

10 38.46%
  • Keeway super shadow 250

1 3.85%
  • Regal raptor 250e-9 / 250e-9b

6 23.08%
  • Bisan roadstar 250

1 3.85%
  • Lifan lf250 b

8 30.77%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Chopper Seçimi sizce hangisi olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

250 cc'lik başlangıç chopper'ı olarak bunların içinden hangisini önerirsiniz?
    Öğrenciyim,bayanım ve 3 yıldır scooter kullanıyorum ve bu benim ilk vitesli motosikletimolucak sorun çıkartmayacak ve özellikle 250 cc olan 3000-3500'e bir chopper arıyorum.
    Yamaha virago 250 : Japon güzel ama eski ve piyasada az km'li ve temiz olanı çok az
    Regal Raptor 250e-9: eskileri vibrasyondan dolayı fazla önerilmiyor. 2011'den sonrası öneriliyor ama yinde fazla sorun çıkartacağı ve ömrün tamircide geçeceği söyleniyor.
    Lifan Lf250 : Biraz iri,ağır ve yüksek fiyatlı ama yeni güzel mekaniği hakkında fazla bilgim yok paylaşırsanız sevinirim.
    Keeway super shadow 250 : istediğim ve beğendiğim bir motor ama yine bilgili kişileri sorduğumda sorun çıkarttığı söyleniyor.
    Bisan roadstar 250 : Hakkında çok fazla olumsuz yazı okudum ve kısacası almayı düşünmüyorum.
    Hyosung gv250 ve honda tarzı motorlarıda düşünmüyorum çünkü çok yüksek fiyatlılar...
    Yorumlarınız benim için çok önemli...
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    Kardeşim istersen keeway land cruiser im var manisa alasehir ilanlarına bak sahibindende

Mötorhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Kuba Superlight 200 öneririm.

Motosikleti
    Şu an yok.
    250 değil de 125 lik olur derseniz Daelim VT 125 öneririm. Sorunsuz, sağlam bir o kadar da hesaplıdır. Torku 250 lik çin mallarına nal toplatır. Görünümü de sesi de tatmin eder. % 100 Güney Kore malı güzel bir başlangıç chopperı bence. Ancak sorun şu ki çok nadir bulunuyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Lifan Lf250 işaretledim. ağırlığı vs. sizi korkutmasın alıştıktan sonra bisiklet gibi kullanırsınız, alışana kadar oldukça dikkatli kullanmak gerekir

Alıntı mehonium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim istersen keeway land cruiser im var manisa alasehir ilanlarına bak sahibindende
    Baktım ama fiyatı beni çok aşıyor. 3000'e verirseniz bende düşünebilirim.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Mötorhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster

katılıyorum...

Alıntı Mötorhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet güzel ama çok fazla vibrayon sorunu olduğu söyleniyor.

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı Goldshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç motosikletlerini uzun süreli düşünmemek lazım bu bir basamak öğrendikten sonra yükseltmek isteyeceksin onun için kolayca satabileceğin bişey almalısın.ayrıca baktığın türde vibrasyonsuz alet yok ki hatta biraz daha ileri gidecek olursak vibrasyonsuz motosiklet yok.

eski bişey yerine az kullanılmış yeni tercih et.
    D e m i r ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

Alıntı carsvegas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç motosikletlerini uzun süreli düşünmemek lazım bu bir basamak öğrendikten sonra yükseltmek isteyeceksin onun için kolayca satabileceğin bişey almalısın.ayrıca baktığın türde vibrasyonsuz alet yok ki hatta biraz daha ileri gidecek olursak vibrasyonsuz motosiklet yok.

eski bişey yerine az kullanılmış yeni tercih et.
    Evet vibrasyonsuz motor yok ama bu motorda da diğerlerine göre daha fazla var. Ve evet başlangıç motoru olucak ama bütçe açısından en az 2 sene kullanmayı düşünüyorum açıkçası. İki senede az değil yani.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim VT 125 Torku 250 lik çin mallarına nal toplatır.
    toplatamaz

lifan iyidir.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    2001 yilinda ilk motosikletim olan virago 250'yi alirken, 2 ay kullanir sikilir satarsin demislerdi.
    14 yil oldu hala satmadim. Keyifle biniyorum. Cok saglamdir tavsiye ederim. Vibrasyon hiz 80km'yi gecince olur biraz normaldir.
    solmyr bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    gv 250 kullandım. Yol tutuşu ve konforu çok iyi ancak diğer yönlerden Fena değildi. bursada çok temiz 5000 tl ye vardı ama duruyormu bilmem.benim ilk motorum 150 lik jinlun du her hafta sonu 2,5 sene boyunca yaz kış İstanbul bursa gidip geldim hiç sorun yaşamadım temizini bulursan al derim yakıt yönünden çok iyi idi. ancak gv 250 aldıktan sonra yakıtı nedeni ile satmak zorunda kaldım Tofaş araba gibi yakıyordu mübarek. Birde şehir içinde kullanacaksan ön maşanın açısı en dar olanı tercih et derim. Bana göre seçtiğin motorlar içinde en iyisi ise lifan derim.kazasız sürüşler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Nesli tükenmiş, üretimi durmuşların hepsini ele, titreşimli Regal'i de elersen geriye tek seçenek kalıyor. Lifan iyidir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Bende aynı şekilde cruser alma arefesindeyim ve benimde bütçem aynı şekilde kısıtlı olduğundan bu sınıfta ağır basan şu anda lifan lf 250-b. Az yaktığı söyleniyor. Sorun çıkarır mı onu bilmiyorum

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ya ben baktım da bu lifan 8-10 tane falan var malum sitede. Ankarada merkezde bayisi yok 2 tane ankara dışı ilçelerde var bayisi. Saçma geldi bana, kimse almamış da mı satılıkta yok 2. el yoksa alanların hepsi çok memnun da ondan mı?

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Çinli alınacaksa lifan bana mantıklı geldi.
    Bu tarzdan pek anlamam ama lifan firma olarak türkiye pazarını ciddiye alıyor. Kendi markası ile kendi pazarlamasını yapıyor. Farklı modelleri getiriyor. Uzun vadede sıvrılecek cin firmalarından biri olacağını düşünüyorum.
    Hyosung alınabilirse tadından yenmez elbette.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Goldshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    superlight 200cc de balansör var,titreşim en alt seviyede ancak 125 ve 150 cc de bu yok titreşim hissediyorsunuz.

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    250 cc hiç bi chopper'ı beğenmiyorum ben ama illa alıcak olsam superlight alır kısa sürede acemiliğimi atıp yüksek cc'ye geçerdim

Bende 2. el takıntısı olduğundan dolayı şuanda ktm yi satıp sıfır çinli chopper alıcam. Superlight düşünüyorum ama 90 dan sonra zangır zangır titriyor diyolar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler