Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Harley-Yamaha ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Azizim, harley kotu motor yapiyor diyecek bir esek tanimiyorum ben zaten. Yazdiklsrimida kontrol ettim hatta oyle bir kastim olmusmu diye.. ama yok..

Kimse isini iyi yapan adama tu kaka diyemez. Evet soyluyorum.. HD iyi motor yapiyor. Haa.. dunyanin en iyisi falan diyecek degilim ama gercekten iyi yapiyor.

Benim rahatsiz oldugum seyi sanirim anlayan anladi. Tekrarin manasi yok. Kimseyede su markayla bunu kiyaslayamam. Hd soyleymis, yanaha boyleymis falan..

Tekrar edilecek birsey varsa o da sudur ki ben israr ediyorum. Bindigimiz epi topu bir aractir, esyadir. Gereksiz deger vermemek lazim. X marka ayni kaliteyi, konforu ve teknolojiyi bana Y markadan ucuza veriyorsa ruhunu bilmem napiyim ben o Y nin.

Ben isterimki ben degerli olayim. Bazilari bana bakip, lan bu adam buna biniyorsa bir bildigi vardir bizde ondan alalim desinler.. Yoksa su markaya bineni adam yerine koyuyorlar diye adamligi esyada aramak zoruma gider dogrusu.

Kim neye istiyorsa ona binsin elbette.. bu is para isi degil. Coksa paran git istersen indian'a bin. Ama bu secimi yaparken neye gore yapiyorsun bir bak.. gercekten istedigin seyimi seciyorsun yoksa yonlendirildigin seyimi...

Bu arada benden baska dikkat eden varmi acaba ikinci el harley ilanlarinin cogu 1000. Km altinda. Bu insanlar aldiklarina pisman mi olup satiyorlar acaba, yoksa sadece harleyim var demek icin alip binmiyorlarmi motora...
    Kara35, mithrelios, cluuberzone ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zangır zangır titreyen , 1970 lerin teknolojisi, karbüratörlü , hava soğutmalı motosikletleri " RUHU VAR" diye maliyetinin 50 katı fiyatına satma başarısını sadece amerikalılar gösterebilir. Adına da "harley" derler.
    Ağzina sağlik, bu kadar guzel aciklanabilirdi.
    kill-joy ve fedos bunu beğendiler.

Hah iste tamda kilit noktasi burasi.. karsiligi oldugu surece birseyin pahali olmasinda sorun yok. Ama bu a.q. demirinin kilosu kac para ki, otomobilden pahali satiyorsun bunu degilmi?

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı kill-joy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Azizim, harley kotu motor yapiyor diyecek bir esek tanimiyorum ben zaten. Yazdiklsrimida kontrol ettim hatta oyle bir kastim olmusmu diye.. ama yok..

Kimse isini iyi yapan adama tu kaka diyemez. Evet soyluyorum.. HD iyi motor yapiyor. Haa.. dunyanin en iyisi falan diyecek degilim ama gercekten iyi yapiyor.

Benim rahatsiz oldugum seyi sanirim anlayan anladi. Tekrarin manasi yok. Kimseyede su markayla bunu kiyaslayamam. Hd soyleymis, yanaha boyleymis falan..

Tekrar edilecek birsey varsa o da sudur ki ben israr ediyorum. Bindigimiz epi topu bir aractir, esyadir. Gereksiz deger vermemek lazim. X marka ayni kaliteyi, konforu ve teknolojiyi bana Y markadan ucuza veriyorsa ruhunu bilmem napiyim ben o Y nin.

Ben isterimki ben degerli olayim. Bazilari bana bakip, lan bu adam buna biniyorsa bir bildigi vardir bizde ondan alalim desinler.. Yoksa su markaya bineni adam yerine koyuyorlar diye adamligi esyada aramak zoruma gider dogrusu.

Kim neye istiyorsa ona binsin elbette.. bu is para isi degil. Coksa paran git istersen indian'a bin. Ama bu secimi yaparken neye gore yapiyorsun bir bak.. gercekten istedigin seyimi seciyorsun yoksa yonlendirildigin seyimi...

Bu arada benden baska dikkat eden varmi acaba ikinci el harley ilanlarinin cogu 1000. Km altinda. Bu insanlar aldiklarina pisman mi olup satiyorlar acaba, yoksa sadece harleyim var demek icin alip binmiyorlarmi motora...
    kill-joy kardeş, uzun zamandır benim de aklımı kurcalayan bir noktaya parmak basmışsınız.

Malum sitede arama yaparsanız, 2. el motosikletlerde en çok satılık ilanı Harley Davidsonlarda karşınıza çıkıyor.

Acaba yakıt tüketimi, vergi, motorların ağırlığı v,s. gibi nedenler mi etken bunda diye düşünmüştüm ben de.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    @killjoy

ama var

1995' te bazı modellerden itibaren, 2007 itibarı ile tüm motosikletlerde enjeksiyon var, 2013te anahtarsız çalıştırma, 2014ten itibaren ABS standart, hidrolik supaplar, lazer kesim şasi, alarm, sinyal sensörü, stop ettirirsen tekrarlama diye yüksek devirde tekrar çalışma, yatırınca ateşleme kesmesi gibi ufak destekler de mevcut ama ısrarla eski teknoloji argümanı yürüyor. Yamahada olup HDde olmayan birşey yok. Üzerine fazladan neler var bilmiyoruz.

zangır zangır titremesi ve hava soğutmalı olmasından dem vurmak kısmı zaten cevap vermeye değmez Cruiser başlığındayız. Scooter değil.

Fiyat konusu ise gayet basit ve net. Amerika fiyatı 9000$ olan motosiklet Türkiye Euro bölgesinde kabul edildiğinden 9000 euro oluyor. kdv+ötv+mtv ve kur ile çarpınca fiyat çıkıyor.

İşin aslı, Iron ile Boltun fiyatı aynı. Yani Harley daha pahalıya satmıyor. Sadece Türkiye'de Yamaha pazarda tutunabilmek için fiyatı çok iyi seviyede tutuyor. Buda fiyat/performansta Boltu öne geçiriyor. Aksi takdirde satamayacağını Yamaha senden benden daha iyi biliyor. Şu durumda bile Iron satışları Bolt'un çok önündedir eminim. ABD ve EU'da bolt irondan daha pahalı. Demirin kilosu iki firma içinde aynı yani. Hatta HD için daha ucuz olacak ki malzeme kalitesi Yamahanın önünde.

Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kill-joy kardeş, uzun zamandır benim de aklımı kurcalayan bir noktaya parmak basmışsınız.

Malum sitede arama yaparsanız, 2. el motosikletlerde en çok satılık ilanı Harley Davidsonlarda karşınıza çıkıyor.

Acaba yakıt tüketimi, vergi, motorların ağırlığı v,s. gibi nedenler mi etken bunda diye düşünmüştüm ben de.

Saygılarımla.
    HD, Ducati, BMW, Triumph gibi markaların 2. ellerinde böyle bir durum var. Motosikleti kredi kartına tek çekim yapanından, yapamayıp korkanına, motosiklet işi bana göre değil diyenine ya da başlangıç motoru olarak başlayıp üst modeline geçen sıradan gerekçelere sahip çok kişi var. HD ilanlarının çok olması, HDnin zaten zannedilenden fazla satış yapmasından kaynaklanıyor. Yani ortalıkta zannedilenden fazla HD var. En çok satan 5 cruiser modelinin 4ü HD.

Öte yandan, HD fiyatları çok abartılıyor. Iron, 1.2 motor benzinli clio kadar pahalı değil. Hali ile bir motora 30-40000 tl verip olmazsa aldığın fiyattan satabilmek, maddi durumu ortalama sayılabilecek biri için dert değil. Haliyle bu durumda alacak olan da gidiyor HD, BMW, Ducati alıyor. Niye? Reklamı, pazarlaması, şekli ve güvenilirliği yüksek çünkü.

Yakıt tüketimi mit. Sakin kullanımda 5-6 litre arasında gidip geliyor. Şehirlerarası verilerin 5ltnin altına çıkması süpriz değil. Abanırsan 9ltler görülebiliyor. Hd alan kimsenin bunu dert edeceğini zannetmiyorum.
    mithrelios bunu beğendi.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha bold modeli değil de midnight serisi daha güzel bana göre,

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    arkadaşlar birinde sadece motor almış olursunuz, digerinde ayrı bi dünyaya adım atmış olursunuz birinde altınızda plastik bi motor olur digerinde bi demir yıgını. yanyana koydugunuzda kalite farkı bariz anlaşılır. ha konfor arıyosanız harley almayın hele iron en rahatsız motoru diyebilirim. harleyin hic bir modelinden fabrikasyon cıkışından konfor beklemeyin (touringler haric) konforu sonra siz saglayacaksınız koltuk amartisör vs kendinize göre. kaldıki cok uzun yol yapmadıktan sonrada gerek duymayacaksınız. aksesuar ve yedek parca oalrak dünya ayaklarınızın altında olur harleyde. japonlarda arar durursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zangır zangır titreyen , 1970 lerin teknolojisi, karbüratörlü , hava soğutmalı motosikletleri " RUHU VAR" diye maliyetinin 50 katı fiyatına satma başarısını sadece amerikalılar gösterebilir. Adına da "harley" derler.
    güzel yaklaşım ama bence cok büyük eksiginiz var. harley kullanan birisi olarak haliyle savunma geregi duyuyorum
    1. titreşim sporster ve dynalarda var. softail ve touringlerde yok. yani bütün modelerde varmış gibi konusmamak lazım.
    2. 2007 lerden bu yana enejeksiyonlu harley...
    3. japon cruiserlarda daha arka fren kampana iken harley ön arka disk ve abs kullanıyordu yıllar öncesinden.
    4. abs ( japonlarda bi cok modelde hala yok olanlarada 2010 dan sonra geldi) yol bilgisayarı, anahtarsız çalıstırma, alarm gibi özellikler hangi japon crusierda var?
    5 hava sogtumada ısrar etmelerinin bir nedeni var ve ben 45 derecede günlerce kullanmama ragmen 1600 cc motor tık demedi. hava sogutmayı bir dezaavntaj gibi söylemeyin beceren beceriyo
    mithrelios bunu beğendi.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    @barış52,

Nasıl ki "Harley'in tüm modelleri eski teknoloji, titriyor vs" şeklindeki yaklaşım doğru değilse, sizin de Harley'in tüm modellerinin başka motorlardan üstün olduğu şeklindeki yaklaşımınız doğru değil.

Harley alınca başka dünyaya adım atıyoruz, Ay'a uçuyoruz, eee gerçek özel yapım chopper alınca da Mars'a gidiyoruz o zaman Demem o ki, her kişi kendisini ait hissettiği makineyi aldığı anda zaten başka dünyaya geçmiş olur. Artık mutlu olur, siz bunu Harley Breakout ile yaşarsınız, bir başkası başka bir motor ile yaşar. Marka olarak değil model olarak bakmakta fayda var, mesela beni öldürseler Dragstar 1100'den inip İron'a binmem. Ama makinemi değiştirmeye karar verdiğim zaman ben de Breakout almayı düşünüyorum.

Plasitkti-demirdi, kalite farkı vs bunlar hep fabrikanın tercihleri ve modeller doğrultusunda olan şeyler. Xv 950 ile Breakout arasında kalite farkı vardır tabii ama İron ile arasında var mı? Ya da bu kadar demiri yığıp ağırlaştırmak mı, daha hafif makine üretmek mi? bunlar hep tercih meselesi, Japon mühendis de demir koymayı bilir isterse ama tercihini o şekilde kullanmış. Kullanıcıya da kendi tercihini yapmak düşüyor burada, bazısı "yok kardeşim safkan demir olsun" diye isterken bazısı da "daha hafif, kıvrak olsun" diyebilir.

Yedek parça ve aksesuar konusunda ise, benim isteyip de bulmakta zorlandığım hiçbir yedek parça ya da aksesuar olmadı bugüne kadar. 10 yıl önce evet birşey bulunmuyordu, ama tüm markalar için geçerliydi bu. Bugün internet var, tüm dünya herkesin ayağının altında.
    mithrelios ve yetkina bunu beğendiler.

Motosikleti
    HD Softail Breakout
    syn capozzz
    başka dünya derken tabiki kastedtigim o degildi. motor dısında giyim, aksesuar olarak cok geniş bi dünya harley davidson. bu da zamanla bi yaşam tarzı haline getirmiş markayı, basit bi motor markası olmaktan öte taşımış. bahsettigim dünya bu dünya. bunu baska hic bir markayla veya özel yapım chopperla yakalama sansınız yok. hissetmek tabiki kişiye göre degişken ama ben harleyin hic bir modelini bir japon motora degişmem. titreimli olsun konforsuz olsun farketmez. konfor benim daha sonradan çözebilecegim şeyler.
    Evet internet var ama baska hic bir markanın dünya üzerinde bu kadar yaılmıs bir aksesuar ve yedek parca agı yok. secenekleri cok kısıtlı diger markaların.
    Plastik demir olayı inanın gercekten cok farkediyo özellikle bir kaza anında anlarsınız bunu allah göstermesin. veya saglamlık, yolda giderken yepyeni honda shadowumun sinyal camı düşüyodu yaw
    Bunları yazarken ben yıllarca japon kullandım. en son cruiserım honda shadowdu. yani her markaya aşinayım. en son shadowumu sahibiyken 15 yaşına bi sporsterin dirligini ve saglamlıgını, yola gidişini görünce ertesi gün gidip satılıga cıkardım shadowu. hic bir japonun o yasda o kadar diri olabilecegine inanmıyorum ben.

Bu arada bunları yazarken arkadaslar kimse yanlış anlamasın japonları assalamak degil amacım. ama bi kıyas yapmakda bence gereksiz. hele imkanınız varsa japon mu? harley mi? demeyin bence direk harley. o dünyaya girince anlicaksınız beni :p
    mithrelios bunu beğendi.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    başlığı açan arkadaş nerede ?
    AlperenB bunu beğendi.

Ben de yillardir Iron 883 alma yahaliyle yasiyordum.
    Ancak Yamaha XV950 yi uretip Turkiye ye getirdikten sonra en ufak bir karasizlik yasamadim
    Hayallerimdeki motordan daha iyisine sahibim su an! Hem de 10 bin cebimce kaldı

Motosikleti
    HD Softail Breakout
    Alıntı penguenumut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yillardir Iron 883 alma yahaliyle yasiyordum.
    Ancak Yamaha XV950 yi uretip Turkiye ye getirdikten sonra en ufak bir karasizlik yasamadim
    Hayallerimdeki motordan daha iyisine sahibim su an! Hem de 10 bin cebimce kaldı
    tabiki tercih meselesi. bence arada cok fark var ama tercihinizi xv950 den yana kullanmanız size kalmış. bana sorarsanız irona benzetilmeye calısılmış bir model ki genelde iron hedefleenlerin almasıda bunu kanıtlıyo sanırım

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alamadı mı daha arkadaş ? Böyle konu açıp sonucu yazmamışsa bizi üzdü demektir.

bende harley derim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)