Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

başlangıç chopperi öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

direk choppere geçmek ne kadar doğru bilmiyorum ama tavsiyelerinizi alırım arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    hd iron 883 fena bir seçim olmayacaktır.
    yeni başlıyorum diyorsanda, sağlam birşey yok başlangıç için.
    keeway superlight falan olabilir.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    hyosung gv250
    mac555 bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    boy?, kilo?, para? motor tecrübesi?,tamirinden,2.elinden anlıyormusun? 400kg ya da var 140 kiloya da hangisine hakim olabileceğini düşünüyorsun vs,vs sonra seçeneklere geçelim

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    hy0 250 şu anda en ıyısı malesef ulkemızde baslangıc chopper modelı yok yok almam dıyorsan halley davıdson paran warsa 883 ıron en ıyısı o ulkemızdekı standarlarda =)
    mac555 bunu beğendi.

1 82 66 max 5000tl motor sürmüşlüğüm bile yok arkadaşlar bu ay ehliyete giriyorum allah nasip ederse ehliyeti alır almaz bu motora geçmek doğrumu bilmiyorum ama çok hayal ediyorum sürebilceğimede inanıyorum

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    5.000 TL fiyat, virago kopyası motora sahip bisan, lifan, rks ve keeway in 250 cc cruiserlerini bulabilirsin.. ama kullanımı ve ağırlı commuter kadar kolay değil.. başlangıç olarak commuter daha kolay bi motosiklet.. ama kuba nın super light 200 modelide çok hoş duruyor... ağırlığı ve kullanımı daha rahat.. ama hiçbiri hyo 250 kalitesinde değil.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Hiç farketmez. Herhangi bir markanın eli yüzü makyajı düzgün olanını alın. Mümkünse 2-3 yıldan yaşlı olmasın. Balataları, motor yağını, riskli parçalarını alır almaz değiştirip sürmeye başlayın. Önemli olan bir an önce üzerine binmek. Çok ciddiyim. Ne de olsa ne alırsanız alın hemen değiştirmek isteyeceksiniz. Piyasada ne cruiserlar var. İnsanın aklını hemen çeliveriyor. Düşürünce çok üzülmeyeceğiniz de bir şey olsun. Ben Jinlun 150 ile başlamıştım. Şimdi tebessümle anıyorum. Çok severek sürmüştüm. Kendimi kral gibi hissederdim üstündeyken. Severek de sattım. Çok vasat bir makinadır, ama ben motosiklet selesi ile ilk onda tanıştım. Süper hatırlıyorum şimdi. Muhtemelen şu anda 20 dk. kullan deseler lanet ederim. O yüzden hiç düşünme al bir şey ve başla.
    Salih_T, eek ve MurattSahinn bunu beğendiler.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hyo 250 cc ler içinde bu sınıfın kralıdır ancak madem paran az ve tecrüben yok motordan da anlamıyorsun ve chopper cruiser sınıfına gönül verdin 1000 tl daha biriktirip sıfır kuba superlight 200 al veya param yok diyorsan sıfır regal raptor 150 al ama kesin sıfır al yoksa motorun şuyuyla buyuyla uğraşıp durursun motordan bile soğutur seni arızalar

çok sağolun arkadaşlar açıkcası "al ve sür" diyen yasdala ayrıca teşekkür ettim cesaretlendirdi pratik bencede çok önemli bu konuda

Motosikleti
    Hyosung GV 650 Haojue 150-9 Mz 301
    hiç kullanmadıysan önce eğitim al hayat güzel, gv 250 çok güzel bir motor kullanımı kolay ve güzel ama öncesinde mutlaka biraz tecrübe gerekiyor. direk gv 250 gibi bir motorla boş yolda arabanın ve insanların olmadığı, yanında tecrübeli birisi ile sürebilirsin. Ben hiç binmemiş birisine mz 301 ile öğretmiştim hatta eşimin bile ilk sürdüğü motordur mz 301 ama herkes sürebilir kanısı çıkmasın yetenek en belirleyici nokta

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Bütçe varsa Daelim Daystar 250'ye bakabilirsin.
    Çin yerine tercih edilebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    senin o paraya alacağaın chopper ya canı burnunda olacak yada dandik bişey. doğrusu böyle haksızmıyım
    sen en iyisi git o praya yamaha ybr 125 esd veya honda cbf 150 al rahat edersin illa 5 binlirliık chopper alacağım diyorsan sen bilirsin ama dürüst olmak gerekirse yamaha honda varken o paraya çinli motor alacağın için hem parana yazık olacak hemde çok ama çok büyük enayilik yapacaksın zaten onları doğru düzgün serviside yok parçasıda yen başlıcaksın düşüp kalkcaksın olmaz sana uymaz.

zaten çoğunun benzin göstergeside yok olnalarında bazıları çalışmıyor çok titryor aklının alamayacağı kadar hayır titremz diyen uyduruyodur hatta harley motorların çok titrediğini fark edip motor biloğunun etraflarına lastik koyuyodu galiba

hatta sen scooter al sadece gaz firen vites nerede boşu bulamıyorum falan olmaz.

birde istersen yamahanın cup'ları falan var vitesliyle başlıycam dersen onu alırsın hem biraz paranda artar eğiteme kaska yeter o artan para

her keze iyi günler

Ama gene sana kalmış bir şey

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lifan lf250b

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Arkadaşlar
    2013 model Hyosung Gv 250 mi
    2001 Model Yamaha Xvs 250 dragstar mi?
    Sizce hangisi daha iyi?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    2013 model Hyosung Gv 250 mi
    2001 Model Yamaha Xvs 250 dragstar mi?
    Sizce hangisi daha iyi?
    eğer evladiyelik olsun dersen dragstarı alabilirsim hem karbratörlü mis gibi sorunsuz binersin.. km si kaç bilmiyorum ama dragstarı çok hırpalayacaklarını sanmıyorum

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer evladiyelik olsun dersen dragstarı alabilirsim hem karbratörlü mis gibi sorunsuz binersin.. km si kaç bilmiyorum ama dragstarı çok hırpalayacaklarını sanmıyorum
    2001 model 29.000 km 11.000tl

ama sesi şahane.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport

ama sesi şahane.
    11.000 liraya 13 yıllık 250 cc makine alacaksın yani? İstediği kadar Japon malı olsun, isterse uzay malı olsun, 250 cc küçük bir makine yani ömrünün uzun olma imkanı yok zaten fiziki olarak. Bir de 29.000 km de olması çok inandırıcı gelmedi. Yani üzerine azcık daha koysan 650 alırsın, hatta biraz masraf çıkaracak 1100 bile alabilirsin. 11.000 çok fazla 250 dragstar için???

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200

ama sesi şahane.
    11 çokmuş ya 7-8 gibi bir fiyat bekliyordum ben

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)