Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Koruma ekipmaları için yardımmm!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar tekrardan merhaba. Daha önce motosiklet seçimi için size danışmıştım ve Regal Raptor Daytona 250 almaya karar verdim.
    Şimdi diğer ekipmanları toplamak için uğraşıyorum ve önerilerinizi bekliyorum.Bütçe olarak şuan 1000-1500 tl ayırabiliyorum. Benim internetten bulduklarımı sizlerle paylaşmak isterim.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...aski_5725.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...-23-_7720.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...Kask_8897.html

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ee-V_8900.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...ow-V_8901.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...ALLI_2165.html

http://www.motosikletaksesuarlari.co...yah_13147.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...iyah_9090.html

http://www.motosikletaksesuarlari.co...iyah_9090.html

Benim en kararsız kaldığım konu kask. Daha önceden hiç kaskım olmadı ve internetten almam ile ilgili bir sıkıntı olur mu?
    Bu gösterdiğim ürünlerle ilgili yorum yapabilir misiniz eğer varsa başka önerileriniz onlarıda duymak isterim yardımlarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Kaskı denemeden almanızı önermem hocam çünkü kaskın her bedeni aynı kalıp olmuyor. Kaldı ki kask bedeninizi bile bildiğinizi sanmıyorum. Ya da kaskı bi mağazada denersiniz internetten alırsınız. Daha ucuza gelir herşey gönlünüzce olsun.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Kaskı münkün oldukça fiberglass kask almaya çalışın . Nolan'ın o kaskları polikarbonat kask .

sitede beden tablosuna göre M almam gerekiyor ama kasktan kaska biraz farklılık olduğunu duymuştum sıkıntı şu ki ben eskişehirde yaşıyorum ve bu kask burda yok maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

O konu hakkında hiç bilgim yoktu zaten fiberglass önerebileceğin kask var mı peki?

Dizlik seçiminiz kesinlikle mafsallı ve kaliteli olsun diyorum.

Tamamen size kalmış bir durum, ancak söylemeden edemeyeceğim, bir yazlık eldiven için 200 tl çok uçuk geldi bana, venom almıştım, yaz'ın her zaman olmasa'da kışın çok soğuk extrem olmayan havalarda gayet iyi iş görüyor, tercih sizin tabii.

benimki bu başka bir firmadan almıştım
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...DiVEN_854.html

Motosikleti
    Alıntı 3rdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitede beden tablosuna göre M almam gerekiyor ama kasktan kaska biraz farklılık olduğunu duymuştum sıkıntı şu ki ben eskişehirde yaşıyorum ve bu kask burda yok maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

O konu hakkında hiç bilgim yoktu zaten fiberglass önerebileceğin kask var mı peki?
    Seninde linkte attığın , AGV K-4 fiber glas bir kask. Nolandan daha sağlam . Yada Bell markada alabilirsin aynı fiyata .

Evet senin gösterdiğin o eldivenede bakmıştım ama sanırım kışlık o eldiven ama listeye onuda aldım inceliyorum.
    Peki dizlik hakkında iki seçim var şuanda birinin fiyatı 170 tl diğeri 60 tl ne gibi bir farkı vardır sizce?

Evet senin gösterdiğin o eldivenede bakmıştım ama sanırım kışlık o eldiven ama listeye onuda aldım inceliyorum.
    Peki dizlik hakkında iki seçim var şuanda birinin fiyatı 170 tl diğeri 60 tl ne gibi bir farkı vardır sizce?
    Eldiven'i yaz'ın kullanmak bizim buralarda biraz yürek ister,(sıcaktan dolayı), ancak dediğim gibi her iki mevsimdede extrem olmayan koşullarda gayet güzel iş görüyorlar.

Dizlik için kesinlikle ama kesinlikle mafsallı model kullanın diyorum, mafsalzıs zandona kullanıyorum, keşke mafsallı olanını alsaydım diyorum, iraz uzunca 10+ kilometre gibi yolda hemen kaymaya başlıyor, seçtiğiniz markalar için birşey diyemeyeceğim, sadece mafsllı kaliteli bir şey olsun diyeyim.

Ben olsam yerine o kasklari almazdim niye ? Netice de cinlide olsa chopper tarzi bi motor kullanican ben bi tane nazi, bi tane ls2 alir duruma gore kullanirdim. Eldiven cok cok para maks 100 liraya bak. Dizlige para yatir cekinme, mont prohele de bak aha herseyden onemlisi hosuna giden ve seni koruyani al.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldiven'i yaz'ın kullanmak bizim buralarda biraz yürek ister,(sıcaktan dolayı), ancak dediğim gibi her iki mevsimdede extrem olmayan koşullarda gayet güzel iş görüyorlar.

Dizlik için kesinlikle ama kesinlikle mafsallı model kullanın diyorum, mafsalzıs zandona kullanıyorum, keşke mafsallı olanını alsaydım diyorum, iraz uzunca 10+ kilometre gibi yolda hemen kaymaya başlıyor, seçtiğiniz markalar için birşey diyemeyeceğim, sadece mafsllı kaliteli bir şey olsun diyeyim.
    Eldiven konusunda senin söylediğin eldiveni almaya karar verdim, ben gösterdiğim dizlikler mafsallı sanırım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninde linkte attığın , AGV K-4 fiber glas bir kask. Nolandan daha sağlam . Yada Bell markada alabilirsin aynı fiyata .
    http://www.motomaxonlineshop.com/scorpion-exo-500air-siyah-kapali-kask-pmu2087

bide bu var ama yapıldığı madde yazmıyor bilgin var mı hiç ve esk.de motomax olduğu için gidip deneyebilirim.

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eldiven konusunda senin söylediğin eldiveni almaya karar verdim, ben gösterdiğim dizlikler mafsallı sanırım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

http://www.motomaxonlineshop.com/sco...i-kask-pmu2087

bide bu var ama yapıldığı madde yazmıyor bilgin var mı hiç ve esk.de motomax olduğu için gidip deneyebilirim.
    Polikarbonat olması lazım. Ayrıca yazın kullanacağınız eldiven kesinlikle yazlık olmalı, nefes alabilir olmalı. Yoksa eller içinde haşlanır... Ben bütçenizin yettiği en iyi eldiveni almanızı tavsiye ederim.

Fiberglass, komposit fiber kasklar daha sağlamdır deniliyor ama bunun bilimsel kaynağını daha önce hiç rastlamadım. Ama 10 motorcudan 9.99u daha sağlamdır der neye göre yorum yapılıyor inan bir bilgim yok. Bu bütçedeki fiber kasklarda içte açılıp kapanabilen güneş vizörü olmuyor genelde. Agv k4- Bell m1,m3r bu kasklar fiber ama dediğim içten güneş vizörü yok. Ayriyetten siyah vizör almak istersen de vizörü kaliteli olduğu için 100-150 liradan aşağı da bulamazsın. Alırken bunu göz önünde bulundur
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    http://www.motomaxonlineshop.com/scorpion-exo-500air-siyah-kapali-kask-pmu2087

Polikarbonat bir kask gerek yok o paraya bence . Aynı paraya Bell M1 alabilirsiniz .

Peki bu kask hakkında yorum yapabilecek arkadaşlar var mı?

http://www.motosikletaksesuarlari.co...Kask_8374.html

Motosikleti
    Peki bu kask hakkında yorum yapabilecek arkadaşlar var mı?

Güzel bir kask fiberglass 4 yıldız almış bir kask .

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Üzerinde gerekli "E" sınıf işaretleri bulunan her kask, koruma özelliği olarak yeterlidir, fiberglas polikarbonat vs farkmaz. Bu kasklar da 400 lira civarından başlar. Üzerine tasarım, donanım gibi artılar eklendikçe de pahalanır. Ama 400 liralık kask ile 750 liralık kask arasında temelde koruma olarak bir fark yoktur. Zaten toplam sürat 80km den fazla olan tüm kazalar için hiçbir ekipman tam koruma sağlamaz. Limiti toplam hız= 80km dir. (bir araba 45 ile gidiyor, sen de 45 ile gidiyorsun kafadan çarpışırsanız direkt darbede ekipman yetersiz kalır.)

Bu durumda senin için en iyisi, "E" sınıf işaretlerini taşıyan ve kafa ölçülerin için en uygun olan kasktır. Taktığın zaman kafanı yeterli derecede sıkmalı, görüşünü bozmamalı, mümkünse ayrı güneş vizörü olmalı (çok rahat edersin). İnternetten alacaksan, öncelikle bir mağazaya gidip kaskı denemelisin ki netten sipariş verirken o markanın hangi boyutunu sipariş edeceğini bilesin. Kolay gelsin.
    OnurTr bunu beğendi.

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerinde gerekli "E" sınıf işaretleri bulunan her kask, koruma özelliği olarak yeterlidir, fiberglas polikarbonat vs farkmaz. Bu kasklar da 400 lira civarından başlar. Üzerine tasarım, donanım gibi artılar eklendikçe de pahalanır. Ama 400 liralık kask ile 750 liralık kask arasında temelde koruma olarak bir fark yoktur. Zaten toplam sürat 80km den fazla olan tüm kazalar için hiçbir ekipman tam koruma sağlamaz. Limiti toplam hız= 80km dir. (bir araba 45 ile gidiyor, sen de 45 ile gidiyorsun kafadan çarpışırsanız direkt darbede ekipman yetersiz kalır.)

Bu durumda senin için en iyisi, "E" sınıf işaretlerini taşıyan ve kafa ölçülerin için en uygun olan kasktır. Taktığın zaman kafanı yeterli derecede sıkmalı, görüşünü bozmamalı, mümkünse ayrı güneş vizörü olmalı (çok rahat edersin). İnternetten alacaksan, öncelikle bir mağazaya gidip kaskı denemelisin ki netten sipariş verirken o markanın hangi boyutunu sipariş edeceğini bilesin. Kolay gelsin.
    Bu "E" sınıfını ilk defa duydum peki kaskın üzerinde mi öyle bir işaret olması gerekiyor? Netten baktımlarımda açıklamalarda öyle birşey göremedim var E olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
    Peki bu fullface ve yarım kask konusu hakkındaki düşüncelerini de bilmek isterim, herkes fullface diyor ama kimler kullanıyor bu yarım kaskları anlamış değilim:s
    Birde bu kask hakkında bana yorum yapabilir misin?

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Zaten marka kaskların tamamı bu sınıfa girer, demek istediğim 400 lira civarından itibaren marka kasklarda aynı korumayı alırsın. "E" sınıf işareti kaskın arkasında aşağıya doğru kısmında olur, genelde küçük bir kare içerisine yazılı halde görürsün. Mağazada eline aldığında görebilirsin.

Ben çok samimi olarak düşüncelerimi söyleyeyim. Yani bir çok motosiklet kullanıcısının tasvip etmeyeceği şeyleri yaptım hala da yapıyorum. Mesela kendim nazi kaskı kullanıyorum. Shark ve Shoei marka full kasklarım da var, ama en çok nazi ile açık kask ile rahat ediyorum. Görüşümü ve trafiğe karşı hislerimi bloklamayan tek kask açık kasklar. Büyük motorda fullface kask ile giderken kulak tıkacı takılmak zorunda yoksa ileride duyma problemlerine yol açıyor (zaten bende hypercharger ve cobra speedster eksoz var). Hem görüşümün azalması, hem kulakta tıkaç beni rahatsız ediyor. Üstelik kaskın tek başına beni ölümden kurtaracağına da inanmıyorum ve dediğim gibi 80km den hızlı her vuruş zaten hangi ekipman olursa olsun limit üstüdür.

10 yıl ve yaklaşık 80.000km motor tecrübesi ondan hariç olarak da 20 yıl ve sayısız km araba ile trafik tecrübem var. Defalarca düştüm (bu forumda da kazalarımı yazdım). Ama hiç araba ile çarpışmadım, ya da motoru başka bir yere çarpmadım. Ya viraj alamadım kaydım, ya durduğum yerde düştüm, ya yol hatasından ya da ani fren hatasından düştüm. Sayısız defa bana çarpacak olan araçlardan kendimi kurtardım, ya da bir anda fırlayan yayaları görebildim (açık kask sayesinde onları fark edebildim). Bence kasktan ekipmandan daha önemli olan şey motora, trafiğe ve yola hakim olabilmek ve en önemlisi de doğru düşmeyi bilmektir.

Benim eğilimim insanın bir araç kullanırken mümkün olabildiğince en rahat şekilde kullanmasıdır. Kaza riskini en aza indiren şey en rahat pozisyonda kullanmak ve böylece tam konsantreni yola verebilmektir. Ama dediğim kıvama gelmek de zaman ve km olarak trafik tecrübesi ister. Sen eğer fullface kask ile rahat ediyor, trafiği hissetmekte sıkıntı yaşamıyorsan tabi ki en güzeli fullface kasktır. Ama fullface senin duyularını blokluyorsa ve sen doğru düşmeyi biliyorsan senin için en güzeli fullface olamaz. Bu durumda başlarda fullface kullanıp kıvama geldikten sonra açık kaska geçilebilir.

Gerçi bu yazdıklarım tamamen benim için geçerli subjektif durumlar. Yani bana böyle iyi geliyor, bir başkasına böyle iyi gelmeyebilir. Mesela fullface kask takmadığın zaman kendini güvende hissetmeyebilirsin, o zaman senin için en iyisi her zaman fullfacetir. Yani bilmiyorum ki kendimi açıklayabildim mi

EK: Agv iyi bir markadır, o fiyat düzeyinde de mutlaka gerekli koruma standardına "E" işaretine sahiptir. Ama almadan önce kafana olup olmadığını görmen lazım.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nolanın kaskları Lexan polikarbonattır...kurşuna dahi mukavemet gösterebilir bizzat denedik..kulaktan dolma sözlerle plastik muamelesi yapmayınız..hepsinden önemlisi kafa yapısına tam uyumlu olması ve oynamamasıdır.E ibaresi Avrupa ülkelerinde üretildiğini gösterir yanında bir de rakam bulunur 01.02.03 gibi örneğin: E-03 İtalya'da üretilmiştir gibi.Ve ECE (Economic Commission for Europe) sertifikası vardır.Avrupa normlarında test edildiğini ve geçer not aldığını gösterir.
    capozzz bunu beğendi.

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten marka kaskların tamamı bu sınıfa girer, demek istediğim 400 lira civarından itibaren marka kasklarda aynı korumayı alırsın. "E" sınıf işareti kaskın arkasında aşağıya doğru kısmında olur, genelde küçük bir kare içerisine yazılı halde görürsün. Mağazada eline aldığında görebilirsin.

Ben çok samimi olarak düşüncelerimi söyleyeyim. Yani bir çok motosiklet kullanıcısının tasvip etmeyeceği şeyleri yaptım hala da yapıyorum. Mesela kendim nazi kaskı kullanıyorum. Shark ve Shoei marka full kasklarım da var, ama en çok nazi ile açık kask ile rahat ediyorum. Görüşümü ve trafiğe karşı hislerimi bloklamayan tek kask açık kasklar. Büyük motorda fullface kask ile giderken kulak tıkacı takılmak zorunda yoksa ileride duyma problemlerine yol açıyor (zaten bende hypercharger ve cobra speedster eksoz var). Hem görüşümün azalması, hem kulakta tıkaç beni rahatsız ediyor. Üstelik kaskın tek başına beni ölümden kurtaracağına da inanmıyorum ve dediğim gibi 80km den hızlı her vuruş zaten hangi ekipman olursa olsun limit üstüdür.

10 yıl ve yaklaşık 80.000km motor tecrübesi ondan hariç olarak da 20 yıl ve sayısız km araba ile trafik tecrübem var. Defalarca düştüm (bu forumda da kazalarımı yazdım). Ama hiç araba ile çarpışmadım, ya da motoru başka bir yere çarpmadım. Ya viraj alamadım kaydım, ya durduğum yerde düştüm, ya yol hatasından ya da ani fren hatasından düştüm. Sayısız defa bana çarpacak olan araçlardan kendimi kurtardım, ya da bir anda fırlayan yayaları görebildim (açık kask sayesinde onları fark edebildim). Bence kasktan ekipmandan daha önemli olan şey motora, trafiğe ve yola hakim olabilmek ve en önemlisi de doğru düşmeyi bilmektir.

Benim eğilimim insanın bir araç kullanırken mümkün olabildiğince en rahat şekilde kullanmasıdır. Kaza riskini en aza indiren şey en rahat pozisyonda kullanmak ve böylece tam konsantreni yola verebilmektir. Ama dediğim kıvama gelmek de zaman ve km olarak trafik tecrübesi ister. Sen eğer fullface kask ile rahat ediyor, trafiği hissetmekte sıkıntı yaşamıyorsan tabi ki en güzeli fullface kasktır. Ama fullface senin duyularını blokluyorsa ve sen doğru düşmeyi biliyorsan senin için en güzeli fullface olamaz. Bu durumda başlarda fullface kullanıp kıvama geldikten sonra açık kaska geçilebilir.

Gerçi bu yazdıklarım tamamen benim için geçerli subjektif durumlar. Yani bana böyle iyi geliyor, bir başkasına böyle iyi gelmeyebilir. Mesela fullface kask takmadığın zaman kendini güvende hissetmeyebilirsin, o zaman senin için en iyisi her zaman fullfacetir. Yani bilmiyorum ki kendimi açıklayabildim mi

EK: Agv iyi bir markadır, o fiyat düzeyinde de mutlaka gerekli koruma standardına "E" işaretine sahiptir. Ama almadan önce kafana olup olmadığını görmen lazım.
    Paylaştığın bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Geçen iki motosiklet mağazasına gittim chopper tarzında bir motor alacağım için ikiside bana açık kask satmaya çalıştı, iki kask çeşitinide denemediğim için kullanım açısından yorum yapamıyorum ama hız konusunda öyle bir istek yok yoksa ss motor alırdım benim yağacağım hız en fazla 80-100 km. Kaskı deneyip alacağım, yorumların için teşekkürler tekrardan.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Estafurullah, kafandaki sorular bir netlik kazandıysa ne mutlu... İnşallah kazasız belasız, kaskın koruma derecesini test etmeye gerek kalmadan kask ömürlerini yiyesin...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler