Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benim kararlılığım "kararsızlığım" "Hangisi, neden, niçin?"

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, öncelikle söylemek isterim ki daha önceden hiç forum kullanmadığımdan dolayı varsa hatalarım veya eksiklerim için beni mazur görmeniz dileğiyle. İçinde bulunduğum durumu ve soruları mümkün olduğunca kısaca yazmak istiyorum.
    Yaklaşık iki ay önce oluşan motosiklet kullanma isteğini faaliyete geçirmeye karar verdim ve başladım araştırmalara ve öğrendim ki “hooop” bu işler öyle insanın hayallerindeki gibi olmuyormuş; gönül isterdi ki bir Harley olsun Suzuki intruder m800 olsun … ama küçük hacimle başlamak gerektiğini zorda olsa kabullenmiş bulunmaktayım. Chopper/Cruiser tarzı bir motor için düşük cc alternatifleri çok fazla bulunmamakta özellikle Japon motorları için olanlarda eski model.
    Bulduğum motosikletler gv250, venox 250, Reagl Raptor Daytona ve diğerleri..
    Gv250 teknik verileri gerçekten iyi ama çok klasik görüntüsünden dolayı çok barışık değiliz kendisiyle. Venox 250 Türkiye’de şuan sıfırı zaten yok ikinci el piyasası da çok az. Ragal Raptor için hem çok iyi yorumlar okudum hem de çok uzak durulması gerektiğini ki V motor olması dezavantaj ayrıca yandan bakılınca motosiklette “pencere” varmış gibi diğer taraf görünüyor ama görüntü olarak albenisi yüksek.
    Benim asıl almak istediğim motosiklet Harley Davidson birçok insanın hayalidir elbet ama bu tecrübe döneminde nasıl bir motosiklet kullanmalıyım. Yukarıda yazdığım üç model dışında başlangıç motosikleti olarak Honda Cbf150 ya da Cbr 125 almak çok mu saçma olur tarz olarak çok farklı..
    Yani ileride 750 cc ve üstü Chopper/Cruiser tarzında bir motosiklet kullanabilmek için başlangıç motosikleti olarak yine aynı tarz ama düşük cc kullanmak mıdır doğru olan? Hangisiyle başlamalıyım bu işe? Motosiklet benim için ulaşım aracından daha çok zevk işi ama onu ulaşım aracı olarakta kullanmam gerekecek ve günlük 40 km gidiş 40 km dönüş yaklaşık 80 km lik yol yapmam gerekiyor ve beni yolda bırakmaması lazım.
    Bu arada motosiklet almadan önce Honda’nın Güvenli Sürüş 1 veya Güvenli Sürüş 2 eğitimini almayı düşünüyorum.
    Kendim hakkında bilgi vermem gerekirse de boyum 190 cm ve 80 kg, yaşım 28 adrenalin aradığım söylenemez önce “güvenlik”.
    Değerli fikirlerinizi ve yardımlarınızı esirgemezseniz çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    1-Merhaba ve estağfurullah
    2-TÜRKÇEMİZİ ÖZVERİLİ KULLANDIĞINIZ İÇİN ŞAHSIM ADINA TEŞEKKÜRLER...
    3-Gerek kendi tecrübem, gerek arkadaşlarımın memnuniyeti doğrultusunda GV-250 modelini tek geçerim... Sıfır veya tertemiz-bakımlı olduğu müddetçe
    4-CBF-YBR veya başka bir model pek saçma olmaz fakat şöyle bir husus var. Siz gelicekte'de chooper tarzı araçlar kullanmayı düşünüyorsunuz...
    Şimdi cbf veya ybr bambaşkadır, yine aynı şekilde gv250 bambaşkadır. Mesela oturuş pozisyonu, trafikte aralara girme(ebat), ağırlıktan dolayı kontrol, gidon mesafesi vs vs.
    CBF sonrası ebat-oturuş pozisyonu derken bir chooper aldığınızda afedersiniz ama eşşekten düşmüş gibi olucaksınız
    Bambaşka bir ağırlık-oturuş pozisyonu-gidon turu vs vs.

Boy biraz sıkıntı yaratabilir cbf-ybr veya gv250 modelinde... SİZ SÖYLENENLERE ALDIRIŞ ETMEYİN. Düşük CC bir motor tercihi yapın. Kazık gibi durun gerekirse, sırıtsınsa... Bacaklar leylek gibi uzansın sola sağa fakat daha uzun yaşayın AEA dediği gibi. Eminim dalga geçenler olacaktır, benim arkadaşlada bol bol dalga geçiyorlardı eski kasa cbr125 üzerinde boy 192-kilo 105. Motor altından kayboluyordu fakat arkadaş tecrübe edindi, trafiği okumayı öğrendi, işi kaptı ve şuan 1200GS kullanıyor

Harley dediğinize göre bütçeniz yeterince elverişlidir diye düşünüyorum. Gözünüzü seveyim NAZİ kask filan takmayın. Bir kaza anında hiç bir koruma sağlamaz ve buraya konu açarız xx kişi vefat etti diye (Allah korusun)
    Hakkınızda hayırlısı, aklınıza bir şey takılırsa mesaj atın
    3rdal ve rogget bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tr_select nickname'i olan arkadaşa katılıyorum. Evet evet bu kez katılıyorum

Hyosung iyidir, ikinci el az kullanılmış alıp gerekli eğitimlerinizi (20.000 km kadar) tamamladığınızda satar biraz daha yüksek cc istediğiniz motoru alabilirsiniz.
    tr_select bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tr_select nickname'i olan arkadaşa katılıyorum. Evet evet bu kez katılıyorum
    Vayy be Erdem abi...
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

tr_select ve Lucas yorumlarınız için teşekkür ederim, gv250 den başka alternatif gözükmüyor sanırım, kask için açık kasklar her nekadar güzel dursada koruma açısından bizi sadece trafik cezasından korumaktan başka pek işe yaramıyorlar malesef.
    Çevremde motosiklet kullanan pek kimse yok, Eskişehir'de ikinci el chopper tarzı bulmakta biraz zor gerçekten. Bir tanıdık sayesinden ikinci el, 2013 model 600km de uygun fiyata cbr125 satan biri vardı acaba başlangıç motosikleti olarak kullanabilir miyim diye düşünmedim değil ama sizinde dediğiniz gibi çok farklı bir tarz sonrası için ne gibi sorunlarımın olabileceği hakkında pek fikrim yok.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Merhaba,

Ben ilk motorum olarak Regal Raptor düşündüm,araştırdıktan sonra gördüm ki başlangıç olarak venox veya gv250 diyenler ağırlıklı. Sonra 2.el gv250 bakmaya gittim oturunca pek sinmedi içime.Fuarda cbr125 e bir oturayım dedim. 2 gün sonra 2.el, 940 km de cbr125 aldım.
    Demem o ki, aklındaki motorların üstüne bir otur, hangisin de rahat edeceksin, hangisi içine sinecek onu bir anla..
    rogget bunu beğendi.

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben ilk motorum olarak Regal Raptor düşündüm,araştırdıktan sonra gördüm ki başlangıç olarak venox veya gv250 diyenler ağırlıklı. Sonra 2.el gv250 bakmaya gittim oturunca pek sinmedi içime.Fuarda cbr125 e bir oturayım dedim. 2 gün sonra 2.el, 940 km de cbr125 aldım.
    Demem o ki, aklındaki motorların üstüne bir otur, hangisin de rahat edeceksin, hangisi içine sinecek onu bir anla..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)