Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yamaha xv950 (super bolt) mu, harley davidson sportster 883 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar. şu an regal raptor 250 kulanmaktayım. mezuniyetim yaklaştıkça ve bende artık 150 ve 250 cc de toplam 30-35 bin km yi gectiğim için motorumu büyütmek istiyorum. aklımda dragstar 650 veya shadow vt600 vardı ama aile mezuniyet hediyesi için ek butce cıkarınca cıta bir anda yukseldi. tercih listem başlıkta yazdığım iki motordan ibaret. ikiside regalden sonra bana mükemmel bir zevk verecektir buna hiç şüphe yok ama alacağım motor deyim yerindeyse evladiyelik olacak. hayat boyu, belki ilerde yanına ufak bir motor almak dışında başka motor almayı düşünmüyorum. eğer yamaha olacaksa sıfır alınacak, harley olursa 2. el olacak. (malum euro uçtu gitti) tercih konusunda çok kararsızım ikisininde birbirine üstün yanları var kafamda. bu konuda sizden de fikir almak istiyorum. sizin tercihiniz hangi yönde olurdu, nedenleriyle anlatarak yardımcı olursanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    ıkısınınde teknık ozellıgını ve fıyatını bılmememe ragmen ben harleyı tek gecerım =)

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Harleyin benzin deposu çok küçük. 100 km anca yetiyor arkadaşım. Allah güzel sürüşler nasip etsin hayallerindeki motorla
    rogget bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yedek parça ve bakımlarını da aile karşılayacaksa 883 alman mantıklı olur. Her iki makine de sıkıntısız makineler. Fakat HD herhangi bir servis yolu görürse baya bi tuzlu kaçar..
    "CaRPe DieM"

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Bu iki motoru kıyaslayan videolar mevcut, ama Tr şartlarında japondan şaşma derim, HD bozulursa çok canını sıkar..
    TEMBEL bunu beğendi.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Böbrek taşın varsa kesinlikle HD 883. Onca kullanıcı yorumlarının yanında daha 2 hafta önce bir arkadaşla geziye çıktılar. Motorda ttireşim fena diyordu. Yanımda giderken titreşimi egsoz vs. ye bakarak hissedebiliyorum o derece yani diyordu hahaha Birde Barkının testi vardı tabi. O video baya aydınlatıcı olur.

https://www.youtube.com/watch?v=cBVjXQzZjv0
    TEMBEL bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her motor ariza yapar, hele evladiyelik olacaksa servis agi cok onemli. Rahatlik ve surus konforu olarak yamaha onde. Servis ve yedek parca konusundada onde. Harleyin onde oldugu tek konu prestij, yamaha da kuru bi motor degil, sesi gayet iyi. Daha teknolojik, daha verimli daha guclu daha hafif vs. Bu sartlarda harley alinirsa sadece harley adina alinir. Ancak yamaha alinirsa, motosiklet keyfi icin alinir.
    Her iki motosikletide kullanmadim, alacagimda yoktu ama maddiyat iste
    TEMBEL bunu beğendi.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Harleyin ismi var. Solmiyir arkadaşında dediği gibi yamaha her açıdan tatmin edici. Harleyle uzun yolda ilk benzincide durursunuz hep.

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Yamaha xv 950.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı wardak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. şu an regal raptor 250 kulanmaktayım. mezuniyetim yaklaştıkça ve bende artık 150 ve 250 cc de toplam 30-35 bin km yi gectiğim için motorumu büyütmek istiyorum. aklımda dragstar 650 veya shadow vt600 vardı ama aile mezuniyet hediyesi için ek butce cıkarınca cıta bir anda yukseldi. tercih listem başlıkta yazdığım iki motordan ibaret. ikiside regalden sonra bana mükemmel bir zevk verecektir buna hiç şüphe yok ama alacağım motor deyim yerindeyse evladiyelik olacak. hayat boyu, belki ilerde yanına ufak bir motor almak dışında başka motor almayı düşünmüyorum. eğer yamaha olacaksa sıfır alınacak, harley olursa 2. el olacak. (malum euro uçtu gitti) tercih konusunda çok kararsızım ikisininde birbirine üstün yanları var kafamda. bu konuda sizden de fikir almak istiyorum. sizin tercihiniz hangi yönde olurdu, nedenleriyle anlatarak yardımcı olursanız çok sevinirim.
    merhabalar, chooper konusunda hem pek ilgili değilim hem de çok bilgim yok. Geçen ay mt09 testine gitmiştim ve xv950 testi de yapılıyordu. Çok gönüllü olmayarak (şimdi çok titreşim olacak yorulacağım diyordum) xv950yi de test ettim. Açıkcası bindiğim süre boyunca başından sonuna kadar çok şaşırtıcı bir motor oldu benim için. Yamaha çok garip bir chooper yapmış; bu gariplik iyi manada. Titreşim yok denebilir, sürüş rahat, kolay kontrol edilebilir, hızlanma sürekli ve bahsedilen para için gerçekten çok tatmin edici. Dediğim gibi çok söz sahibi değilim bu konuda ama gerçekten beni etkiledi.

Hoşuma gitmeyen yanı; belki de chooperların karakteristik özelliğidir bilemiyorum ama vites atmak için ayağınızı baya hareketli olarak kullanmanız gerekiyor vites, ayaklığa göre biraz yukarıda kalıyor gibi geldi bana.

Sürerken cidden zevk aldım, her virajda istemsiz olarak ayaklıklar yere değdi ama motosiklet bunu yaparken insanı hiç ama hiçbir şekilde rahatsız hissettirmiyor. yani düşerim, önden kayar gibi bir algı oluşturmadı bende.

Saygılarımla.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    rogget bunu beğendi.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Karşılaştırma videosunda Bolt daha iyi duruyor. Ama yine de zevk meselesi. Bence hem Yamaha'nın hem de Harley Davidson' ın test sürüşlerine katılın. Bırakın kararı adrenalin versin

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    bolt ve xv950 donanım olarak tam olarak aynı değil yalnız

en azından arka amortisörler xv'de daha ucuz olanlardan kullanılmış sanırım

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kesinlikle Yamaha tercihim olurdu, düşünmezdim bile.

merhaba...

....ikisininde birbirine üstün yanları var kafamda.
    Bu modeller açısından HD nin Yamahadan üstün yanı nedir ? Prestij-isim-hava vs, diyorsa bu iş kişisel zevklere girer. Eğer tercihini kişisel zevklerin ağırlıklı olarak belirleyecekse başkalarının fikirlerini çok takma derim. Onun dışında HD nin hiç bir konuda Yamaha ile kıyaslanabileceğini sanmıyorum.
    #sürenadam

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bencede yamaha almalısın.. yanlız birkaç şey söylemek istiyorum

AEA harleyi test ederken tam bir tarz çatışması yaşıyor, orda söylediği hiç bir şey cruiser seven insanlar için birşey ifade etmiyor sertmişte beygiri düşükmüşte titriyormuşta.. bunlar traş kullanırken verdiği zevki hiç bir motor vermez
    solmyr bunu beğendi.

Üstteki HD 883 sportster ile XV950'nin karşılartırılma vidyosundaki açıklamaya dikkat edin "2014 Yamaha Star Bolt 950 vs Harley-Davidson 883 Sportster comparison promotional video.". Yani bu karşılaştırmalar aslında XV950'nin reklamını yapmak için çekilmiş. Aynı adam tarafından Kawasaki Vulcan 900 ve Honda Shadow 750 karşılatırılmalarıda yapılmış. Youtube'da aratırsanız bulursunuz. Bu vidyolarda da XV950'nin poh pohlandığını gürüsünüz ki onlarda aynı tarzda reklam için çekilmişler. Bağımsız karşılaştırma ya da test vidyolarını izlemenizi öneririrm.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    HARLEYE ALAN VIBRATOR ALMIS GIBI OLUR nasil zevkse

YAMAHA TABIIKI
    cousinecruis bunu beğendi.

öncelikle vakit ayırıp fikrini belirten herkese teşekkür ederim. titreşim konusuna değinmiş çoğunuz ama bu tarz motor kullanmayı sevdiğim için titreşim çok önemsediğim bir kriter değil. hatta tercih bile edebilirim tatlı tatlı titreyip kendini hissettiren bir motoru.

Yedek parça ve bakımlarını da aile karşılayacaksa 883 alman mantıklı olur. Her iki makine de sıkıntısız makineler. Fakat HD herhangi bir servis yolu görürse baya bi tuzlu kaçar.
    @cihan54 : Yedek parça ve tamir konusunda pek sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. yazın 4 ay boyunca tt custom da güzel bir staj dönemi geçirdim. parça bulmam konusunda ve tamir konusunda ciddi yardımcı olacaklarını düşünüyorum. onun dışında zaten makine muhendisi, tt de oldukca verimli bir staj yapmış olmam ve motosiklete olan merakım sayesinde dönemlik bakımları için servis kullanmayı düşünmüyorum. ağır arızalar dışında çoğu bakım ve onarımını kendim yapabilirim. ama yamaha motorlarının içini açıp tamir etmişliğim, bakmışlığım yok. seçimim xv950 olursa tek çarem servis olur.

bolt ve xv950 donanım olarak tam olarak aynı değil yalnız

en azından arka amortisörler xv'de daha ucuz olanlardan kullanılmış sanırım
    @umurcan : dediğiniz gibi amortisörlerde farklılık var. xv950 nin bir de xv950 r-spec diye bir versiyonu var (ismini yanlıs hatırlıyorda olabilirim). amortisörleri, performansı ve frenleri farklı diye hatırlıyorum. benim düşündüğüm model amortisörleri idaretenlik takılmış gibi olan.

Bu modeller açısından HD nin Yamahadan üstün yanı nedir ? Prestij-isim-hava vs, diyorsa bu iş kişisel zevklere girer. Eğer tercihini kişisel zevklerin ağırlıklı olarak belirleyecekse başkalarının fikirlerini çok takma derim. Onun dışında HD nin hiç bir konuda Yamaha ile kıyaslanabileceğini sanmıyorum.
    @syanur : o yüzden aslında kafamda birbirlerine göre üstünlükleri var demiştim. yani benim kişisel zevklerim ve sağlam temellere dayanmayan düşüncelerimde. bunlardan bazıları dediğiniz gibi bir harley sahibi olmanın vereceği keyif, ikincisi ne kadar bütçem olursa olsun mutlaka bir tane sportster 883 fındık depo olan modelinden alıp cocuklarıma asla satılmaması şartıyla miras bırakmak. benim için ayrı önemi olan bir motor 883 ama henüz yaşım genç. bu hayalimi gerçekleştirmek için cok da acelem yok. harley in bana göre üstünlüklerinden birisi ise motorun ritmi, bakımının anlayan kişiler için daha kolay olması, karburatörlü olması (benim baktığım modeller en azından)ve bu tasarım olarak xv950 den daha göze hoş gelmesi (yine kişiselliğe giriyor).

bencede yamaha almalısın.. yanlız birkaç şey söylemek istiyorum

AEA harleyi test ederken tam bir tarz çatışması yaşıyor, orda söylediği hiç bir şey cruiser seven insanlar için birşey ifade etmiyor sertmişte beygiri düşükmüşte titriyormuşta.. bunlar traş kullanırken verdiği zevki hiç bir motor vermez
    @ogzcngdk : haklısınız. AEA'yı severek takip ederim o ayrı ama bu tarz motorlarla ilgili söylemlerinden pek kendime ders cıkarmam, dediklerine takılmam. kendisi bu tarzı sürmekten pek keyif almadığı ve motosikletten farklı beklentileri olduğu için söylediklerinin benim kriterlerimle aynı çizgide buluşması biraz zor.

Sürerken cidden zevk aldım, her virajda istemsiz olarak ayaklıklar yere değdi ama motosiklet bunu yaparken insanı hiç ama hiçbir şekilde rahatsız hissettirmiyor. yani düşerim, önden kayar gibi bir algı oluşturmadı bende.
    @numan : açıkçası xv950 yi kullanan birisine denk geldiğim için çok sevindim bayide motorun üzerine oturduğumda görevliye sorduğum ilk şey ayak peg'lerinin virajlarda sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağı olmuştu. yere çok yakınlar ve virajlarda yere sürteceği çok belliydi. satıcı motosikletler konusunda çok bilgili olmadığı için "olur mu canım hiç değermiymiş ayak peg'leri yere" gibi bir cümle kurmuştu. yere sürtmesinin sıkıntı çıkarmaması, huzursuz etmemesi içimi ferahlattı açıkçası. bir de size bir şey sormak istiyorum. ben üzerine oturduğumda sol üst bacağımın arka silindirin üst kısmına değdiğini farkettim. sürerken motor bloğu ısındığında bu bölgede yüksek ısı oluşuyor mu yoksa ısıyı izole etmeyi başarmışlar mı acaba?

Motosikleti
    yamaha 650 dragstar,xv 950,neos
    HD iron883(abs) 36.052+600(arka sele+ayaklıklar) yamaha xv950 26.750(abs) 2 motorda güzel motor paraya kuvvet

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R

883 kullanmış, boltu görmek ve internetin altını üstüne getirmek ve binen bir arkadaşımdan yorumlarını almak noktasna kadar biliyorum.

vibrasyonu, suspansiyonu, askılarla bağlı motor bloğu (çalışırken motordan bağımsız titremesinden kaynaklı görüntü bende saplantı adeta) ve tasarım detayları dışında akla gelebilecek her konuda boltun ironın önünde olduğunu düşünüyorum.

diğer japon motorlarına göre çok daha krakter sahibi bir motor olmasına rağmen o konuda harleyden bekleyebileceklerinin bir kısmını sunduğu gibi pek çoğunu sunamıyor. performans, güvenlik, konfor, fiyat boltun yanında. zevk, ses ve karakter, tarih ironın.

bu kıyaslamada en büyük etken kişiselleştirmeye yönelik opsiyonların boltta harleye oranla yok denecek kadar az olması olabilir. ancak v&h bolt için egzost, hava filtresi ve fuelpak sürmüş durumda piyasaya http://bolt.vanceandhines.com/

bu tip kıyaslamalarda benim için ibre hep harleyden yana olmuştur. bolt ile japonlar ilk defa akıl çeliyor. anlaşılan harleyin karşısında su soğutmalı, plastik, araba gibi sessiz sakin çalışan 'sadece görüntüde cruiser olabilen' bir motosiklet yok bu sefer.

boltu iron a tercih edip bolttanda tam istediğini alamayacak olduğumu tahmin ettiğim için gözümü şimdi forty-eight e çevirdim bende.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)