Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HAFTADA 500 KM yapabileceğim ( istanbul - çanakkale ) Bir SU soğutmalı MOTOR Arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar ,

Forumunuzu 1 ay kadar ZİYARETÇİ Olarak takip ettim, 2 YIL kadar Haftada 500 + KM yapabileceğim Bir CRUISER yada ENDURO motor İstiyorum , 10.000 TL bütçem Var , Regal Raptor ilgimi çekti 350 cc , Bana Önerileriniz Nelerdir ? 2 AY kadar zamanım var maksimum , Şart olcak 2 ay sonunda. Önerilerinizi Bekliyorum Saygılar Arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı NidhogXanta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar ,

Forumunuzu 1 ay kadar ZİYARETÇİ Olarak takip ettim, 2 YIL kadar Haftada 500 + KM yapabileceğim Bir CRUISER yada ENDURO motor İstiyorum , 10.000 TL bütçem Var , Regal Raptor ilgimi çekti 350 cc , Bana Önerileriniz Nelerdir ? 2 AY kadar zamanım var maksimum , Şart olcak 2 ay sonunda. Önerilerinizi Bekliyorum Saygılar Arkadaşlar
    Enduro istiyorsan eski XT600 olabilir ancak biraz deneyim ister. Ayrıca eski olacağı için ağır bakım maliyeti filan olacak.

Cruiser için kesinlikle Regal Raptor'dan uzak dur. Hyosung GV250 dışında o bütçede alternatifin yok.

Ancak ben sana Naked SYM Wolf öneririm. Çanakkale-İstanbul arasında seni rahat ettirecek, az yakan, şekli de çok güzel olan bir motosiklettir. Tavsiye ediyorum.
    NidhogXanta ve ronnytechno bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Peki Daelim 250 cc Daystar İçin bir görüşün nedir ?

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    2. el temiz bir inazuma alırsan hiç sıkıntı çekmezsin. (şehirler arası yol kısmı için)

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbul izmir arası, çanakkale üzerinden "dinlenmesiz" 200cc hava soğutmalı motosiklet ile "şişmesiz şaşmazsız hararetsiz" geldim. regal raptorların sorunlarının 4te biri sıvı soğutma sisteminden kaynaklı. soğutma tercihiniz, sorunsuzluktan geçiyorsa ya regal düşünmeyin yada hava soğutmalılarıda listeye ekleyin.
    NidhogXanta bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Peki Daelim 250 cc Daystar İçin bir görüşün nedir ?
    Şekli çok güzel ama yollarda hiç görmedim. Herhangi bir görüşüm yok.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Fazer
    10.000 Tl bütçeyle çin mallarını hemen elemelisiniz bence.Arkadaşlarımızın da önerdiği gibi Wolf ve İnazuma işinizi görecektir.Oturuş pozisyonları da gayet güzel.Yeni model olması bakımından yüksek masraflarınız olmaz,yakıt yönünden de cimri motosikletler.

Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.000 Tl bütçeyle çin mallarını hemen elemelisiniz bence.Arkadaşlarımızın da önerdiği gibi Wolf ve İnazuma işinizi görecektir.Oturuş pozisyonları da gayet güzel.Yeni model olması bakımından yüksek masraflarınız olmaz,yakıt yönünden de cimri motosikletler.
    YA ne bileyim spor motor sevmiyorum ki :( ama inceleyeceğim teşekkürler

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Merhaba Arkadaşlar ,

Geçen sene yaklaşık 6 ay istanbul - kocaeli arası haftada 800km+ yol yaptım. Ben bu durum için suzuki inazuma tercih etmiş ve 0 olarak satın almış birisi olarak bazı deneyimlerimi paylaşayım.
    0 olduğu için rodaj süresinde yavaş gitmeniz gerekiyor. Buda anayollarda sıkıntı oluşturuyor...
    Yaklaşık iki güne bir deponuzu doldurmanız gerekiyor. Benzinliğe gir çık sıra bekle biraz sıkıcı...
    0 alırsanız 1000km her 5000km bakım masrafları var. Bunları göze almak gerekiyor zira serviste olacaksa yüklü rakamlar olabiliyor...
    Hava şartlarına göre giyim kuşam gerekiyor. Bahsedilen ürünler kaliteli olursa yüklü rakamlar olabiliyor...
    Hergün sabah kalk hazırlan motora bin akşam kalk motora bin geri dön güzel motivasyon düzgün bir tempo gerektiriyor...
    Hergün motosiklet ile trafikte olmak kaza riskini artırıyor sabır sınırlarını zorluyor...

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    daelim daystar tavsiye ederim . 1000km oldu şimdiye dek sorunsuz denebilir. 9500 gibi bi satış fiyatı var istanbulda

Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene yaklaşık 6 ay istanbul - kocaeli arası haftada 800km+ yol yaptım. Ben bu durum için suzuki inazuma tercih etmiş ve 0 olarak satın almış birisi olarak bazı deneyimlerimi paylaşayım.
    0 olduğu için rodaj süresinde yavaş gitmeniz gerekiyor. Buda anayollarda sıkıntı oluşturuyor...
    Yaklaşık iki güne bir deponuzu doldurmanız gerekiyor. Benzinliğe gir çık sıra bekle biraz sıkıcı...
    0 alırsanız 1000km her 5000km bakım masrafları var. Bunları göze almak gerekiyor zira serviste olacaksa yüklü rakamlar olabiliyor...
    Hava şartlarına göre giyim kuşam gerekiyor. Bahsedilen ürünler kaliteli olursa yüklü rakamlar olabiliyor...
    Hergün sabah kalk hazırlan motora bin akşam kalk motora bin geri dön güzel motivasyon düzgün bir tempo gerektiriyor...
    Hergün motosiklet ile trafikte olmak kaza riskini artırıyor sabır sınırlarını zorluyor...
    Ben Hız Olayına karşıyım Kardeşim , 2 yıl kullanmak zorunda kalacağım için Geri Dönüşü Olabilecek Bir Klasik motor İstiyorum , Cruiser Olmalı , Maksimum Enduro ( Transalp , BMW 650 serisi vs. ). '' Ermanay '' Arkadaşımızın Dediği gibi 10000 ile Çin'e girmek istemiyorum . cidden Ermanayın dediği içime oturdu ama Cbf Cbr 125- 150 ilgimi pek çekmiyor , Ben biraz daha araştırayım sizin desteklerinizle arkadaşlar. aklımdaki modeller :

http://www.daelimtr.com/?page=urun-detay&id=81&udpage=teknik-ozellikler
    http://www.keeway.com.tr/cruiser250.htm ( hava soğutmalıymış :S )
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-bmw-f650gs-2005-model-168773838/detay ( üstünü tamamlayacaz artık )
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-bu-yaz-sizin-yaziniz-olacak-kara-panterimi-satiyorum-168646084/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-regal-raptor-daytona-350-super-130177998/detay

Yani Demek İstediğim 250 - 650 2 yıl işimi görebilecek geri dönüşlü bir motor !!

TEŞEKKÜRLER

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    regalin 350 cc oluşu sizi yanıltmasın hyosung beygir ve tork olarak daha güçlü, ben tavsiye ederim enjeksiyonlu modellerin bazı kronik sorunları var forumdan araştırıp bu sorunları çözerseniz istediğiniz yola gidersiniz.. 2. el alıcaksanız çözülmüştür büyük iht5imalle

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    regalin 350 cc oluşu sizi yanıltmasın hyosung beygir ve tork olarak daha güçlü, ben tavsiye ederim enjeksiyonlu modellerin bazı kronik sorunları var forumdan araştırıp bu sorunları çözerseniz istediğiniz yola gidersiniz.. 2. el alıcaksanız çözülmüştür büyük iht5imalle

Kronik arızalar ile ilgili ciddi bir açıklama bulamadım , genelde GEYİK yapılmış

yzf 1000: kask açıklığında yüz felci tehlikesi
    ybr 125: benim gibi irice kişilerde motorun adama saplanmış gibi durma tehlikesi

gibi ...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Kronik arızalar ile ilgili ciddi bir açıklama bulamadım , genelde GEYİK yapılmış

yzf 1000: kask açıklığında yüz felci tehlikesi
    ybr 125: benim gibi irice kişilerde motorun adama saplanmış gibi durma tehlikesi

gibi ...
    yok ya öyle değil tabiki bazı modellerde mesela buji piposu çatlaması sorunu var motorun tekleyerek çalışmasına neden oluyor değiştirdiğinizde sorun kalkıyor

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Haftada 500km, 5 gün için günde 100km yapar, yani 50km git 50km gel diyebiliriz. Her motor yapar bunu ama enduro demişsin, ben de KLX250 diyorum.

regal raptor kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye etmem. koydukları su soğutma önce kendisini soğutmayı başarsın da motora sıra gelsin. kullandığım ve etrafımda kullanılan o bütçelerde ki chopperlar içinde en beğendiklerim keeway land cruiser ve gv250. keeway in bakımını yaparsan neredeyse japon dayanıklılığında bir makine. 120 bin km de keeway biliyorum hala tık demiyor. terminatör gibi gidiyor hala. gv 250 lerde dip gazda gitmemen önerilir. bu altın öğüde uyarsan uzun soluklu ve güçlü bir makine onlarda ancak aşırı yüklenilmesi durumunda sorun çıkartabiliyorlar diye DUYDUM. kendim şahit olmadım etrafımda. sahibinden de o fiyatlarda ls 650 savage, vl intruder 800, dragstar 650 var. ustayla gidip bakılarak alınmak sartıyla çok daha iyi secenekler. özellikle anlamadığım bir şekilde sürekli ikinci eli artan bir dragstarı yaza girerken almak altın gibi bir yatırım resmen

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Sen boşver abicim uzun yol yapicaksin Honda pcx 150 scooter al.sekil olarak ta güzel 150cc azda yakar rahatta ettirir.illa bu demiyorum hondanin herhangi bir scooteri çok iyi is görebilir.ne dersin

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Klx250, crf250l alıp lastik Değişimi yaparsan mesele kalmaz. Crf nin kötü yanı depo küçük diye 200 km de yakıt almak lazım. Iyı yani ikinci eli rahat. Alırken de satarken de.

mv400 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Cruiser tarzında Kawasaki EN500 işinizi gayet de iyi görecektir o bütçeyle, BMW F650 GS temiz bulunursa olabilir ama ondan da yüksek fiyat istiyorlar, eğer biraz fazla yakmasını dert etmeyecekseniz Aprilia Pegaso da olabilir. Korumalı elbiselerinizi, yağmurlu havalarda kullanacaksanız yağmurluk, çizme ve kask aldınız mı? Almanların şöyle bir söylemi vardır önce koruyucu ekipmanını al, artan para ile motosiklet al diye.

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer durumlardayım şuanda mesafe konusunda ama benim şuan düşüncem scooter tarzı bişey..nedenide yağışlı havalarda ayakları ıslatmamak.henüz zamamnım var düşünce aşamasındayım şuan bende..Daelim daystarı ınceledım ama kullanmadım. Oldukça şık makine görüntüsü kaliteli oldugunu gösteriyor.Değer kaybı çok yaşanabilir harinde bence gayet güzel..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)