Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cruiser ilk motor tavsiye(İstediğimi bulamıyorum.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bak ben olsam gv 250 alamazsam
    ramzey 250liliğine bakarım.. en azından rahat satılan bir motor
    çinlilerin içinde en iyi parca kalitesine sahip diyebilirim
    Çağrı-91 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Bende cbf 150 yi satıp gv 250 almayı düşünüyorum ama bütçem sıfıra el vermeyeceği için 2. ele yönelebilirim

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak ben olsam gv 250 alamazsam
    ramzey 250liliğine bakarım.. en azından rahat satılan bir motor
    çinlilerin içinde en iyi parca kalitesine sahip diyebilirim
    Regalden de mi iyi?Regal en iyisi sonra Keeway diye biliyorum?

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Keeway dden memnun adam görmedim,forumda kullanan bile görmedim.Superlight kullanmıştım,sahibide baya hırpalamış motoru;rezaletti.Isınıyordu,kick start yapmak zorunda kalıyordum vs.Hatta kendiside hiç bulaşma,yolda bırakır filan diyordu. 0 gv250 alabilirim diyorsun,gerisini düşünmene bile gerek yok,olaki alamadın 2.el alırsın yine alırsın,boş yere kafanı yorma.
    Çağrı-91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Demir At
    ben kullanmadım keewayi yorumum kısa ve öz olur
    fakat bak bir arkadaşımda var keeway ama memnun değil
    keşke gv250 alsaydım diyor..
    regali ve keewayi gec
    paran var anladıgım kadarıyla
    sıfır gv 250 al
    alamazsan ikinci eline bak
    ona da yetişemedin parasal olarak ramzeye qm250 ye bak derim ..
    Çağrı-91 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı Çağrı-91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepiniz çok ilgilendiniz teşekkür ederim,istediğim cvbların tamamını da siz verdiniz.Peki en iyisi gv250,bundan sonra alınabilecek veya buna denk en iyi motor hangisidir?Regal raptor 350 spyder veya daytona kapışabilir mi kalite olarak Gv ile?Görünüş olarak iyiler ama kalite işte..
    O dediklerini kullanmadım o yüzden orası kötü burası kötü diye yorum yapamam ama yakından gördüm, üzerlerine oturdum, sıfır makinalar, gv den biraz daha uzunlar anladığım kadarıyla, az bişey de yüksek olmalı. Genel görünümden anladığım kadarıyla malzeme kalitesi kesinlikle gv gibi değil, motoru çalıştırmadım bile, bırak kullanmayı ama o 350 lik motorun gv nin motorundan daha iyi olma ihtimali yok, çünkü bu cc de bu kadar başarılı başka bir motor yok, kesinlikle kuvvetli, çok çok az titreşimli ki o da normal. Bu motorların 2. el fiyatlarına çok temiz gv alabirsin, hiç boşuna bunları düşünme bile.

Tekrar söyleyeyim, kendi motorum olduğundan yazmıyorum kesinlikle, benim hoşuma gitrmeyen yönü olsa, hiç çekinmeden söylerim, babamın oğlu yapıp da satmıyo bu aletleri sonuçta. Forumu ilk okumaya başladığım yıllarda Globalin bu motorları ilk getirdiği yıllarda yani, feci bir bilgi kirliliği vardı, ortalık dedikodu kazanı gibiydi, motoru 10 kişi kullanıyorsa 1000 kişi orası öyle burası böyle, elimi attım elimde kaldı, yok ben dragstar geçtim gibi saçmalıklar söylüyorlardı ki bu insanların yarısından çoğu daha mikanayı birebir görmemiş ve kullanmamış insanlardı, ilk başta bende bu duyduklarıma inanıyordum, sonra yavaş yavaş konuyla ilgili bilinçlenip de araştırma yaptıkça ve birebir kullanıcılarla konuştukça neyin ne olduğunun farkına varmaya başladım. Bu GV denen alet ne öyle göklere çıkarılacak ne de yerlere vurulacak bir motor değil, aynı şekilde 250 lik comet de öyle, japonlarla çinliler arasında, japonlara daha yakın bir konumdalar. 650 lik modeller, özellikle comet versiyonu çok başarılı bir motora sahip ancak elektrik problemleri insanı biraz canından bezdiriyor, yeni modellerde bu tarz sorunların ortadan kaldırıldığı söyleniyor. Türkiye de 72 beygir 650 cc alabileceğin en ucuz ve kaliteli alettir mesela 650 cometlerin eski kasaları ama işte elektrik sorunları can sıkmasa çok daha iyi olurdu. Bir de bu 29 beygir olayını bu kadar gözünde büyütme, yani çinlilerle karşılaştırma bile, o 350 lik aletler bile yolda yanına yaklaşamaz, uzun yolda seni göremez bile eminim, ama mesela eski 21beygirlik cbf 250 de seninle aynı hızlarda rahatlıkla gidebiliyor, arada 8 beygir fark olmasına rağmen, hatta twister olan 24 beygirlik modelleri senden biraz daha hızlı, en azından akselerasyonda. Dolayısıyla 29 beygir süper uçar gibi bir beklentin olmasın, sadece kendi sınıfındaki diğer motorlardan daha iyi, hızlı ve güçlü. Senin gibi yeni başlayan birine rahatlıkla yetip de artacak gücü var.

Sonuç olarak daha önce de dediğim gibi o 350 lik aletleri alıp da hep aklımda soru işaretiyle gezeceğime ki onların tipini gv den daha çekici buluyorum, aynı paraya gv alıp, sadece yağını, filtresini değiştirip benzin koyarak uzun yıllar sorunsuzca binerim aklım rahat olur. Ayrıca daha performanslı bir motorum olur.
    Çağrı-91 bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Gv 250 tam senlikDurma git al derim
    Çağrı-91 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    Demir At
    Yineliyorum Sınıfında Kıyasla En İyisi Gv 250
    asya nın var 250 lik motoru 17 beygir :D
    cc seni yanıltmasın ..
    sen gv 250 den vazgeçme temiz motosiklet bulursan al kardeşim
    dua edersin =)
    Çağrı-91 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

İçten yorumlarınız için teşekkürler,yakın zamanda 2012 model İzmir civarında gv sahibi birini bulup iletişime geçeceğim ve motora yakından bakma talebimi ileteceğim sonrasında da sanırım dediğiniz gibi benim için en uygun motor türü cruiser,markası da gv 250.Ama aklım kayar tarz olarak ısınamazsam da yzflerle cbrlerli araştırmakla geçer zamanımız bakalım artık

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    boy 182, kilo 82 iyi gider mi GV 250?

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Gider kardeşim gider:D 2mt 150 kiloya kadar gider:D
    kaanklky bunu beğendi.

Bugün işe girmek için gerekli evrakları götürdükten sonra apartmandan çıktım ve karşımda 250 lik bir regal spyder vardı hoş bir motor ama işte...En iyi Çinli...Ama Çinli...Arkadaşlar güçle torkla işim yok sağlam olsun beni ara ara okuldan eve götürsün getirsin 10 km çaplı yerlere götürsün getirsin arada da uzun yol yapabileyim yeter sanırım gv 250 cruiser seçeneği olarak ön planda,bunu seçmem gerekiyor cruiser tarzını seçersem.

Motosikleti
    Demir At
    bak çagrı ben senin yerinde olsam
    Gv250
    QM250
    REGAL RAPTOR diye sıralardım
    # motosikletle.blogspot

bak çagrı ben senin yerinde olsam
    Gv250
    QM250
    REGAL RAPTOR diye sıralardım
    Regal forumundan regal den sonra yanılmıyorsam yeni gv250 ye geçen bir arkadaş var,onun yorumunu direk aktarıyorum:"Henüz Yeni Olduğu İçin Peşin Hüküm Vermek İstemiyorum Ama Böyle Kaçan Makina Görmedim Kullanımı Çok Rahat Ve Sıfır Vibrasyon, Enjeksiyonlu Oluşu Yakıtı Düşük Tutuyor Tabi Ama Ben Henüz Test Aşamasındayım...Malzeme Kalitesi Çok Hoşuma Gitti...Göstergeler Bile Kendini Belli Ediyor...Benzin ve Devir Gstergesi Manuel, Orta Kısımda İse Kilometre, Benzin Ve Bildiğimiz Saat Göstergesi Var Tamamen Dijital...Adam Motoruna Güveniyor Heralde Ki Ayak Marşı Falan Yapmamış...Soğukken Çalıştırdığımızda Sadece Marşa Basmak Yetiyor. Sıcakken İse Marş Ve Gaz İle Çalışıyor...Her Motorun kendine Göre Bir Huyu Var İşte...Alt Kısımda Orta Sehpa İçin Yer Mevcut Ama Standartında Yok...Yan Ayak Kalkmadan Motor Çalışmıyor...Boşta Çalışıyor Tabi Ama Onda Da Yine De Debriyajı Sıkmak Gerekiyor...Önlem Açısından Yapılmış...Regallerdeki Gibi Yere Yakın Olması Yol Tutuşunu Güçlendiriyor...180 kg Olmasına Rağmen Çok Dengeli Yürüyor...Bıraksan Kendi Gidecek Gibi...Farlar Çok Sağlam...Parklar Standart Olarak Hep Açık...Farbrika Çıkışı Grenaj Demiri Ve Sisy Bar Yok...İçten Gürüldeyen Hoş Bir Sesi Var...Ben Şu Anlık Çok Memnunum İnşallah Ta İstikrar Sürer..."

Yani kısacası dostlar sanırım benim tercihim Gv olacak gibi,Ramzeye baktım ama ne bileyim çok iyi durmuyor,tercihim gv olur o olmazsa da Regal daytona veya spyder olur ama öncelikle yeni gelecek 2013 gvlere bakmam gerek.Ayrıca bir şey sormak istiyorum benim bildiğim gv tek renk değil ama sahibinden 0 motorlara veya resimlere baktığımda düz siyah renk gv var,yanılıyormuyum?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    gv 250
    gv 250
    gv 250 en ideal sıralama olur. Ramzey e regale verdiğiniz paraya yazık. Paran yetmiyorsa 2. el onada yetmiyorsa bekle biriktir öyle al.
    suzuki var yamaha var fakat ya çok eskiler yada 2. eline sıfır gv parası istiyorlar.

Birkere regal kullandım daha 3000 km. Tam bir eziyet, hatta rezlet birşeydi.. Vitrin motoru . Binmek için hayatta para vermem. Elektrik tesisatında kullanılan kablolama kalie ve işçilik fiyasko. Soketi çıkarırken kablo elinde kalıyor. Tam bir ayran makinesi titreşimden önünü zor görürsün. Güç çok zayıf , devirde yok aksine. Ön far 100cc scooter farı gibi. vs vs vs.
    Çağrı-91 bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Demir At
    bende gördüm vardı abartılı renkleri turuncu bile gördüm diyebilirim
    ama şuan kendi sitesinde düz siyah var o gerçekten iyi
    sıfırını al
    alamazsan temiz 2.elini al
    regale filan girme hiç
    Çağrı-91 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

bende gördüm vardı abartılı renkleri turuncu bile gördüm diyebilirim
    ama şuan kendi sitesinde düz siyah var o gerçekten iyi
    sıfırını al
    alamazsan temiz 2.elini al
    regale filan girme hiç
    Sitedeki siyah-gri kombinasyonlu çift renk.Ben ise düz siyah modeller gördüm.Hatta linkini atayım:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89788756/detay

Motosikleti
    Demir At
    bu gösterdiğini ben kanuni showroom da gördüm
    sadece 1 tane vardı adamlar tek tek getiriyorlar =)
    gayet başarılı bi kere binmek nasip oldu buna
    gerçekten iyi ..
    bi de harleye filan binsem nolcak bilemiyorum =)
    # motosikletle.blogspot

bu gösterdiğini ben kanuni showroom da gördüm
    sadece 1 tane vardı adamlar tek tek getiriyorlar =)
    gayet başarılı bi kere binmek nasip oldu buna
    gerçekten iyi ..
    bi de harleye filan binsem nolcak bilemiyorum =)
    Anladım yani sitede yok ama gerçekte getiriyorlar iyiymiş siyah renk güzeldir Bu da siyah gv nin videosu Truncu derken 2012 model truncu renk olanı da mı mevcut türkiyeye geliyormu ki?

http://www.youtube.com/watch?v=LVbmnTXE82U

Gv 250 alacaktım Virago 535 buldum temiz , niyetim ve kararım onu almak.. ama olmazsa o fiyatin kesinlikle en iyisi gv250 alacağım. Hatta artık kask mont eldiven aramaya bbaşladım nerden alacağım şimdi de onun icin arayış başlıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)