Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

GV250 mi Regal Raptor 250 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bu iki motor arasında kaldım..motorsiklete yeni başlıcaz bu yaştan sonra..:) beklentim vibrasyonsuz,sağlam, konforlu bir motor.. çok fazla hız peşinde değilim..şehir içi kullanacağım..bazen hafta sonu uzun yola çıkabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    tabiiki gv250
    Motosikletli Kaplumbağa...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    vibrasyonsuz demişsiniz ama regal ile gv250 yi karşılaştırıyorsunuz..bu iki motoru karşılaştırmanın pek mantığı yok çünkü herkes size bu iki kıyaslamada gv250 diyecektir..kesinlikle gv250.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gv 250 ile kıyaslanabilecek tek 250 cc Kymco venox ..

250 cc japonların bile çok üstünde .. (250 cc honda rebel, 250 cc yamaha dragstar) Bu motorların tümünü kullandım.. sonuçta 2 motor aradan sıyrılıyor. gv ve venox
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    o kıyaslamadan gv 250 yi seçerdim.
    alacak olsam gider venox 250 alır tarzını sürerdim..
    20

cevaplar için teşekkürler..2012 raptorlarda balasor varlığından ve bu balansorun vibrasyonu engellediğinden bahsediliyor..ve birşey daha gv250 çinli mi kore li mi? çinli olduğuna yeminler eden motorsiklet tamircisi var!! ne dediysem inandıramadım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

venox 250 temizi ve az km lisi bulmak zor gibi...artık türkiye ye gelmemesi de düşündürüyor beni

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    buradan ne anlıyoruz?yemin eden motorsiklet tamircilerinden korkacaksın,güvenmeyeceksin..gv250 kore,venox250 tayvan malıdır..
    babaçi bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    GV........!

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar için teşekkürler..2012 raptorlarda balasor varlığından ve bu balansorun vibrasyonu engellediğinden bahsediliyor..ve birşey daha gv250 çinli mi kore li mi? çinli olduğuna yeminler eden motorsiklet tamircisi var!! ne dediysem inandıramadım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

venox 250 temizi ve az km lisi bulmak zor gibi...artık türkiye ye gelmemesi de düşündürüyor beni
    GV250 Kore'lidir. Hatta bir zamanlar suzukiye parça temininde de bulunuyornuş (yada öyle birşeyler yapıyormuş ).
    Raptorda vibrasyonu önlemesi için balansör var evet. Ama gv250 buna ihtiyaç duymuyor. Çünkü vibrasyon yok
    Venoxun Türkiye'de pek piyasası yok. Sıfırıda gelmiyor zaten.
    Bu nedenle parça temininde zorluk yaşatabilir diye düşünüyorum...
    Motosikletli Kaplumbağa...

bugun sıfırını sordum...yağ soğutmalıymış sanırım...9900 dediler sıfır gv250 için..şehir içi kullanımda şişme olacağını sanmıyorum..ve genelde şehir içi kullanacağım...aklım scooter dese de kalbim chooper demekte

caparol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim 9000tl butcem olsa kesinlikle ikinci el Dragstar-intruder veya honda shadow arastirirdim.hem saglam hem kalici hemde tarz.
    MotorKafa bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    duymamış olalım ve bu konu kapansın...

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    eski bir kymco venox kullanıcısı olarak venox al derim ;)
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun sıfırını sordum...yağ soğutmalıymış sanırım...9900 dediler sıfır gv250 için..şehir içi kullanımda şişme olacağını sanmıyorum..ve genelde şehir içi kullanacağım...aklım scooter dese de kalbim chooper demekte
    9900 TL diyen ya yanlış fiyat söylemiş ya da 1100 TL fazladan kar yapmaya çalışıyor. Sıfırı 8800 TL hatta 8250 TL'ye satan bayi de var.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    GV'nin üzerine bile oturmadim bugüne kadar.
    Fakat bende GV'i öneririm size.
    Yakın çevremde bu motoru kullanan çok insan var.
    Bazı arkadaşlarım venox demiş ama, bildiğim kadariyla venox'un üretimi durdu ve kymco kullanicilarininda yedek parçada ciddi sorunlar yaşadığını duydum.

Birde bu GV'e aksesuar çok yakışıyor yahu..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    2006 model gv lerin yakıtı nasıl 100 km de 4 litre civarımı
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde bu GV'e aksesuar çok yakışıyor yahu..
    Sırf bunun için bile tercih edilebilir. Osbourne Venox'a çanta takmak için çok uğraşmış, yakışan bir şey bulamamıştı.

Alıntı AKsaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model gv lerin yakıtı nasıl 100 km de 4 litre civarımı
    En fazla 4 lt diyebiliriz. Genellikle 3,5 lt civarı yakıyor. Hatta zaman zaman sakin kullanımla 3 lt'ye düştüğüm de oluyor.

motora binen birkaç arkDAşım ve onlardan dolayı tanıdığım bir motor tamircisi var...nedir bu hyosung düşmanlıkları anlamıyorum...arkadaşların "delimisin, akıllı ol" gibi ukala dümbelek tavırları deli ediyor beni..tamircinin de "hocam alırsan göruşmeyelim tarzı şaka yollu muhabbetleri"..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum bak bu motorun distribütör sıkıntısı var..kawasakinin ülkemizde honda yamaha kadar tutulmayışının sebebi nasıl distribütör ise hyosunglarda da aynı sıkıntı var..kuralkan yani kanuni ithal ediyor şuan hyosungları ve bu biraz itibarını düşürüyor.ancak motor amerika ve avrupa ülkelerinde peynir ekmek gibi satılan motorlar.internetten biraz araştırsan wayy be dersin..hyosung markası öle yabana atılacak salak saçma bir marka da değil.yaklaşık 80 küsür yıldır başta iş makinaları olmak üzere değişik sektörlerde boy gösteriyorlar.korede sektör birincilikleri ve avrupa da dereceleri de olduğunu okumuştum ama bu derece olaylarından emin değilim..tek bildiğim bu marka aynı zamanda suzukiye çok eskiden beri yedek parça ürettiğidir..zaten gv650 nin motoru ile sv650 motoru aynıdır.biri suzuki biri hyosung..ha şöyle bir durum var.belki senin ustacıkların gt250r ile gv250 yi ayıramayacak kadar cahil olabilirler.ilk gelen gt250r lerde redline girince deviri düşürücü yada kesici sistem olmadığı için uzun süre redline da kullanan arkadaşlar krank kıranlar motora zarar verenler oluyordu ve bu kulaktan kulağa efsaneleşti ve "olum alma lan ne idüğü belirsiz motoru,çinmidir nedir belli değil bir de krank kırıyormuş bunlar adi mal olum adi mal" şeklinde yorumlar uçuşuyordu.lakin gv250 de böyle bir sorunla karşılaşmazsın çünkü makine redline diye tabir edilen kırmızı çizgiye gelmiyor bir türlü..ben o kadar denedim neredeyse önü kalktı gaz vermeye devam ama yok motor seni redline bölgesine sokmuyor dolayısı ile böyle bir durum yok bizde.kaldı ki en kral japon motorunu da sürekli redline de kullansan benzer sorunlar onlarda da oluşur..adam kardeşim bak buralar kırmızı çizgi kırmızı yani sakıncalı diye göstermiş sen neden oralarda dolaşıyorsun diye sorar değil mi?bu arada belirtmeden edemeyeceğim sıfır gt250r larda artık devir kesici var.sistem seni o sakıncalı yerlere sokmuyor.yağını suyunu eksik etme bakımlarını zamanında yaptır rahatlıkla 100 bin km yi görür bu aletler..şuan 70 bin civarında olupta hala kullanılan gv250 ler var.hyosung markasına ait motorun selesine dahi oturmadan kulaktan dolma bilgilerle yorum yapan arkadaşcıklara ve senin ustacıklarına duyurulur.yani hyosung candır kandır ve güzel motordur.sıfırı da 9900 değildir asla.rıdvanın dediği gibi 8300-8800 tl arasında bayinin kar marjına göre değişen fiyatlarla satılmakta..

slayer şehir içi kullanımı nasıl..trafikte vs..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

yörük teşekkürler açıklaman için..alanya bayii 9900 fiyat verm,işti ..ama ikinci el alacağım galiba..eski modellerin bilinen dikkat edilmesi gereken bi tarafları var mı...sıfırların yağ soğutmalı,enjektörlü, v motor olması çok çekici ama sanırım o fiyatları veremem..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)