Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kanuni-Motoran-Mondial-Asyamotor

Katılımcı sayısı
14. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Mondail

8 57.14%
  • Motoran

3 21.43%
  • Kanuni

3 21.43%
  • Asyamotor

0 0%

100cc Cub Öneri-Tavsiye-Fikir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Alacaz inşallah :D
    Merhabalar aranıza yeni katıldım, yaklaşık 2 aydır motosiklet almayı düşünüyorum motosiklet konusunda biraz acemiyim
    hangi markayı alacağım konusunda karar veremedim.

Alacağım model 100cc Cup tarzında olacak bunu kesinleştirdim fakat hangi markayı alacağımı bilemiyorum. Forumda biraz araştırma yaptım fakat kesin olarak tutulan beğenilen bir model yok. Çin diye tabir ettiğiniz Kanuni-Motoran-Mondial-Asyamotor
    markalarından birini almaya karar verdim.

Öncelikle 2. el almayı düşünüyordum fakat 2. el bu tarz motosikletlerin fiyatı sıfırından çok da farklı olmadığı için sıfır almaya karar verdim. Motosiklet için ayırabileceğim bütçe en fazla 1800-2000 tl civarında.

Motosikleti şehir içinde günlük maksimum 50km menzilde kullanmayı planlıyorum. Çok nadir olmak üzere 102km uzaklıktaki yazlığa gitmeyi planlıyorum. Motosikletten öncelikle beklentilerim;

*Çok fazla hız yapacağımı zannetmiyorum benim için öncelikli olan ergonomi.(Ama çok da hantal olsun istemem.)
    *Titreşimin minimum düzeyde olmasını istiyorum.
    *Yakıt konusunda tabiki tasarruflu olması gerekiyor öğrenciyiz tabiki Ama forumdan araştırdığım kadarıyla cub motosikletlerde yakıt çok farketmiyor.

Belirttiğim gibi motosiklet konusunda neredeyse hiç bir bilgim-tecrübem yok. Her konuda Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.
    Aklımda olan markalar sırasıyla;
    Mondial
    Kanuni(araştırdığım kadarıyla daha yüksek motor gücü var)
    Motoran
    Asyamotor

Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyor iyi forumlar diliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Türkiyenin en çok satan motoru mondiali öneririm yedek parça bollugu ucuzluğu olsun 2.el satışı olsun mondialle kıyaslarsak asyamotormuş motoranmış bunların pek piyasası yok en çok tutulan ve satılan mondial 100 mfh

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuni yi kimse önermiyor parçaları pahalı deniyor.
    *bütün çinli cuplarda titreşim var bundan kaçış yok.
    titreşim istemiyorsan yamaha crypton var ikinci el bulabilirsin bu fiyatlara.
    *mondial ve motoran daha çok kullanılıyor. parçasını daha rahat bulabilirsin özellikle mondialde.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    kuba'nın cup'larını da katabilirsin alternatiflerinin arasına

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Motosikletten önce, kask ve koruma önlemlerinizi almanız gerekmez miydi ?
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

ozganugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Küba cg100 action
    Daha yeni küba 100cg aldım. 100 kilometre kadar yol yaptım. Motoru almadan önce birçok kişiyle konuşmuştum bu motor hakkında. Hiçbiride olumsuz birşey demedi. Sorun çıkarcak bir motora benzemiyor. Performansıda gayet yüksek. Bir düşün derim. Herkes kendi kullandığı motoru önerir tarzında yazılar var. Fakat benim bilgimin olduğu tek motor bu.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    motoran torro best 15 gün önce aldık, bizde araştırdık servis+parça+kalite kıyaslamasında motoranda karar verdik (bir dostmuza aldık)
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)