Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hyanax100 e dair herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    bende almayı düşünüyorum.ikinci motosilet olarak biraz sürüşünden bahsedermisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende almayı düşünüyorum.ikinci motosilet olarak biraz sürüşünden bahsedermisiniz?
    Keyifli ama küçük göründüğü halde kullanması zor bir motor, en az bi 40km hız yapınca kullanması rahat ama düşük hızlarda manuel vitesli ve debriyajlı olması ve motorun gaz yemesinin biraz orantısız olmasından kullanması zor.

Orjinal iç lastikleri sibop kesip yarılıyor hep, ön de arka da değişti. jantları tavsiye edilenden biraz küçük takmışlar mesela, arka lastiğin üzerinde RIM 1.60X17 yazıyor ama arkaya 1.40X17 jant takmışlar, ön jant da 1.20X17. Umarım jantın dar olmasıyla sibop kesmenin ilgisi yoktur.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifli ama küçük göründüğü halde kullanması zor bir motor, en az bi 40km hız yapınca kullanması rahat ama düşük hızlarda manuel vitesli ve debriyajlı olması ve motorun gaz yemesinin biraz orantısız olmasından kullanması zor.

Orjinal iç lastikleri sibop kesip yarılıyor hep, ön de arka da değişti. jantları tavsiye edilenden biraz küçük takmışlar mesela, arka lastiğin üzerinde RIM 1.60X17 yazıyor ama arkaya 1.40X17 jant takmışlar, ön jant da 1.20X17. Umarım jantın dar olmasıyla sibop kesmenin ilgisi yoktur.
    mondial felaket

Motosikleti
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial felaket
    denemeden yorum yapıyosun kıskanmayalım lütfen

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    denemeden yorum yapıyosun kıskanmayalım lütfen
    bu motordan alacaklar 300-400 daha ekleyip cub motor alsalar daha rahat ederler bence

Motosikleti
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motordan alacaklar 300-400 daha ekleyip cub motor alsalar daha rahat ederler bence
    Bak onu doğru söylüyosun, ama ben cub alsaydım grenajlarının yarısı kırılmış yada çatlamış olurdu, biraz motocross yapıyorum da ayrıca motoru haftada en az bir kere bahçeden 50-60cm yüksekte bi kapıdan ite kaka bir depoya çıkartıyorum ve indiriyorum. grenajsız olması çok iyi oluyor. Kırılma dökülme derdi olmayan bir motor.

Motosikleti
    Bu motorun tel jantlı modeli bence alınmaz, lastik değiştirirken jantın üzerinde tepinmeden lastik janttan çıkmıyor, lastiği takarken de aynı şekilde jantın üzerinde tepinmek gerekiyor. Jantı çizmeden en zararsız ve kolay yöntemin bu olduğuna kanaat getirdim, ama tel jantlı modelde jantın akordunu bozabilir ayakla lastik sökme takma işlemi

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    bu motosikletin vitesleri nasıl ? cup gibi hep aşağı doğrumu vites artıyor ya da 1 aşağı diğerleri yukarı nasıl vites artırılıyor

Motosikleti
    Alıntı mates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motosikletin vitesleri nasıl ? cup gibi hep aşağı doğrumu vites artıyor ya da 1 aşağı diğerleri yukarı nasıl vites artırılıyor
    aşağı 0-1-2-3-4-0
    yukarı 0-4-3-2-1-0
    dururken yada hareket halinde 4'ten sıfıra alabilirsiniz, devam edip yine sıfırdan 1'e takabilirsiniz, bence büyük rahatlık. Çinlilerin deyimiyle International 4-Speed Rotary Gearbox

Motosikleti
    Geçen benim motorun arka mafsal mili vidası düştüğünden yerinden çıktı motorun arkası bi tarafa kaydı arka fren sıkılı kaldı 4 şeritli anayolda zınk diye kaldım öyle, neyseki motordaki tersliği sezip sağdan gidiyordum, çok biçimsiz bir yerde yolda kalınca ve motoru zorlayınca hareket ettiğini fark edince zorlaya zorlaya 1 km kadar gittim 1. 2. viteste, motor hararet yaptı ısınmadan stop etti tüttü tüttü, sonra bir yerden çekiç buldum da mili yerine oturttum motorun soğumasını bekleyip motoru zorlamadan tırsa tırsa eve kadar 2-3km daha gittim. Sonra bi baktım subab ayar tapası çatlamış. Bugün baktım silindir kapağından köpükler çıkıyor. Yağına baktım gerçi ağzına kadar dolu Shell Advance VSX 10-40 ile. Motorun ömrünün kısa olacak olması çok da umrumda değil tek istediğim yolda bırakmaması birde motorun teknik kusurunun kazaya neden olmaması. Yolda kalınca çok garip bir tamir yöntemine başvurdum çekiç'im olmadığından motoru ön çataldan ve arka amortisörden kucaklayıp havaya kaldırdım yerinden çıkan mili refüjdeki demirlere vurdum. Artık adrenalinden mi sinirden mi neden bilmiyorum ama bu motoru kaldırabilecek güçteymişim öğrenmiş oldum motorun aklı varsa hizaya gelir yoksa aynı şekilde tutar atarım biyerden aşağı yada denize

Motosikleti
    Bu motorun sözde yedek deposu olmasına rağmen, yedek konumda veya normal konumda depodaki benzini bitirdiğinizde aynı miktarda benzini alıyor, 2.6 litre kadar. Fakat benzini bitip çalışmaz hale gelen motoru jikleyi çekip çalıştırarak sonra jikleyi kapatarak 2km kadar falan daha kullanabilirsiniz artık yolda bırakmaktan ne kadar kurtarırsa bu bu kadar küçük benzin deposu olan bir motoru ithal ettikleri için mondial'i tebrik ediyorum, benzinliklerdeki benzin pompalarının bu depoyu doldururken tam dolduğunun farkına varamayıp taşırması da cabası.

Motosikleti
    motorun aklı varsa hizaya gelir yoksa aynı şekilde tutar atarım biyerden aşağı yada denize
    Valla hizaya geldi 1000km'dir motoru hiç itmedim desem yeridir, benzin koy koy bin başka derdi yok şu aralar maşallah, hyena 100 çok güzel motor tabi dilinden anlayana 10 bin km yapmadan hayatta satmam motorumu.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı hyanax100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Bu motosikleti aldıktan sonra siteleri gezdim ama yeni bir motor olduğundan herhalde fazla kapsamlı bir bilgi bulamadım.
    Alacak olan arkadaşlara yardımcı olması bakımından ve alanların da burada bilgi paylaşımı yapabilmesi açısından buraya bilgi girişi yaparlarsa sevinirim.

Bu benim 3. motorum.
    1. motorum bmwf650
    2. motorum bmwr1150gs
    ve 3. motorum hyanax100)

Zevk olarak motorsiklet kullanma zevkini veriyor. Bu motorun mobilet görüntüsünde olması benim çok hoşuma gidiyor ( bazıları tipini sevmiyor zevk meselesi bu). Orta bölümde sepet olması acayip pratik bir şey. Çantamı oraya koyup işe gidip geliyorum. Topcase kullanmanıza gerek yok. Çok ekonomik ama benzin deposunun kapasitesi daha fazla olabilirdi. Hızlanması gayet iyi. Rodaj süresindeyim 80 km yi geçmiyorum ama zaten motor size 80 kmyi geçme diyor.
    Eksileri: Ön frenler kampana. Disk olsa daha iyi olurdu. Sadece ön fren ile durmak hayal. Ani durmanız gerektiğinde riskli bir sistem. Havalar soğuk olduğundan herhalde soğuk havada çalışmakta sıkıntı verebiliyor.
    Şimdilik söyleyeceklerim bunlar zamanla eklerim. Aynı motordan olan arkadaşlar bilgi paylaşırlarsa sevinirim. Motordan kesinlikle çok memnunum.

arkadaş kızma ama bana azcık salladın gibime geliyor
    650 motor ilk motorunsa nasıl direk 650 liklemi başlayıp sonrada 1150 gs aldın?
    3.motorunuda 100 lük motor aldın yoksa bu ilk motorunda diğerleri sınıf atlıyıcağın motorlar mı orayı bi açarmısın bize
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Bu motorun aküsü marş motoru, 35watt ön far ve 21 watt stop lambasını aynı anda kaldırabilecek güçte değil. Bazen olur olmadık yerlerde motor stop edince sıkıntı yaşıyordum, farı kapamadan marş motoru çalışamıyordu. Ön far tesisatına röle bağladım, marş düğmesine basınca ön fara giden akımı kesiyor. Bu işlemi motorun orjinal tesisatından hiçbir kablo kesmeden yaptığım için sadece kısa farlar yanıkken marş düğmesine basarsanız farı kapıyor ama genelde kısa farları kullanıyorum yetiyor, uzun farlar sadece uyarı amaçlı veya biraz daha ileriyi görmek için.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    valla mengu bravo iyisiyle kötüsüyle herşeyini yazmışsın motorun.uzun dönem test gibi sonuçları da yazıyosun ara ara.alacaklar için doğru bi kaynak olmuş bence

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    bu cubların deposunun koltuk altında olması çok kötü bir şey burda arkadşlarımın cublarının cogunun deposu deliniyor alttan kaynak yerlerinden mondialin

yapacagıda anca o kadar oluyor sizinde deponuz delinebilir kontrol edin şikayet edin.

Motosikleti
    4000km bakımını günden güne taksit taksit yaptım, bugün bitti denebilir.
    Yaptıklarım
    - Yağ değişimi
    - Arka amortisör alt takozlarının değiştirilmesi.
    - Arka amortisörlerde sağa sola olan boşluğun giderilmesi
    - Gidon civatalarının kalitelileriyle değiştirilmesi.
    - Motor kulaklarının civatalarının sıkılması
    - Ele gelen her vidanın, civatanın sıkılması

Merak edenler için motorun ciğeri orjinalinden farklı olarak ayarlanabilir debriyaj teli(orjinalinde ayar yok ) 100KH karbüratörü, Honda activa jikle teli var. Bu motorun Mondial 125 ZNU kadar kaliteli olacağını düşünmüştüm ama ondaki kalitenin 10'da biri yok bence.

Motosikleti
    10 lira (2.13 LT) benzinle 117 km ... 100km'de 1.82 lt yakıt tüketimi. Sürüş tarzı: Allah ne verdiyse gazlama + şehiriçi dur-kalk

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Niye sallıyayımki. Sana yalan borcummu var. Burada önceden bindiğim motorları değil şu an bindiğim hyanax100 tartışılıyor. Hem neden 650 lik motorla başlanmasınki. Motor kullanma prensibi aynı değilmi. Şahin kullanmasını bilen biri Mersedeste kullanır Toyota da. 1150gs e geçince o bile yavaş geldi.

Motosikleti
    Seyrantepe'den Maslak'a inişte 110 km hız yaptım, çok hafif bir iniş var. Motor devri 9 bini geçiyo, devir az daha düşük olsaydı 120'yi rahat vururdu orda. Motora yatıyorum tabi ama mobiletle 130 yapan manyaklar gibi değil Kaskımı göstergeye dayıyorum o kadar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)