Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718

Moped Army

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru her türlü işkenceye maruz bıraktım, ne ortadan ikiye ayrıldı ne de motoru kitledi, bu konuya attığım resimler ve videolar yaptıklarımın kanıtıdır Çinden çıkış fiyatı 240 dolar olan bir motordur, bu paraya bundan iyisini yapan çıkmaz heralde dünyada
    zaten şase ve motor tipi olarak sağlam ve oturmuş, basit bir yapıya sahip. dünyanın bir çok yerinde hep zor koşullarda kullanılıyor bu cub mopetler. tam bir iş görme aleti..

maşallah

şunuda unutmamak gerek "motosiklette hafiflik en büyük sağlamlıktır"
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    50cc ve pedallı olanı da var, alibaba.com'da görmüştüm. Yine cub motorundan yapmışlar marş pedalının yerine bisiklet pedalı takmışlar sol taraftan da pedal çıkıyo tabi. 48Q moped diye arayınca bu motor tipi çıkıyo sonuçlar tek tek incelenirse pedallı birine rastlanabilir.

Motosikleti
    50cc ve pedallı olanı da var, alibaba.com'da görmüştüm. Yine cub motorundan yapmışlar marş pedalının yerine bisiklet pedalı takmışlar sol taraftan da pedal çıkıyo tabi. 48Q moped diye arayınca bu motor tipi çıkıyo sonuçlar tek tek incelenirse pedallı birine rastlanabilir.
    kick start ve electric start yoksa pedal mecbur olacak zaten ama cub motoru varsa pedal olayı biraz manasız olur. bizim çocukluğumuzda avusturya malı puch lar vardı onlara benziyor.. (2 zamanlı pedallı)

zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Haziranda okul bitince inşallah dede yadigarı moped'imi adam edip tekrar binmeyi düşünüyorum

2 sene önceye ait fotoğrafı. 84 model, hercules marka, Alman malı 49cc ve 2 beygir, gösterge 60 gösteriyor, 40 basıyor

Üzerindeki tekerlekleri dahi orijinal

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    paylaşacam dediğim işte o resimler

45 lik topcase ile

mıstafa reyiz den aldığım 33lük topcase ile

orjinal çamurluğu eziyete dayanamayıp intihar edince yerine agk çamurluğuna 2 delik açıp uydurdum.

şase ile çanta demirini birbirina bağlayan sac parça kaynak yerlerinden kopunca saccıdan kalın bir parça kestirip, 2 delik açıp yerine kaynaklattırdım.

en son zincir koruma intihar etti. yerine saccıdan kesilip, bükülen parçaya 2 delik açılıp monte edildi.

sırada egzoz var bakalım o ne zaman intihar edecek

birde gençler karburatördeki şu vida neyin vidası?

Motosikleti
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşacam dediğim işte o resimler

45 lik topcase ile
    http://imageshack.us/scaled/medium/844/file0813.jpg

mıstafa reyiz den aldığım 33lük topcase ile
    http://imageshack.us/scaled/medium/7...0417183250.jpg
    http://imageshack.us/scaled/medium/8...0417183723.jpg

orjinal çamurluğu eziyete dayanamayıp intihar edince yerine agk çamurluğuna 2 delik açıp uydurdum.
    http://imageshack.us/scaled/medium/2...0417183351.jpg

şase ile çanta demirini birbirina bağlayan sac parça kaynak yerlerinden kopunca saccıdan kalın bir parça kestirip, 2 delik açıp yerine kaynaklattırdım.
    http://imageshack.us/scaled/medium/8...0417191807.jpg
    http://imageshack.us/scaled/medium/3...0417183423.jpg

en son zincir koruma intihar etti. yerine saccıdan kesilip, bükülen parçaya 2 delik açılıp monte edildi.
    http://imageshack.us/scaled/medium/6...0417183312.jpg

sırada egzoz var bakalım o ne zaman intihar edecek
    http://imageshack.us/scaled/medium/5...0417183704.jpg
    http://imageshack.us/scaled/medium/5/20130417183326.jpg

birde gençler karburatördeki şu vida neyin vidası?
    http://imageshack.us/a/img832/8428/dscf1393uo.jpg
    Karbüratörde gösterdiğin vida hava ayar vidası. Bagaj ve sele demirini nasıl kopardın hayret ettim, ben motoru depoya çıkarmak için oradan defalarca asıldım kırılacağı varsa bende olurdu benimki eğilmedi bile
    Zincir koruması güzel olmuş, benimki de motor daha 4 aylıkken falan kırılıp yola düşmüştü tam alacaktım üzerinden taksi geçti, kesin bilerek yaptı şerffszz

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Karbüratörde gösterdiğin vida hava ayar vidası. Bagaj ve sele demirini nasıl kopardın hayret ettim, ben motoru depoya çıkarmak için oradan defalarca asıldım kırılacağı varsa bende olurdu benimki eğilmedi bile
    Zincir koruması güzel olmuş, benimki de motor daha 4 aylıkken falan kırılıp yola düşmüştü tam alacaktım üzerinden taksi geçti, kesin bilerek yaptı şerffszz
    benimki 1yılın 10 ayını full açık havada geçirdi, paslanması hızlanmış olabilir.

zincir korumanın düştüğünü farkedince hızlı geçen arabalardan tırsıp yoluma devam ettiydim.

bidahaki karburatör temizlememde biraz kurcalarım o vidayı sanki tam sıkılı gibiydi.

Motosikleti
    benimki 1yılın 10 ayını full açık havada geçirdi, paslanması hızlanmış olabilir.

zincir korumanın düştüğünü farkedince hızlı geçen arabalardan tırsıp yoluma devam ettiydim.

bidahaki karburatör temizlememde biraz kurcalarım o vidayı sanki tam sıkılı gibiydi.
    o ayarı benzin ve hava vidası dengesinde çok iyi ayarlaman lazım, dengeyi bulamazsan çalışmada zorluk çeker ve gereğinden fazla yakıt tüketir!

bu arada 33lük topcase kip olmuş sakın 45 liği takma

umarım anlattığım diğer mevzuatlarıda unutmamışsındır

Motosikleti

Cg basamak demirinden tak hyenaya, çok güzel oluyo. Fotoğraflar geçen seneden.

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ayarı benzin ve hava vidası dengesinde çok iyi ayarlaman lazım, dengeyi bulamazsan çalışmada zorluk çeker ve gereğinden fazla yakıt tüketir!
    bu arada 33lük topcase kip olmuş sakın 45 liği takma
    umarım anlattığım diğer mevzuatlarıda unutmamışsındır
    sağolasın mıstafa reyiz 33lük daha pratik. diğerini alıp gitmek için vida sökmek lazım. hacimli yükte takarım 45 liği sadece.
    hava ayarını artık yapamazsam eski konumuna alırım, gerçi maksat kurcalamak.

http://img192.imageshack.us/img192/3...1205051504.jpg
    http://img560.imageshack.us/img560/1...1205051241.jpg
    Cg basamak demirinden tak hyenaya, çok güzel oluyo. Fotoğraflar geçen seneden.
    yan çanta demiri niyetine gideri var ama el işinden başkası yalan benim için. parçacı çakallara para kaptıracağıma sanayideki esnaf kazansın. 2 vida sıkmaya 5tl isteyen parçacılarla karşılaştım. sanayideki dayı beleşe sacı kesiyo.

Motosikleti
    yan çanta demiri niyetine gideri var ama el işinden başkası yalan benim için. parçacı çakallara para kaptıracağıma sanayideki esnaf kazansın. 2 vida sıkmaya 5tl isteyen parçacılarla karşılaştım. sanayideki dayı beleşe sacı kesiyo.
    Ben parçacılara pek de para kaptırmadım aslında. O demirin çiftini 28.5 liraya almıştım. Takmasını da kendim yaptım evde boşta duran uydu anteni malzemeleri vardı, uydu anteni bağlantı borusuna bağlayan mafsallı aparatı kullandım. Verdiğim resimde görülüyo az çok ne olduğu.

Şase borusuna vidalamak için de sele ve bagaj demirini çıkarıyosun.

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Ben parçacılara pek de para kaptırmadım aslında. O demirin çiftini 28.5 liraya almıştım. Takmasını da kendim yaptım evde boşta duran uydu anteni malzemeleri vardı, uydu anteni bağlantı borusuna bağlayan mafsallı aparatı kullandım. Verdiğim resimde görülüyo az çok ne olduğu.
    http://desmond.imageshack.us/Himg96/...pg&res=landing
    Şase borusuna vidalamak için de sele ve bagaj demirini çıkarıyosun.
    çanak anteni kelepçesini iyi düşünmüşsün.

Merhaba, bende cup almayı düşünüyorum. Ama bu da güzel. Fakat şöyle bir soru işareti var. Kilom 140 , boy 1,87. Bunun üzerinde komik görünürmüyüm?

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı damat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bende cup almayı düşünüyorum. Ama bu da güzel. Fakat şöyle bir soru işareti var. Kilom 140 , boy 1,87. Bunun üzerinde komik görünürmüyüm?
    ben 1.83 boyla kullanıyorum, bir sıkıntı yok. sıkıntı oluşturabilecek tek konu frenler olabilir. denemeden almayın bence.
    Utku Onar bunu beğendi.

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    @Mengü16 abicim hala kullanan var mı motoru aranızda ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Kardeş hala kullanıyor musun motoru ?

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    kardeş motor hala sende mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

ben 1.83 boyla kullanıyorum, bir sıkıntı yok. sıkıntı oluşturabilecek tek konu frenler olabilir. denemeden almayın bence.
    Kardeşim hala kullanıyor musun motoru ?

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı Utku Onar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş motor hala sende mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Kardeşim hala kullanıyor musun motoru ?
    kullanmaya devam ediyorum. geçen 15-36 dişli taktım karburatörüde temizleyip bi güzel benzin hava ayarı çektim. son 300kmdir ne kadar gazlarsam gazlayayım 100kmde 2 ltyi geçirtemedim. bence ideal dişli oranı yukarıdaki gibi. zaten diğer cup motorlarda aynı dişli oranı var diye duydum parçaçılarda. subap ayarı daha hiç yapılmadı. motor 12600kmde. 600km dir mobil 10-40 araba yağı kullanıyorum, debriyajda kaçırma yada başka bir değişiklik farketmedim motorda. dişliyi değiştirince yokuş aşşağı 110a kadar zorlayabildim. düz yolda 90-95i rahat görüyor. tabi ibresi doğru gösteriyor ise.

tek kişi için ideal. çift kişi bu motora binmesi sürücüyü çok yorar. arkada topcase varsa çift kişi eziyet olur. mahalle arasında kullanılacaksa lastik patlama riski artar bozuk yollarda daha fazla iğne tel çivi birikir. düz(zemini) asfalta bu tür şeyler yol kenarını süpürülür/taşınır. iç lastik değişiminde iç ve dış lastik arasına mutlaka pudralayın fren ve ani hızlanmalarda sibopa uygulanan çektirme, asılma kuvvetini minimize eder.

yan çantaları temin ettim ancak taktırmak nasip olmadı(üşengeç smayl). benzin deposunu daha hacimlisi ile değiştirip kafa grenajını adventure motorlardakine benzer şekilde modlayıp bu motoru mini adv'ye dönüştürme planlarım var . nasip artık :D diğer markaların bu motorun aynısı olan modellerini mondiale göre daha ucuza alabilirsiniz. kışa doğru 2. el almakta bi alternatif tabi. gecikme ve dağınık anlatım için kusura bakmayın. selametle.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Moped Army TR uzun süredir çok sessiz burası... Nerelerdesiniz?

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    başlık öksüz kaldı.
    benim motor 3 haftadir yatişta.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    zamamnında çok istemiştim bundan iyiki cub almışım ve artık üretilmiyor

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)