Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

100 mfh cup um

Motovento
    REKLAM ALANI

evet arkadaşlar 2.el 1650km de aldım motorumu şuan 2120 km lerde adam dedi rodaj süresi çoktan bitti herneyse son hızı denemek için çıktım yola 90-95 ten fazla göremedim bunun nedeni iyi açılmamış olmasımı yoksa nedir arkadaşlarımın lifanları var onların 110 basıyo nerde hata var diye düşünüyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    o hız normal lifanlarda 2 emme 1 egzoz subapı olduğu için daha hızlı ve atak
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    aynen lifanlar 3 subap olduğu için daha iyi kaçıyor

Sen sen ol fazla zorlama dostum.Cub=City urban bike=ucuz şehir motosikleti(biyerde okumuştum aynen böyle çevrimi vardı.Doğrudur da) Böyle aletler zaten çok fazla süratli değil.Ama ben 120-130 yapacağım dersen sana tavsiyelerde bulunabiliriz.Mesela yağını değiştir,buji,filtre,güzel karbüratör ayarı,biraz da dişli ile yaparsın o hızı.İstersen de şöyle bir hesap yapalım.Saatte 100 km ile gidiyorsun.Kaç metrede durur?

valla arkadaşlar benim için sorun değil 100le 90la gitmek ama arkadaşlarımda lifan var onlarla bir gitmek istemiyorum gidemeyincede dalga konusu oluyorum en azından lifanlara yetişmek istiyorum yani en azından 110-120 her türlü tavsiyeye açıgım bu arada kesici taktırmak istiyorum bu 100lük lere düğmeli oluyomuş sanırım nasıl bakarsınız motora zararı falan varmıdır ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

ya arkadaş bende de lifan var alet 80km ye çıkınca götü başı bi ayrı oynamaya başlıyo. siz de nasıl bi cesaret var da 120km lere filan cıkıyorsunuz hayret ediyorum yeminle. ecelinize mi susadınız yahu. hiç binmeden biri sorsa kaç yapar die 80 derim zaten makine bas bas bağırıyor ben 80den fazla yaparsam üzerim diye. sakin olun aslanım sürat için başka makine almanız gerek. cub la olmaz o iş.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaş bende de lifan var alet 80km ye çıkınca götü başı bi ayrı oynamaya başlıyo. siz de nasıl bi cesaret var da 120km lere filan cıkıyorsunuz hayret ediyorum yeminle. ecelinize mi susadınız yahu. hiç binmeden biri sorsa kaç yapar die 80 derim zaten makine bas bas bağırıyor ben 80den fazla yaparsam üzerim diye. sakin olun aslanım sürat için başka makine almanız gerek. cub la olmaz o iş.
    Aynı fikirdeyim.
    Cub= ekonomi !!!
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı caglarizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar 2.el 1650km de aldım motorumu şuan 2120 km lerde adam dedi rodaj süresi çoktan bitti herneyse son hızı denemek için çıktım yola 90-95 ten fazla göremedim bunun nedeni iyi açılmamış olmasımı yoksa nedir arkadaşlarımın lifanları var onların 110 basıyo nerde hata var diye düşünüyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
    Hata cub ile o hızlara çıkanlarda. Sizin motorunuzda sorun yok.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Bujiyi çift kafalı yap, yağını değiştir, karbülatör memesinin çapını genişlet yada geniş olanlardan al, lastikleri incelt,hava filtresini değiştir, orjinal hava filtresi ise kutu içindeki süngeri takma. Bunları yaptıktan sonra motoru sıkıştırabildiğin kadar sıkıştır. Motor yeni olduğu için fren balatalın bir miktar sürtme yapıp hızını etkiler. Zincirini yağla ve olması gereken boşlukta ayarla. Bir hafta sonra lifannın kralını geçersin. Daha ne diyeyim kardaş. Aslında hiç uğraşma diyecem ama kararlısın. Uyma şeytana

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bunları uyguladıktan sonra. Önceki günahların için tövbe et. Dinin gereklerini yerine getir. cub ile o hızlara çıkacaksan bunlar da şart. ;)

Sonuçta hayatını tehlikeye atacaksın. Yapacaktım dememek lazım.

Motosikleti
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları uyguladıktan sonra. Önceki günahların için tövbe et. Dinin gereklerini yerine getir. cub ile o hızlara çıkacaksan bunlar da şart. ;)

Sonuçta hayatını tehlikeye atacaksın. Yapacaktım dememek lazım.
    Sonuna ekledim şeytana uyma.

_halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    hızın artması için ;
    - Lastikleri incelt
    - Jantı tel janta çevir
    - Ön dişliyi büyült , arka dişliyi küçült
    - Bujiyi çift kafa yap
    - Karbiratör memesini büyüt
    - Performans(Açık) hava filtresi tak
    - Zincir ayarını yap(bolluğu uygun bi şekilde ayarla) ve yağla
    - Yağ değiştir
    - Rölantisini yükselttir
    - Egzozu aç (orj egzozun kapağını çıkartınca titreşim bi nebzede olsa azalıyor)
    Benden bu kadar (:
    - Yanlış Bir Hayat Doğru Yaşanmaz..

- Yanlış Yapmadan Doğru Bulunmaz..

Motosikleti
    Cuplarda dişli ile oynamak hüsran oluyor. Motor çok çabuk bitiyor. Süratte artmıyor desem yeridir.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    arkadaslar cok haklı yamaha crypton da bile 100 den sonra tehlike isareti var en fazla 100 le gıdılmeli

kimi egzozda görüyorum delik falan açıyolar bende açmayı düşünüyorum kac tane delik açsam güzel ses gelir (aşırı olmuyacak şekilde)

egzozum 100 mfh orjinal egzozu ucunda kısa boru gibi bişey var ne dersiniz ? Yada tamamen kapagı cikarıyımmı dersiniz kapagı cikarınca çok ses cikarmı çok çıksın istemiyorum aşırı yanii. deneyen yokmu 100 mfh nin egzoz kapagını cikartan ?

Motosikleti
    4 lük matkapla 6 delik deldir ve ince ucu kestirerek nikelajlı egzos sonrası takılan fakat zarif duran uçlardan taktır. Abartılı olmayacak şekilde güzel bir ses çıkıyor. Çokta hoş duruyor. Sattığım 100 kh da vardı. Taktıracağın uç üzerindeki egzosun son kalınlığından ince olsun. Aynı kalınlıktakiler veya daha kalınlar hem sesi bozuyor hemde görünyüyü. Egzosun siyahsa nikelajlı güzel durmayabilir. Ozamanda ambiyansı tutturmak için orjinal egzosun üzerinde bulunan ince sacı (çoğunda vida ile sıkılı duruyor) nikelaj kaplatman gerekir. Bi dene

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    kapağı sök ses biraz kalınlaşır + ses istersen içteki susturucuları kır yada delik aç.. Benim kübanın egzoz kapağını çıkardım ve bi susturucu çıkardım ses güzel çıkıyor ve okadar rahatsız edicide değil..

kapagı sökünce diyelim sesi beyenmedim bida kapak taktırma imkanım varmı

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    kapak taktırma imkanın şöyle olur ; egzozcuya gidersin orj kapak yapamaz ama bişiler uydurur oraya.. tabi orj kapağı doru düzgün cıkartırsan kendin bile çakarak oraya monte edebilirsin..

4 delik açtım 6lık uçla pek bişey değişmedi boşta çalişirken biraz değişik bi ses ortaya cikti giderken aragaz falan çekerken hiç bi fark yok yarın (başka türlü telafüz edemiyorum kbkmayın) o egzosun ucundaki pipi gibi olan şeyi kestirip kücük taktırcam search16 nın dediği gibi baktık bunuda beyenmedik kapagı cıkarıcam olmadı en son fresko egzoz takarım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)