Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Mobilet Aldım Yardım Edebilirmisiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

ArkadaşLar Çevremdeki Herkez Mobilet Kullanmanın ayrı bir zevk olduğunu söylüyor. bende aldım bu gün bir tane ama motor konusunda hiç bir bilgim olmadığı için arkadaşımdan yyardım aldım... motoru aldığımda hava baya bir soğuktu ve hafif yağmurluydu yerlerde ıslaktı haliyle. bujinin kapağı yoktu... ve gaz ve fren tellerinde de sorun vardı onu.. Yaptıracaktır 2 metre gitmeden istop ediyor. Haliyle motorcuya gidemedik.. buji ıslandığından dolayı dedi arkadaşım ? bunun hakkında sizin de söyliyeceğiniz varmı ? Buji Kapağı Aldık Ama Hava Kararmaya yakındı ve takamadık... Yani Aldım ama doya doya süremedim. motorun markası peogot... Bu Gaz Teli Fren Telini Değiştirecem En Fazla Ne Kadar Tutar Söyliyebilirmisiniz ?

ÇOK TEŞEKKÜRLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    55 görüntüleme var ya mobılet olduğundan yada benım gıbı mılletın bılgısı olmadığından cevaplamıyor herhalde eğer ıkıncısı doğruysa problem yok ama bırıncısı ise vay halımıze

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    gaz teli 10 lira fren teli 10 lira toplam 20 lira usta yapsa bi 10 lirada o alır 30 liraya iş biter
    buji olayına gelince buji motorun üstüne sıkı sıkıya oturur onun için kolay kolay su almaz ama
    kesin almazda diyemem mobilet motorunun şekli gereği buji suyun rahatça ulaşabileceği bir yerde
    İkincilik kaybedenler içindir...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.. iyi bir tercih yapmışsın Mobilet almakla. Yaşadığın yerde mobiletin yetkili servisi varsa ona bir danış istersen. Bu makinaların frenleri çok iyidir ama sen yinede tedbiri elden bırakma tam korumalı çık yola kask, motosiklet montu, eldiven, dizlik, bellik vs.. Aa bu arada unutmadan A1 ehliyetin de olması lazım mobilet kulanabilmmen için. Mazallah; bir trafik çevirmesinde başın ağrımasın.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Bu Konuyu dün teknik bölümünde açmıştım.. Mopedi Görünce bu gun buraya aldım. buji sıfır aldım. firen gaz iç dış hepsi 0 taktırdım. birde bobin yakmışız. 0 bobin taktık... ancak motor çalıştığında yarım gazla gitmek zorunda kaldım
    tam gaz verince gaz kesiliyor. yarım gazda yavaş yavaş hızlanıyor hele bayır denedim başında tıkandı. arkadaş bobin buji flan 0 diye oyle yapıyor biraz gezince geçer canavar gibi olur dedi.

Sizin Bu Konuda Düşünceleriniz var mı ?

Ayritten Mobiletlere ilgi gösterilmiyor sitede bu belli bir şey.... sizlere teşeekür ederim yardımcı olduğunuzdan dolayı haydabıçak arkadaşımın dediği gibi tam o fiyata uydu 30 Tl Ye Bitti Denilebilir... Ehliyet içinde bende ehliyet yok ruhsat filan hiç bir şey yok aslında... çünkü bulunduğum yerde mahalli bir ortam etrafımdaki kişilerde de çoğunluk mobilet var.. ben de gaza geldim bir de fiyat ucuz geldi aldık oyle Bu Motorla Trafiğe çıkmayacağım. saten. ayritten de en yakın zamanda kask alıcam.. Tekrar Teşekkürler...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah korusun bir kazaya karıştığın zaman o zaman anlarsın ehliyetin önemimi...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Karbüratörünü temizlet birde üstaya tam gaz yapınca stop etmesi ve çekmemesi ondandır ayrıca arkadaşın ya işi bilmiyo yada artık motoru ondanmı aldın naptıysan seni yanlış yönlendiriyo bobinle alakası yoktur bunun
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük bir ihtimal karbüratöründen temizletirsen düzelir

yok bobini biz yaktık Kabritor temizletmek bana ne kadara patlar ? ben yapamaz mıyım bu işi... yada yenisini almak ?

Motosikleti
    bi 30 da ona verirsin olur biter
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korusun bir kazaya karıştığın zaman o zaman anlarsın ehliyetin önemimi...

Allah Korusun.. dediğim gibi ama motoru sürekli kullanmıyacaım ve trafiğe çıkmayacaım o yüzden sorun olcağını zannetmiyorum... Ama İyi Niyetin İçin Teşekkürler. Eyer 125 yada üstü motor alsaydım ehliyetsiz binmezdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Kabritoru kendi temizleme imkanımız yok mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Motosikleti
    Gaz telini fren telini bobini kendin taktıysan var yoksa doğru ustaya

yok yaf ben takmadım motorcu yaptı hepsini off temizletmek 30 lira pahalı değil mi yaa başımıza dert aldık uğraş dur bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

spreyler varmış işimi görür mü onlar ?

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    geçmiş olsun mobilet in üst versiyonu olan cub motor alsaydın her yönden daha iyi olurdu

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    125cc altında olduğu için mi ehliyet almıyorsun
    bu kawasaki bir başka dostummm

Arkadaşlar Ehliyet Meselesi Yapmayın Lütfen Bende Herşeyin Farkındayım Mobilet de bisikletin bir üst verisiyonu. motor sürmeyi biliyorum saten sadece merak için aldım. İyi Niyetiniz İçin Teşekkürler Ama mobilet kullananların %90 ı ehliyetsiz biniyor.

yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Hayırlı olsun arkadaşım Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.. Sen ilerde onu çift silindir de yaparsın ince kayış büyük karbüratör :D

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Kardeşim Motorun Hayırlı Olsun,
    Nerede Yada hangi şehirden oldugun yazılı değil,
    eğer ist avrupa yakasında isen yardımcı olmaya gelebilirim dilerse...
    veya kendin denersın resımlerını atarsın yapamadıgın yerde yardımcı olmaya calısırı(M,,Z)
    Gaz telı fren telı vs değişim yaptıgına gore,
    karboratorude temızlersın sanırım,
    cok buyuk sorun değil,
    sadece karbüratörün alt kapağğını aç ve ufak bi fırca ıle benzınle temızle,
    Actıgın Kapagın ıcındekı cıvata gıbı olan sarı veya alemınyum renklı parcaları cıkart ve temızleyım gerı tak,

ilk önce motorun sag tarafındakı karbüratörün üzerine gelen TENEKE parcayı sök ve bak bakalım,
    hava fıltresının içine yağ dolmuşmu,
    fıltre yerınde sağlam sabit duruyormu,
    karbüratörde aynı şekılde sağlammı dıye,

onlar zamanla gevsemıs yada yerınden cıkmısta olabılır...
    bunları yaparken dıkkat et,
    neyi nerden söktüğüne bak ve aynı şekılde yerlerıne tak,,

Kolay Gelsin...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Motorun Hayırlı Olsun,
    Nerede Yada hangi şehirden oldugun yazılı değil,
    eğer ist avrupa yakasında isen yardımcı olmaya gelebilirim dilerse...
    veya kendin denersın resımlerını atarsın yapamadıgın yerde yardımcı olmaya calısırı(M,,Z)
    Gaz telı fren telı vs değişim yaptıgına gore,
    karboratorude temızlersın sanırım,
    cok buyuk sorun değil,
    sadece karbüratörün alt kapağğını aç ve ufak bi fırca ıle benzınle temızle,
    Actıgın Kapagın ıcındekı cıvata gıbı olan sarı veya alemınyum renklı parcaları cıkart ve temızleyım gerı tak,

ilk önce motorun sag tarafındakı karbüratörün üzerine gelen TENEKE parcayı sök ve bak bakalım,
    hava fıltresının içine yağ dolmuşmu,
    fıltre yerınde sağlam sabit duruyormu,
    karbüratörde aynı şekılde sağlammı dıye,

onlar zamanla gevsemıs yada yerınden cıkmısta olabılır...
    bunları yaparken dıkkat et,
    neyi nerden söktüğüne bak ve aynı şekılde yerlerıne tak,,

Kolay Gelsin...

böyle bir cevap bekliyordum aslında açıklayıcı detaylı teşeekür ederim. Kocaeli/Başiskelede oturuyorum. dediklerini not aldım ve yapmaya çalışacağım... Ama Bugün motoru çıkardım.
    şunu söylemeliyim ki çalıştırdıktan sonra hemen hızlanmıyor ve full gazda gaz kesiyor. hafif bir bayırı de ilk seferinde Çıkamadım Doğrusu. 10 dakika gezdikden sonra hafif hızlanarak
    o bayırı çıktım .. biraz hızlandım sonra fulliyim dedim gazı bu sefer aldı gazı.... Sevindim bayağı ama yavaş giderken duba gaz yapınca yemiyor .....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Birde Motor Durunca Direk İstop Ediyor. ben öyle olmasını istemiyorum. Rolanti Ayarı Yapılması Lazım dediler. Ben Yapabilirimyim onu ? yada yaptırsam ne kadar isterler.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı qawzer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Korusun.. dediğim gibi ama motoru sürekli kullanmıyacaım ve trafiğe çıkmayacaım o yüzden sorun olcağını zannetmiyorum... Ama İyi Niyetin İçin Teşekkürler. Eyer 125 yada üstü motor alsaydım ehliyetsiz binmezdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

peki şu anda ehliyetsiz binebileceğini mi düşünüyorsun? peugeot ( genel adı ile mobilet )'lerde de ehliyet şartı vardır. ve bunların sigortası ve vizesini de unutmamak lazım. ona para vereceğine gidip ehliyetini çıkarsaydın daha iyiydi. saygılarımla.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)