Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kadırga marka motosiklet!!??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    aa ilkdefa gördm bunun parçası yokdur ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm arkadaşlar ben size daha iyi bir açıklama getireyim bu tür ybr motorlu çıkan motorların hepsi jianshe motora aittir

işte sitesi http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp

ve hangi modeller hangisinin aynısı yazayım ;
    kadırga kd125 - jianshe js 125-6B modeli
    salcano wolf 125 - jianshe js 125- 6A modeli
    kanuni bora 125 - jianshe js 125- 6C modeli
    kanuni puma 150 - jianshe js 150-3 modelinin aynısıdır yani çinden getirmişlerdir türk malı flan değildir inş. anlamışlardır herkes

size tavsiyem bu modellerden hangisi ucuzsa onu almanız sonuç da hepsi aynı yerin malı aynı kalitede

bu arada fz8 flan yazısı okudum motorun üzerinde fz8 değil f28 yazmaktadır galiba kalıbın adı o çünkü motor aksamının çoğu yerinde yazıyor eksozda dahil
    polo34 bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Bi cacık olmaz bunlardan
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı motodriftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aa ilkdefa gördm bunun parçası yokdur ya
    Ybrnin 2009 ve öncesi modellerinin tüm parçaları uyuyor şahsen denedik

Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi cacık olmaz bunlardan
    Motoru kullandınız da mı bu sonuca vardınız ? Ben çok kullandım hatta toplandığı fabrikasına çok gittim parçalarını komple inceledim. Ybrnin 2009 ve önceki modellerinden hiç bir farkı yok hem kalite hemde tip açısından. Çünkü fabrikada tüm parçalarını birebir inceledim. Emin ol kullandığın ramzeyden felan baya kalitelidir parçaları. Ben hiç bir firmayı savunmam, ama daima kalite konusunda tarafsız konuşurum. Benim dememe kalırsa bence hondanın çoğu motoru çinlilerden beter ama kimse inanmaz Ben bunu laf olsun diye söylemiyorum honda hakkatten gözümde en berbat firmalardan biri çünkü deneyip kıyaslayıp farklarını ve teknik konularını inceliyorum hatta test ediyorum. Youtube'ye girip mulholland kazalarına bak özellikle parçanın kalitesi en basit olarak motorun yan yatmasından bile anlaşılır. Bana hak verirsiniz en basit şekilde. Görmediğiniz, kullanmadığınız, incelemediğiniz ürünlere yorum yapmakta, anlamadığı halde ustaymış gibi akıl veren arkadaşlar aramızda malesef çok. Geçen 2006 model mondial zc150de akü sorunu vardı, ilk defa problemi olmuş bana motoru getirdi. Akü suyunu doldurup ayak marşı vuruyorum biraz zor alıyor, 30 yaşlarına yakın bi eleman geldi yanımızda izliyor bizi bana dediği şu mazota bak belki bitmiştir motor başında da 4-5 kişi var elemana şunu dedim bu mazot ile değil benzinle çalışır, afedersiniz ama g*t olup gitti. Ben bişey diyemem kimsenin yorumuna saygı duyarım ama bilmişlik taslayıp, kullanmadığı ürün hakkında o ürüne saygı duymayana da saygı duymam.
    makseli ve goldenwinged bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial 125 mg deluxe
    yamaha ybr ile aynı (keşke 2012 ile aynı olsaydı çünkü daha güzel ) ben bunu baştan görseydim alırdım hakkaten
    bide 2009 ybr nin kalıpları alınmış olabilir çünki kullanılmıyor bana mantıklı geldi

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

bir motoru kaliteli yapan tek şey kullanılan malzeme kalitesi değildir...tasarımda çok önemlidir...hatta çoğu zaman daha bile önemlidir...
    uydurma bir örnek vermek gerekirse:zincirinizi 20binde değiştirmek gerekir...ama siz düzenli olarak zinciri yağlayan yada kurutmayan kapak vs gerginliğini
    ayarlayan ek bir iki parça ile daha randımanlı kullanırsınız ve daha kalitesiz malzemeden zincir taksanız bile daha uzun süre kullanabilirsiniz...
    crxforever bunu beğendi.

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmeyen biri duysa Türkiye'nin, dünya motosiklet üretim üssü olduğunu sanacak. Çin'den getirilen parçaları beş kişiyle montajla, sonrada yerli üretim yapıyoruz de.. O motosikletin sinyal camını bile üretseler daha hayırlı bir iş yaparlar ülke için.
    mehmetufukde bunu beğendi.

umt123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CG125
    Leons kardeşim veya abim yaşını falan bilemiyorum burda bir tartışmada başlatmak istemem sakın yanlış anlama. Sen Honda Cg125 kullanmadın herhalde ki Honda berbat diyorsun dayanıklılık konusunda Cg125'in her zaman arkasında durabilirim.
    4 teker beden'i ; 2 teker ise ruh'u taşır ;)

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ümit doğrudur. 96 modele hala biniyorum. Taş gibi motor. Sıfır cb, cbf leri çook hurdaya gönderir daha.yeni modellerde taş gibi honda yok artık. 125,150 cc de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:24 ----------

pardon umut da olabilirdi tam çıkaramadım

umt123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CG125
    umut olcaktı abi
    4 teker beden'i ; 2 teker ise ruh'u taşır ;)

Sapanca'dan bugün kadirga ks 125 motor aldım. Sonuc hüsran. Motorun titreşimi yok. Vites geçişleri rahat. Dengesi çok güzel. Ama sapancadan geldim eve. Park ettim. Sonra benzin kokusu ve bir baktım. Motor sakir sakir benzin akıtıyor yere. Akuden mı bilmem ayrı bir baska sıvı akmış. Oda zincire gelmiş oyle asitliki sanki zincir eriyip gidecek. Motoru aldığım yeri aradım contadan dedi. Yarın geliriz sıkarız dedi. İlk günde böyle olmaz ki motoru 3 gün önce aldım ancak plaka çıkana kadar bekledim. Dedim ki bu zaman icinde iyi bak sıkıntı yasamayalım dedim. Bosa demisim...

androidman başka sıkıntı ve deneyimlerini paylaşırsan sevinirim....
    almak isteyenlere faydan olur....
    plastik parçaların kullanılmasa bile belli bir ömrü vardır...eski ybr kasa olduğuna göre kullanılan parçalar ne alemde bilinmez...
    umarımkısa sürede hallalur....güle güle kullan....

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı androidman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sapanca'dan bugün kadirga ks 125 motor aldım. Sonuc hüsran. Motorun titreşimi yok. Vites geçişleri rahat. Dengesi çok güzel. Ama sapancadan geldim eve. Park ettim. Sonra benzin kokusu ve bir baktım. Motor sakir sakir benzin akıtıyor yere. Akuden mı bilmem ayrı bir baska sıvı akmış. Oda zincire gelmiş oyle asitliki sanki zincir eriyip gidecek. Motoru aldığım yeri aradım contadan dedi. Yarın geliriz sıkarız dedi. İlk günde böyle olmaz ki motoru 3 gün önce aldım ancak plaka çıkana kadar bekledim. Dedim ki bu zaman icinde iyi bak sıkıntı yasamayalım dedim. Bosa demisim...
    kardeş geçmiş olsun .ne yaptın sonuç nedir ?
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Motosikleti
    Kadırga - KD 125
    arkadaşlar aldım kullanıyorum memnunum sıkıntı çıkmadı ayrıca arkadaşla beraber aldık ondada herhangi bi sıkıntı yok problem yok günde 100 km yol yapıyorum motor 3800 de sorun yok şu an için valla yazmışsınız çin min yok bilmem ne motoru almadan öncede bunları okudum 2 yılda ybr125 kullandım satmak zorunda kaldım nakema 350 cc de kullanıyorum 14 yaşımdan bu yana yani acemisi değilim şunu söylemem gerek bilmiyosanız veya denemediyseniz deneyen insanlardan görüş alarak yorum yapın ha ben deneyen biri olarak diyorum 10 numara motor taş toprak günde 100 km gidip geliyorum işe halen lastik patlaması dışında sorun yok diyorum alan olursada tavsiye ederim buda benim görüşümdür

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı taluberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aldım kullanıyorum memnunum sıkıntı çıkmadı ayrıca arkadaşla beraber aldık ondada herhangi bi sıkıntı yok problem yok günde 100 km yol yapıyorum motor 3800 de sorun yok şu an için valla yazmışsınız çin min yok bilmem ne motoru almadan öncede bunları okudum 2 yılda ybr125 kullandım satmak zorunda kaldım nakema 350 cc de kullanıyorum 14 yaşımdan bu yana yani acemisi değilim şunu söylemem gerek bilmiyosanız veya denemediyseniz deneyen insanlardan görüş alarak yorum yapın ha ben deneyen biri olarak diyorum 10 numara motor taş toprak günde 100 km gidip geliyorum işe halen lastik patlaması dışında sorun yok diyorum alan olursada tavsiye ederim buda benim görüşümdür
    Arkadaşa katılıyorum sadece resime bakarak bilmemden yorum yapmak çok anlamsız bilgi kirliliğinden başka birşey değil bende bayileri gezerken denk geldim ilk kez konuştum bayı ile hafıf kazalı yan yatmıs bır tane servıste vardı kullanmam ıcın bana verdı motoru bencede gayet güzel göründü kısa bir süre ybr kullandım şu anda hali hazırda windys kullanıyorum gerçekten titreşim konusunda ybr ile aynı kazalı motor olmasına karşın tepkileri sürüş karkteri ve dengesi gayet güzel olan bir motor aklım kalmadı dersem yeridir yani parça konusunda tereddut ettıysem de ybr nın 2009 oncesi ile brebir uyduğunu paket servislere de bu makinadan verdiğini söyledi bayi

Motosikleti
    Kadırga Elit125
    arkadaşlar kadırga elit 125 kullanıyorum.şuana dek gerek motordan gerek satıcı bayi ilgisinden çok memnunum.Sadece egzoz hava filtrem değişti 4günde yeni parça geldi.Yakıt tankı 5litre şehiriçi 80km şehirdışı 120km yapıyor.Denemeyen arkadaşlara deneyip görmek gerek diyorum.Sonuçta bir Türk üretimi.Yamahayla kıyaslanırmı bilemem...Arora küba ramzey gibi markalardan üstün olduğu kesin !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şu aralar ilgimi çekmiyor değil.

10 YIL ÖNCESİNE KADAR KAÇ TANE MOTOSİKLET MARKASI VARDI BU ÜLKEDE ÇAKMA NEYİN ÇAKMASI BİLMEDEN SALLAMAK KOLAY. ARAŞTIRAN BİR TOPLUM DEĞİLİZ VESSELAM. MOTOSİKLET ALCAZ BİLEN VARMI DİYE SORARIZ. BAYİİSİNE GİDİN BİNİP TEST EDİP ÖYLE ALIN. ÇOK MU ZOR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

AYNEN ÖYLE HADİ BİZDE ÜRETİM YAPALIM :-)))

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    250 racing modeline bakıyorumda o sol tarafta yazan kadırga yazısı ne öyle ya..kim dizayn ediyor kim izin veriyor anlamıyorum.Bu fabrikada hiçmi işi bilen adam yok?hiçmi başka motorları görmüyorlar.Rks nin saçma logosuda öyleydi.Allah'tan değiştirip güzel bir stil yaptılar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)