Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Lifan tay 100

Motovento
    REKLAM ALANI

Amin teşekkürler
    rodaj demiştim. sonradan düzenledim mesajı onu görmedin galiba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen çarşamba ben de aldım. dun akşam ve bugün biraz dolaştım 50 kmcik
    egelim rodajla ilgili pek bilgim yok ne yapıyorsun sen? var mı özel yapılması gereken şeyler?
    Valla çokda özel yapılması gerekn bi şey yok aslında ilk depoda (zaten 100 km civarı gidiyor ilk 100 kmde yani) pek fazla zorlama 40 km hızı pek geçme iki kişi falan binme daha sonra 2. depoda yani 200 kmlerde ara ara rampa aşağı falan gaza birazcık dokun bas yani ama ara sıra sonra zaten 300 km yi geçtinmi bi rahatlama hissediyosun motorda ben bu şekilde geldim şu an 338 kmdeyim
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor henüz rodaj aşamasında tam yakıt sarfiyatı rodajdan(1000kmden) sonra belli olacaktır. Ama şu an tanıtım kataloglarında belirtilen değere indi açıldıkça dahada aşağı inecektir..
    Tanıtım katalog değerlerine indiğini hatta açıldıkça dahada aşağı ineceğini söylemiştim fakat 5.depoda yakıt sarfiyatı biraz fazlalaştı bi önceki dolumda (10TL 97 oktan) 115 km gitmişti 5. depoda 96 km gitti ben bunu havaların soğuk ve yağışlı gitmesine ve benim yavaş yavaş limitlere dayayarak kullanmama bağlıyorum zamanla belli olacaktır sebebi bu depodaki kullanımımdaysa motorda garip çırpınmalar vibrasyonlar farkettim servise uğradım motor takozları gevşemiş sıktılar düzeldi bakalım 6.depo ve 407 kmdeyim şu an bundan sonra neler olacak.... Devamı gelecek
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

_halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Kardeş 95 oktan kullanılması gerek miyor mu? sen 10 TL 97 oktan 115 km gitti demişsinde..
    - Yanlış Bir Hayat Doğru Yaşanmaz..

- Yanlış Yapmadan Doğru Bulunmaz..

Motosikleti
    Hep 97 kullanırım "bizim benzinimiz yurtdışındaki benzinlerden oktan olarak zaten kalın bizim 97 imiz avrupadaki 93 gibi bi şey" demişti bi abimiz onun etkisindemi kaldım nedir özellikle mondial varken 97 ile 95 i seçiyordu resmen 97 ile 140 km yapıyorsa 95 ile 120km yol yapıyodu

Motosikleti
    Kanuni Elite 100
    Ben de 97 kullanıyorum performansının 95'e göre daha iyi olduğu kanaatindeyim. 97 zamanla zarar verebilirmiş.
    Ne zaman?

95 oktanın uzerine direk 97 basınca bi sorun olur mu acaba bilgisi olan ya da bu şekilde bi durum yaşayan var mı?

Motosikleti
    Kanuni Elite 100
    95 oktanın uzerine direk 97 basınca bi sorun olur mu acaba bilgisi olan ya da bu şekilde bi durum yaşayan var mı?
    96 olur
    Ben yaptım bi sorun olmadı.
    Asil.KurT bunu beğendi.
    "Yurt toprağı, sana herşey feda olsun. Kutlu olan sensin." Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti

İrfanla ilk uzun yol deneyimimiz

İrfanı(namı diğer lifan tay 100 üm ) bu gün ilk defa uzun yola sürdüm-Aslanapa ilçemiz saray köyü yaylası motosiklet şenlikleri- ş.içi olduğu gibi uzun yol performansıda mükemmel mondiye göre maximum hızı 15 km daha fazla mondiyle Salihliye giderken maximum 85 kmh görmüştüm(95 kiloyum yani normal de 45-50 kg lık genç kardeşlerimizden iki kişi binmiş gibi düşünmek gerekir) İrfan ise 100 km gördü vibrasyon yok denecek kadar az rampacılığıda kuvvetli en dik yokuşlarda bile en fazla 3 e düştü yakıt konusuda sanırım düzeldi 10 liralık benzinle 136 km yol yaptım bu gün dahada var benzin konusunda mondi 97 yi seviyordu İrfan ise 95 ee tabi her iki motorun damak zevki başka demekki şu an 716 km deyim devamı gelecek
    Asil.KurT bunu beğendi.

lifanlar da 3 süpop oldugu için normal 100 lüklere gore daha cok surat yapıo ama siboblardan cok sorun cıkarıo

Motosikleti
    Şu an için bi sorun yok ama bakalım zaman neler gösterecek

servise 500km dolduğunda gidiyoruz değil mi egelim? bana kitapçık vermediler. bir de hangi yağı koydun bilgi verebilir misin?

Motosikleti
    Normalde ilk bakım için servise 1000 km de gitmen gerekir kitapçıktada yazan o fakat 500 kmde gidersen daha ii olur çünkü motor yeni olduğu için karterde yağın içinde çapak v.s parçacıklar varsa daha fazla yüzmemiş olur risk azalır yani lakin benim km 750 küsür oldu fırsatını bulupta götüremedim servise o ayrı tabi sanırım 800 -850 gibi gider yağını değiştiririm artık ikinci yağ değişimi ise normalde 2000 km sonradır yani -1000 km ilk bakım 3000 km ikinci bakım- ikinci bakımada 1000 km sonra götürülürse oda ii olur yani -500 ilk bakım 1500 ikinci bakım- sonrası artık normal 2000 kmde bir yağ değişimi yapılmalı yağ olarak castrol 10-40 öneririm ben ondan koydurcam servise gittiğimde

arabalara da 10 40 koyuluyor di mi? aynı yağ o zaman. kitapcıkta hangi yağı koyduğunu söylüyorsa ona da bakıp söyler misin sana zahmet

tetikçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    arkadaşlar geçen gün lifanla antalya ısparta gittim geldim 300 km motor km yaptıkça açılıyor son hız 135 gördüm 1 saat 45 dk antalyaya girdim
    Asil.KurT bunu beğendi.
    lifan 100

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Bu lifan cidden cok hosuma gitmeye basladı bu ay sonu alıcam allah nasib ederse.. bide bunun deposu en fazla kaç litre alıyor 3.5 mi?

400km deyim bi kac kere tam gaz gittim sanki 80i geçmiyo benim makine

Motosikleti
    Alıntı tetikçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen gün lifanla antalya ısparta gittim geldim 300 km motor km yaptıkça açılıyor son hız 135 gördüm 1 saat 45 dk antalyaya girdim
    135 km ilginç iyi gitmiş boy ve kilo kaç senin?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:55 ----------

Alıntı _halil_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lifan cidden cok hosuma gitmeye basladı bu ay sonu alıcam allah nasib ederse.. bide bunun deposu en fazla kaç litre alıyor 3.5 mi?
    evet 3.5 litre

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:57 ----------

400km deyim bi kac kere tam gaz gittim sanki 80i geçmiyo benim makine
    zamanla açılıyor merak etme 850 km deyim birsefer 50+50 100 km uzun yola gittim 100-110 gördüm bu gün 1000 bakımı için servise bıraktım motoru yarın katalogu okuyup tavsiye edilen yağı paylaşırım buradan

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Arkadaşlar bu motora hangisi daha cok yakışıyor.. renk kararını veremedim..
    Siyah kırmızımı , Siyah mavimi , Komple Siyah mı ? İlk başta komple siyah olanını secmistim şimdi kararsızım..

Alıntı _halil_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motora hangisi daha cok yakışıyor.. renk kararını veremedim..
    Siyah kırmızımı , Siyah mavimi , Komple Siyah mı ? İlk başta komple siyah olanını secmistim şimdi kararsızım..
    tabii ki siyah. alternatifi yok. belki de bütün markalar arasındaki en yakışıklı cub o

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)