Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lifan tay 100

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaeskili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2008 Gri
    Alıntı EsesLifan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çok güzel bence çin cuplar arasında tartışmasız en iyi en güçlü motora sahip cup. Yakıt sarfiyatıda oldukça iyi 150lilik scotorlar yetişemiyor... honda cbf 150nin arkasında hiç durmaksızın 130km yol gittim hiç bir sorun çıkarmadı biraz faazla ısınmıştı ama olsun okadar 5dk bile durmadan 70-80 arası 130km yol... Her cup yapamaz bence bunu kesin bi aksilik çıkarır motoruma her yolda güveniyorum ama param olsa tabikide bi Honda yada yamaha bakarım bütçeme göre alabilceğim en iyi motoru seçmişim motorumdan memnunum
    70-80km hızlarda 130km yol gidemeyecek motorlar değil bunlar.Hava çok çok sıcak değilse eğer benzin deposu büyük olsa 24 saat yol yapabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Kesinlikle uzun yol gitmez kimse dememeli cuplar için yanlıştır.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Biraz sazı elime alayım kawasaki vn 800 kullanıcısıyım , şehir içi motoruma kıyamadığım için bir tanede bundan alacağım gece , sebep 2lt - 100 km
    3 valf = 2 emiş bir egzost demektir ,yani sonradan yapılan bır operasyonla subab takılmaz artırılmaz , 3 subab olması demek kalkışların seri ivmelenmenın hızlı olması demektir
    Herzaman belirtirim subab ayarından nefret eden birisiyim , arkadaş motor öyle hemen subab ayarı bozmaz ustalar sankı streskopla hasta dınlıyor hımmmm bunun subab ayarı kaçmıs dıyor .
    bu motorla 140 yaptıgını soylemıs bırısı şahsen çok fena güldüm heralde kendısı hıc 140 kmh gormemıs koca vn 800 ıle o hızı yaptıgımda o motor bıle sallanıyor
    otekısı de bu motoru almayın sunu alın dıyıp duruyor sureklı ya türkiye genel distribütörü yada var bir çıkarı çünkü insan bir defa söyler

çocukluğum tamirhanede geçti motor gitmiyor çok yakıyor vb sorunlarda ilk önce hava filtesi sonra buji temizliği ( ucu kurumlu sıyahsa karbüratör zengin karısım verıyor demektır ) sonra karbüratör eğer scootersa hemen ardından kayışa bakılır kayış dişli olsa bıle kurur uzun sure bınılmezse ve ıyı tutmaz mesela

bir arkadaş 28 yasındayım custom ve chopper ıcın cok gencım demıs adamım chopper tutkudur yaşla alaksı yoktur . TCMK google sor çıkar karşına

o silindiri kaç tane mühendist hesaplıyor yağlamasını bılıyormusun sen 110 luk sılındır taktım motor ucuyor ( belkı hayabusa olmustur ) bıraz emege saygı bir gun 80 ıle gıderken yağlama yetmez motor kılıtler yere yapısırsan senın matematık ve geometrının bır muhendıstın çeyregı kadar olmadıgını gorursun

city urban bike cub hayattır . TEKERİNİZ DÜZ BASSIN
    Asil.KurT bunu beğendi.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Arkadaşlar aklınıza gelecek her türlü bakım karbüratör değişimi dahil yapıldı ama bu motor 3.5 lt den asağı yakmAadı gerı verıyorum
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

tetikçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    merhaba arkadaşlar askerden gelişimle beraber 1 senedir yatan lifanımı çıkardım hiçbir sorun yok maşallah dün itibariyle nanotek yakıt katkısı kattım çekişi dahada arttı sanki bu arada km 12500 oldu tekeriniz düz bassın arkadaşlar
    lifan 100

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tetikçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nanotek yakıt katkısı kattım çekişi dahada arttı sanki
    Hehe inanmayın şu katkılara ona bakarsanız benzine tiner katsanız çekişi çok artar ama 2 günde motor patlar.

merhaba
    1 ay önce lifan tay aldım,588 km şuan.İçinde azcık benzin kalmıştı , bitsin diye gaza bastım gazı bırakınca motor stop etti.Daha da çalışmadı.ilçeye yakın olsam servise götüreceğim de ilçe 70 km.silindir kapağını söktüm subaplar sağlam kırılma yok,sorun nerede olablir.
    yardımcı olursanız sevinirim.

sistematik'' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mg Classic | T.A. Tuning farkıyla
    Bu yaz bir Lifan tay100 edinmeyi şiddetle düşünüyorum

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    lifan tay 100 km de 1.9 mu yakıyor
    en az yakan cup hangisi?
    fiyatı ne kadar bunun?

cevaplarsaniz sevinirim
    teşekkürler

100 mg prince falan da bakıyorum da az yakan lazım
    en az yakani olursa makbule geçer

HanzoLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar ben ikinci el 2012 model lifan tay cub aldım henüz 800km de idi yakıt sarfiyatı yüksekti 100TL karşılığında 1500km bakımını yaptırdım(yağ,buji,yakıt ve hava filtresi değişti bu fiyat normalmidir?)ama sarfiyat değişmedi dolu depoyla max 90-100km gidiyordum
    bende karbüratör den hava ayarıyla oynadım düzen iyice bozulmaya başladı bu motora özel bir hava ayarı varmıdır? standart önce sık sonra 2 tur 3tur çevir bırak yazıları okudum bilen cevaplarsa sevinirim

abimde var şimdi benim aynı moto arkadaşımdada var ibre 125 görüyor ama benimki 90 geçmiyor sebebi ise suymus alırken km 1000den sonra acılır demisler ama o km içinde uzun yol yapman lazımmıs ozaman sınırları zorluya blyomussun yani açılma aşamasında uzun yol yapmak lazım yakıt hiç hesaplamadım ama bi açıkta olmadı tavsiye ederim 3 sibop kalkış hızı 10numara kafaya rahat kalkılıyor

merhaba saygıdeğer arkadaşlarım.. konuşmalarınızı okudum.. ben de lifan tay 100 almayı düşünüyorum.. tavsiye eder misiniz?

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Yav arkadaşlar şu motorla 120 falan basıyorum diyenler güldürmeyin beni 2 yıl cup kullandım düz yolda gideceğin hız 80 taş çatlasın 90 yokuş aşşarıda 100 olur zaten 100den sonra motor hafif olduğu için kayık gibi sallanmaya başlıyor rüzgarın şiddeti ile motorun ibreleri belli bir kmden sonra 20-30 km/h çok gösteriyor hadi bana inanmazsanız açın bakın motorun sitesinden teknik verilere o motoru yapan mühendisler kaç gideceğini yazıyorlar.Tavsiye edilen maksimum hız 70 km/h yazmışlar hadi siz zorlayın 80 olsun dahada gitmez kendinizi kandırmayın
    Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Komşumuzun vardi 100 km de 3.5 lt yakiyordu ne yap et düzelmedi Sonra motor kazaya kurban gitti

Motosikleti
    yok
    Beyler 100 km de yakıt tüketimi nedir

Asil.KurT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1992 MZ - Skygo 125 - LifanTay100cc - Arora Verano
    Valla onu bunu bilmiyorumda birazdan alıcam bir tane siyah lifan 100 lük cup

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    aldınmı hocam

Motosikleti
    Aldim hocam. Şuan 190 km yol yaptim bile

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Asil.KurT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldim hocam. Şuan 190 km yol yaptim bile
    hayırlı uğurlu olsun maaşallah
    Asil.KurT bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun maaşallah
    Sağolasın hocam.

Şimdi ben bir özet geçeyim istiyorum motor hakkında. merak edenler inceleyip fikir sahibi olabilirler.

Satıcıya parayı ödemeyle başladık bu işe montaj için servise gittim. Çıraklar motoru vermeden önce çırak başına haraç kestiler

motorun içinde de hiç benzin yokmuş. 10 Tl de 2 lt benzin aldırdım. koyduk benzini çıktım servisten 10 tl benzin ile şehir için 70 km yol yaptıktan sonra bitti benzin. 18 TL fulledim depoyu 130 km falan yol gitti. 204. km de yine bitti benzin :D (zorlamadan ve şehir içi tabi bunlar) bu arada bu motorlarda yedek depo mantığı yok benzin bittiğinde olduğu yerde kalıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

204 ile 235 km arasını yine şehir içi kullandım ve 235 ten sonra soma'dan izmire yola çıktım 350 km ye gelince depo boşaldı benzin bitti.
    Sonuç olarak 141 km yolu 18 tl ile gitmiş oldum.

Artık yolda kalmamak için küçük bir su şişesi bulup koltuk altında yedek depo olarak kullanıyorum.
    hem o şişeyi hem motorun deposunu doldurduğumda tam 4 lt benzin alıyor 20 tl ye.

İzmire girmeden çiğli yakınlarında 350.ci km de depoyu da fulledim.

2014 İzmot festivaline katılıp bir gece yamanlar dağında kaldıktan sonra somaya geri yola çıktık.

510.cu km de yine benzinliğe zor attım kendimi :D

Uzun yolda yakıt çok iyi gibi. 4 lt benzinle yani 20 tl ile 160 km yol gitmişim.

Eve geri döndüğümde bu arada dikiliye de uğradık, motorda toplam 670 km ye ulaşmıştı.

670-235= 435 km izmir maceramız oldu.

giderken tek kişiydim dönüşte iki kişiydik dönüş biraz ağır oldu ama neyse olsun o kadar.

Böylelikle ertesi gün ilk bakıma da motoru götürmek zorunda kaldık.
    bakım dediysek te pek bir şey yapmıyorlar.
    bir tek yağ değiştiriyorlar 20 tl de para alıyorlar. bunu bende yaparım da işte o garanti kağıdına işletmek gerektiğinden servise yaptırmak zorundayız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)