Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lifan tay 100

Motovento
    REKLAM ALANI

lifan tay 100 0 aldım aldığımdan beri kavrama sorunu var servis içindeki yağdan kaynaklanıyor dedi aynı zamöan aşırı sübap sesi var bu konnuda bilgisi olan varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Sorunu biraz daha açıklarsan yardımcı olunabilir.Kavrama sorunu derken nasıl bi sorun? Motor çok bağırıyo fakat gitmiyomu? Kalkışlardamı zorlanıyor? Yoksa vites geçişlerimi zor yada sert? Ayrıca sen servisi değiştir bana kalırsa madem yağdanmış neden değiştirmiyolar yada müdahale etmiyolar? Sübap sesine gelince kaç kmde motorun? 3000 km ye kadar gelen sübap sesi normal 3000 i geçincede ayarlatırsın geçer ama çok hafif çıt çıt çıt die bi ses varsa o normal Lifanlarda...
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım. ben de lifan tay 100 var. 4 kasım 2011 de aldım.yaklaşık 6 ay oldu. şu ana kadar sorun yaşamadım. depoyu ful doldurdum. 18 liralık benzin aldı.3.75 litre. 190 km yaptım benzin bitti.70-80 arası hızla sürdüm genelde. şuan motor 800 km de memnunum. tek sorunum 40-50 km durmadan gidince motor ısınıyor

Motosikleti
    40-50 km durmadan gidince ısınması bir sorun değildir, ısınması normaldir.Güle güle kullan kazasız belasız inş.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Lifan Tay100
    arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım iş yerime rahat gidip gelebilmek için bende motor almayı düşünüyorum çok yakın bi dostumuz Lifan Tay 100 mondial satıyor bana Lifan önerdi iyide fiyat verdi,onun söylediklerini birebir siz yazmışsınız forumda okuduklarımdan sonra Lifan Tay 100 almaya karar verdim. Lifan hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler...

arkadaslar bayadır yazmıyorum nasıl suan altında lifan tay 100 olanlar memnun musunz motordan sorun falan cıkarıo mu ?

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sitesinde ortalama yakıt 1,9 litre diyor. Normal kullanımda (70-80 km.yi geçmeden) bir depo ile 200 km.ye yakın yol yapması lazım ama gördüğüm kadarıyla 150 km.yi geçen yok.

Motosikleti
    Lifan Tay100
    Arkadaşlar bende 1.5 hafta önce Lifan Tay100'ümü aldım Mavi renk şuan 55 km oldu şimdilik bi sorunumuz yok çok şükür herşey iyi gidiyor inşallah hep böyle gider fırsat buldukça olan biteni yazıcam size
    Asil.KurT bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tolgakafadar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 1.5 hafta önce Lifan Tay100'ümü aldım Mavi renk şuan 55 km oldu şimdilik bi sorunumuz yok çok şükür herşey iyi gidiyor inşallah hep böyle gider fırsat buldukça olan biteni yazıcam size
    Biraz gezseydiniz bari, 55 km nedir İyi gittiğini ne çabuk anladınız, gerçi motoru zorlamazsınız hep iyi gider. İlk yağ değişimine kadar motora çok nazik olun.

Motosikleti
    Lifan Tay100
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz gezseydiniz bari, 55 km nedir İyi gittiğini ne çabuk anladınız, gerçi motoru zorlamazsınız hep iyi gider. İlk yağ değişimine kadar motora çok nazik olun.
    zorlamıyorum zaten serviste aynısını söyledi devri fazla yükseltmeden vitesi değiştiriyorum 40 km hızı geçmemeye özen gösteriyorum.Vites geçişlerini yumuşak yapıyorum inşallah bi sorun çıkarmaz zamanla görücez.
    Asil.KurT bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 150 hs
    arkadaşlar 100 lük cuplardan en iyisi hangisi bu ay almayı düşünüyorum ve fiyatlarını biliyorsanız lütfen söyleyin.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Lifan Tay100
    arkadaşlar merhaba uzun bi aradır giremiyordum tay 100'um 3390 km oldu baya yol yaptım 3 ayda uzun yola çıkınca bi sorun oldugu ortaya cıktı.Şanzımanda bi sıkıntı var 2. ve 3. vites iyi gidiyor 4.vitese attıgım zaman salıyor kendini 80 km hızı geçmiyor. Aldıgım yer 110 u görmen lazım dedi serviste bakıma gittiğimde söyledim öndeki dişliyi değiştirelim 130 140 yapar dedi değiştirdik yine bişey farketmedi. Farkeden tek şey 2.ve 3. vitesin torku oldu 3.viteste 90 a geliyor deli gibi bagırıyor 4.vitese attıgımda 90'dan geriye düşüyor 80 de sabitliyor kendini. Kafayı yemek üzereyim yarın başka yetkili servise gidicem ilk götürdüğüm yer pek ilgilenmiyor bakalım diğer servis ne diyecek...

Motosikleti
    Motorunda hiç bi problem yok bence benim motorda aynısını yapardı 4. vites hız için değil en az yakıtla en konforlu şekilde yol yapmak içindir. Dişli kutusunun (şanzumanın) içinde en torklu vites 3. vitesdir.
    mterayes26 ve Asil.KurT bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan Tay100
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunda hiç bi problem yok bence benim motorda aynısını yapardı 4. vites hız için değil en az yakıtla en konforlu şekilde yol yapmak içindir. Dişli kutusunun (şanzumanın) içinde en torklu vites 3. vitesdir.
    Abi sağolasın yorumun için bugun tekrar aynı servise gittim yagı değişti vidalarını sıktılar herşeyi on numara oldu.Diğer sorunuda çözdüler debriyaj vidası gevşemiş o yüzden debriyaj tam ayırmadıgı için gücü üretiyor ama tekerleğe tam gücü aktarmıyormus şimdi yakıt düşücek tahminime göre 3 aydır biniyorum ilk defa keyifle bindim dogrusunu söylemek gerekirse. Şuan herşey gayet güzel gidiyor inşallah bi aksilik çıkmaz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Abi sağolasın yorumun için bugun tekrar aynı servise gittim yagı değişti vidalarını sıktılar herşeyi on numara oldu.Diğer sorunuda çözdüler debriyaj vidası gevşemiş o yüzden debriyaj tam ayırmadıgı için gücü üretiyor ama tekerleğe tam gücü aktarmıyormus şimdi yakıt düşücek tahminime göre 3 aydır biniyorum ilk defa keyifle bindim dogrusunu söylemek gerekirse. Şuan herşey gayet güzel gidiyor inşallah bi aksilik çıkmaz.
    Eyvah o zaman 3 aydır kaçıran balatayla biniyosan debriyaj kesin sıyırmıştır.

Motosikleti
    Rica ederim peki bi değişiklik hissettinmi bu gün servisten çıkınca hızlanmaya başladımı artık 4e takınca

Motosikleti
    Lifan Tay100
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvah o zaman 3 aydır kaçıran balatayla biniyosan debriyaj kesin sıyırmıştır.
    Dostum bende ondan korkuyorum bi sorun yok dedi ama içim rahat değil.Motorun gidişinden bir anormallik yok ama yinede bilemiyorum sıyırdımı sıyırmadımı.Amcam Yıldız Motor Meslek Yüksek Okulunundan mezun ondan aldıgım bilgiler dogrultusuda az çok bişeyler biliyorum oda dün aynı şeyi söyledi inşallah balata sıyırmamıştır dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim peki bi değişiklik hissettinmi bu gün servisten çıkınca hızlanmaya başladımı artık 4e takınca
    Abi 80'den 90'a çıkıyor en azından 90'a yakın bi yerde sabit kalmaya çalışıyor.Dün lastik havalarını kontrol etmediler bende şişirmeyi unuttum bugun havaları basıcam birde öyle deniyeceğim bakalım farkedicek mi? Lastik basınçlarınıda ön-23,24 yap arka-28,29 yap dedi bu basınçlar iyi mi sence? bir de abi 3.viteste 90 ı yine geçiyor ama motor yanıcak diye korkup 4 e atmak zorunda kalıyorum.Sence basmaya devam etmeli miyim ?

lifan almamı önerirmisiniz?

EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    Motor çok güzel bence çin cuplar arasında tartışmasız en iyi en güçlü motora sahip cup. Yakıt sarfiyatıda oldukça iyi 150lilik scotorlar yetişemiyor... honda cbf 150nin arkasında hiç durmaksızın 130km yol gittim hiç bir sorun çıkarmadı biraz faazla ısınmıştı ama olsun okadar 5dk bile durmadan 70-80 arası 130km yol... Her cup yapamaz bence bunu kesin bi aksilik çıkarır motoruma her yolda güveniyorum ama param olsa tabikide bi Honda yada yamaha bakarım bütçeme göre alabilceğim en iyi motoru seçmişim motorumdan memnunum
    Dört teker bedenini, iki teker ruhunu taşır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)