Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Beynim Sulandı Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi forumlar herkese , motorlara heves ettim 2.500 lira bütçem var 0 Çin motor alacağım Çin'ler eskisi gibi değil diyorlar , ama scooter istemiyorum tipi çok kötü , daha çok commuter tipi motor istiyorum ama onlarda vitesli ileride belki vitesli motor alırım ama şimdi bu işi öğrenmek için basit bir motorla başlamak istiyorum. Scooter tipini beğenmediğimden , commuter tipli motorların da tam otamatik şansımanlısı olmadığından dolayı yarı otamatik YK-130-16'yı buldum 2.400 liraya. Motorlar hakkında bilgim çok çok az okuya okuya birşeyler kapmaya çalışıyorum , bu motoru tavsiye eder misiniz ya da aradığım tarzda başka önerebileceğiniz motor var mı ? Rica ediyorum 2.el - scooter - vitesli commuter al gibi yorumlarda bulunmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lifan 100 tay Cinli cublarda en iyilerden o paraya.

Motosikleti
    Derbi ETX
    görmeden alma, görünce de biraz oyuncak gibi gelebilir yk130

egzotik olduğu için parça sıkıntısı da çekebilirsin. ilk motordan sıkılırsın buyuk ihtimal 2. ele yönelmeni tavsiye ederim.

kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köylü diye tabir edilen "cg" tipli motorlara bakabilirsin.

Alıntı kırsehır_onr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın yazdığına örnek model; Mondial 135 uag fiyat 2.300 civari.

Alıntı Karachali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan 100 tay Cinli cublarda en iyilerden o paraya.
    Ben biraz daha commuter tarzı arıyordum , yarı otomatik commuter. Cup'ta belirlediğim modeller var eğer bu aradığım tipte bulamazsam Cup'lara döneceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı kırsehır_onr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CG tipli motorların yanılmıyorsam hepsi manuel vites , ben otomatik ya da yarı otomatik commuter bakıyorum. Otomatik commutere rastlamadım ama yarı otomatik YK 130-16'yı buldum sizce nasıldır ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görmeden alma, görünce de biraz oyuncak gibi gelebilir yk130

egzotik olduğu için parça sıkıntısı da çekebilirsin. ilk motordan sıkılırsın buyuk ihtimal 2. ele yönelmeni tavsiye ederim.
    2.el ileride bu konuda çok fazla teknik bilgiye sahip olduğumda düşünebilirim , şu an hiç bir şey bilmiyorum o yüzden sorun sıkıntıdan da anlamayacağım için 0 motor arıyorum. İlk alacağım motor tamamen öğrenme , kısa mesafeli dolaşma , işe gitme vs tarzında kullanacağım. İyi midir sizce ?

Yuki Yk 130 modeli iyi guzelde yedek parça bulmak zor olur. Ama hic yoktan alinir gider iyi bakarsan niye gitmesin .

kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Manuel vitesle baslamak her zaman icin daha iyidir

Motosikleti
    Derbi ETX
    iyi veya kötü bir şey diyemicem, söyle bir şey var, ilk motorun olacağı için düşeceksin, belki kazan olacak. mondial parça uyumu olmalı bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)