Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba 125-6 YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ben 2 ay kadar önce kubanın 125-6 modelini aldm bu motora hız için neler yapabilirim yardımcı olursanız sewinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    arkadasım bendede var aynı motor.20 temmuzda aldım.öncelikle motorun hayırlı olsun.Güzel bir seçim yapmışsın.hız meselesine gelince,önce motorunun rodajını düzgün yap.5000 km binmeden motordan hız beklememelisin.fakat ben 5000 den önce yapmak istiyorum dersen,bulunduğun yerde iyi bir Motorcuya git.De ki 'Benim motorun geri dönüşümünü iptal etmek istiyorum,yardımcı olurmusunuz' diye.onlar sana bikaç seyler söylerler,Garanti meselesini kafana takma,geri dönüşümün garanti dışı kalıyo zaten kullanmıyacağın için sorun olmaz.Sonra motorcuya dedikten sonra belli bir gün al,O gün motora Mümkünse fazla binmeden,motorcuya götür.(binersen de sadece evden motorcuya gidecek kadar bin).O geri dönüşümünü iptal eder,Birde subap ayarı verir. (ki subap ayarı vermesi için motrun soğuk olması lazım ki en iyi sonucu alasın).sen motora biraz daha bindikten sonra,150 cc lik motorlarla kapısırsın.Ben suan öyle yaptım.ibre(Ki 3-5 km fazla gösteriyodur) 145-150 ye dayanıyor tek kişi.neden böyle olduuğunu sorarsan,Kuba Asya Mondial gibi kendi üyük şirketleri olan markaların motosikletlerinde böyle geri dönüşüm bulunur.Çelikte Yuki de dikkat edersen,Geri dönüşüm yok ve bizim motorların orjinallerinden daha güçlüdürler.Bu işlemi yaparak motora 1-2 bg güç kazandırırsın.Sonra da gittiğin motorcuda egzoza matkapla bi delik attır.Güzel bi ses versin.Trafikten cekinme,Kubanın egzozları fazla ses cıkarmıyor,Ben sahsen en büyk anahtarıyla matkapla deldirdim egzozu,düşük devirde güzel ses veriyor,devir artınca,fazla ses cıkmıyor.trafikl e sorun yasamazsn yani.Ha benim egzoz suan öyle değil.ben sesini diğerlerinden de fazla cıkarttırdım.Bunun için egzoz kestirmek gerek.10 dk da sanayide egzozcunun birinde yaptırabilirsin.egzoz kesmekten bahsettiğim,egzozun ucundaki susturucuyu cıkartıp,ona bir ek kaynatıyor,ve egzozun içini boşaltıyor.gercekten tek kelimeyle muhtesem bi ses cıktı.Bu şekilde yaparsan,gazı arttırdığında trafikle sorun yasayabilirsin.Ama normal serinde gidersen egzozdan ses cıkmıyor bile!..bunları yap gerisini elleme motorun.Ha bide dişli değişimi var,ama dişli hem çekişi hem hızı arttırmaz.senin seçimine göre ya çekiş artar ya da son hız.Geri dönüşümü iptal ettiğinde,her ikiside farkedilir bi sekilde artar ve 100 km hızdan sonra hissedilen ufak titreşim ortadan kalkar.Bir sorun olursa mesj atabilirsin.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)