Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun yoL

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey 100 cup ^^
    arkadasLar ramzey 100 cup um war ve arkadasLarımLa gezı yapmayı dusunuyoruz.
    çankırıda oturuyorum, ve bartın amasraya gitmek ıstıyoruz acaba motor o uzun yola gıdermı ? yolların cogu dık ve daglık, ne suratle gıtmelıyım,
    gıdersem kaç kılometrede mola vermelıyım ?? sımdıden cok sagolun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umutumut123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor Dayanır dinlendirirsen tabi de önemli olan senin dayanman bence...
    4 Teker Bedeni, 2 Teker RUHU Taşır

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    40 50 km de bir çay molası verirsen gitmemesi için bir sebep yok
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Benzin deposu boşalıncaya kadar git benzinlikte zorunlu mola vereceksin. Hızın hiçbir önemi yok.

tetikçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    kardeşim bendede lifan 100 var ben 500 km yola gittim 2 kişiydik +20 kg yük vardı hızımda düz yolda sürekli 80 di molayıda depo küçük olduğundan zorunlu olarak benzinlikte mola verdim
    lifan 100

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsettiğin motor uzun yol için üretilmediği için her türlü ihtimali göze alarak çıkman gerekiyor yola. Ama bunun anlamı tabiki olmaz demek değil. Bu arada cup motorların yol tutuşları ve fren kabiliyetleri konusunda az da olsa tecrübem olduğundan mümkün olduğunca yavaş yol almanı tavsiye edeceğim. En fazla 70 km, sollama yapman gerekirse 80' lere çık aksi halde hem daha çok ve çabuk yorulur, hemde risk almış olursun. Ayrıca eğer yola artçılı çıkacaksan fazla yük almamaya çalış artçlı sürüşler helede uzun yolda pek rahat olmuyor düşü cc' li motorlarla. Motorda teksen, diğer arkaşın (ların) kendi motoru ile gelecekse sorun olmaz arkaya alacağın yük. Ama yanına mutlaka, motorunun vida ve civatalarına uygun bir kaç anahtar, ince bir hortum, ve bir litrelik boş bir şişe almanı tavsiye ederim. Motor ile ilgili olanlar bunlar. Kamp ile ilgilide sitede araştırma yaparsan daha önce yazılmış kamp tavsiyelerini bulabilirsin. Tabi gezini bizimle paylaşabilmen için fotoğraf makineni unutma ..... Yolun açık olsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    bu mart ayından sonra bence düşünüyorum ortalama 500 kmlik bi gezi inşallah gerçekleştiririm
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

sezginnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ''2011''
    benim arkadaşta yuki 100-7 cub motor var şu anda 10.ooo km de agustosta yaklaşık 500 km geziye çıkcez.guzergah domaniç-inegol- yenisehir-iznik-mudanya gemlik-bursa ve inegol tekrar domanic acaba motor bu yola dayanırmı 2 kişi artı 20 30 kg yük.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)