Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

egzoz yardımmm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey 100 cup ^^
    arkadaşLar suanda ramzey 100 cup var cok memnunum harıka bır motor,
    ancak bazı motorlarda gordum bu cup'Lara cift egzoz yada farklı egzozLar yapıyorLar bnde çift egzoz yapmak ıcın heveslendım ama bırkac sorum olacak
    1)motora zararı oLurmu?
    2)yakıt degişirmi?
    3)performansa olumlu/olumsuz ne etkısı olur
    4)eger faydalı olursa hangı egzozdan almalıyım..
    şimdiden cok sagolun iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey 100 cup ^^
    arkadasLar yardım edecek yokmu?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    kardeş öncelikle yaptırmanı tavsiye ettirmem bizim buralarda yaptıranları polis yakalarsa çıkarttırıyor ama tabi sizin orayı bilmem birde o ikinci takılan eksozu süs niyetine yani görüntü olsun diye takıyorlar diye biliyorum yani eksoz dumanı çıkmıyor onlarda yani huzili masraf derim ben
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Ramzey 100 cup ^^
    ben 2. egzozda calısıyor olarak bılıordum.. peki bu motorların tasarruf ıcın oldugunu bılıorm ama mesela en azından 110-120 yapsın ıstıorm ne gıbı modifikasyon yapabılırm

Motosikleti
    Yamaha mt09
    o motorlar 120 km/h yapman cok tehlikeli o kadar hıza cıkmak için elverişli bir dinamige sahip değil

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    kardeş öle gitmesini bende istiyom ama nasıl olduğunu bilmiyorum benim motorda 105 de kalıyor düzde bence cup motorlar için 80-90 ideal hız
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Ben sana açık açık konuşayım kardeşim.

1.Motosikletine yakıt olarak zararı olabilir.
    2.Yakıt değişir.Yüzde 50 daha fazla yakar motosiklet.
    3.Performansa olumlu etkisi olur diye düşünüyorum kardeşim.Tam olarak bilmiyorum ama pis gazı çabuk atar daha hızlı gitmene yardımcı olur.
    4.Onu bilmiyorum işte.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorum olacak
    1)motora zararı oLurmu?
    2)yakıt degişirmi?
    3)performansa olumlu/olumsuz ne etkısı olur
    4)eger faydalı olursa hangı egzozdan almalıyım..
    şimdiden cok sagolun iyi forumlar

Cevapları

1) Uzun süre kullanmayı düsünürsen sana cok masraf acar.hevesim gectikten sonra sökerim orj. dönerim diyorsan pek zararı olmaz. zararı olmaz demiyorum pek olmaz diyorum dikkat et.

2) yakıt tabiki degisir ama abes bir artma söz konusu deildir.misal 5 liraya 50 km giderken 46 -45 km falan gidersin

3) performansı arttırır.90 yapıoda 95-100 e daha rahat cıkar.ama performans istiyorsan bundan önce dislileri degistir.öne büyük arkaya kücük disli takmanı tavsiye ederim.bu islemi yaparsan 110-120 km hıza ulasabilirsin ama cekişi düşer motorunun bunuda belirteyim.

4) egzoz olarak pek bilgim yok.burda cup ların petekleri deliyorlar scooterlara oto performans egzozu takıyorlar.cok kalietli motosiklet egzozları var ama onlar sni asar 300 lira veremezsn 1 egzoza.cift egzoz yapma isine gelince. ugrascak bi egzozcu bulursan yaptırablrsn.pek bisey yok egzozu borusundan kescek oraya bi y borusu koyucak 2 ye bölcek.ayrı ayrı baglıcak.

iyi günler keyifli forumlar..!!

umutumut123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum Bu Soruların Cevabını Bilmiyorum Ama Bişey Sorcam Ramzey 100 Cup ` dan Memnunmusun Tavsiye Edermisin ?
    4 Teker Bedeni, 2 Teker RUHU Taşır

Motosikleti
    Ramzey 100 cup ^^
    cok memnunum tavsiye ederim, yakıtı kokluyor resmen rodajı iyi yapılırsa mondiallerden bıle ıyı bence .

Herşeyi orjinaliyle kullanmak iyidir En son 105 yapıyosa 120 ye çıkmıyosa zaten o motor hız için değil gezinti için yanlışım varsa düzeltin.

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    Alıntı SkyCaptain18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi orjinaliyle kullanmak iyidir En son 105 yapıyosa 120 ye çıkmıyosa zaten o motor hız için değil gezinti için yanlışım varsa düzeltin.
    aynen.Hız yapmak istiyosan o egzoza falan vereceğin paraları biriktir,Motorunu da sat,al bitane racing motor.Bu motorlarla hız yapmak çok tehlikeli.Görsel olarak istediğini yap ama performans olarak dişli değiştirmekten öteye gitme bence..
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosikleti
    Ramzey 100 cup ^^
    arkadasLAr bn performanstan cok gorsellik dusunuyorum egzoz konusunda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)