Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya As 100 - 8 Hakkında Bir Kaç Sorum Olacak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Motoru alalı bugün 4 gün oluyor.
    Size bir kaç sorum olacaktı cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Motoru aldığım ilk gün depoyu fulledim.Ama 90 Km'ye geldi motor benzin bitti.4 litre yakıt kapasitesi olan bir motorun bu kadar fazla yakması anormal değilmi.

Birde 1. vitesde gazı köklüyorum.Sonra 2 ye atıyorum motor sürekli gaz istiyor.Tam bir yerde tutuyorum elimi motor daha da çok hızlanıyor.

Birde ben bu motorun rodaj süresi bittikten sonra en fazla ne kadar hız yapabilirim ?

Cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim

Saygılarımla Mehmet Burak Aslan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Cevap verebilecek yokmu kocaman sitede.

umutumut123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorum Olmadığı İçin Cevabı Tam Bilmiyorum Ama Motor Gaz İstiyorsa Derdin Ne İşde Seri Motormuş...
    4 Teker Bedeni, 2 Teker RUHU Taşır

Motosikleti
    Yakında olacak
    gazmı yemiyor ne demek istiyorsun,hani rampa filan çıkarken motor gazdan kesilir ara gaz atman gerekir ya omu
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Uyuzlaştık artık, arkadaşlara zamanında cevap veremez olduk. Forumda tartışma/kavga patırtı olan konular hariç diğer bölümler çok ağır işliyor.

Motorun 90 km'de 4 lt benzin tükettiyse bu rodajda olmasından kaynaklanabilir. Ama aynı zamanda diyorsun ki "1. viteste gazı köklüyorum", bu da etken olabilir. Daha da önemlisi, 1. viteste gazı köklemeye devam edersen, o motor zaten sana fazla dayanmaz.

Diğer gaz istiyor demeni anlamadım. Başka arkadaşlar yardımcı olabilirler bu konuda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyuzlaştık artık, arkadaşlara zamanında cevap veremez olduk. Forumda tartışma/kavga patırtı olan konular hariç diğer bölümler çok ağır işliyor.

Motorun 90 km'de 4 lt benzin tükettiyse bu rodajda olmasından kaynaklanabilir. Ama aynı zamanda diyorsun ki "1. viteste gazı köklüyorum", bu da etken olabilir. Daha da önemlisi, 1. viteste gazı köklemeye devam edersen, o motor zaten sana fazla dayanmaz.

Diğer gaz istiyor demeni anlamadım. Başka arkadaşlar yardımcı olabilirler bu konuda.

Çok fazla benzin yiyor motor gazı köklüyorum derken normal değerde gaz veriyorum.

Elimi gazda oynatmadan tutuyorum motor hızlanıyor hanı 60'da gidersiniz ya 5 dakika falan ben 60 a geliyorum elimi sabit tutuyorum motor hızlanıyor.

Sadece benzin yemesi benim çok moralimi bozuyor böyle giderse benzin parasıyla başa çıkamam.

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    motorun rodajda şuan.Ve subap ayarı yok senin motorda.1000 km den sonra götür bakımını yaptır GAZI KÖKLEME castrol 20/40 attır 10 tl ye.sonra servise de böle böle.onlar sana gerekli yardımı yapacaktır.servis olmadan yapılacak işler değil senin dediklerin.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)