Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kontak takılma yapıyor nedendir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Herkese merhabalar,

Benim CBF 150 nin kontağı takılma yapıyor anahtarı takınca direk ceviremiyorum. Sanki yanlış anahtar sokmuşumda cevirmeye calışıyorum gibi dönmüyor. Uğraşınca dönüyor ama bir gün elimde kalcak anah icinde kırılcak diye tırsıyorum.

Motorum daha 1300 km de anahtarda sorun yok bence çünkü bagaşı ( koltuğu ) , benzin deposunu rahat açıyor sorun yok. Ktakta bir sorun mu vardır acaba Motor garantide götürüp göstercem ama neden yapar başkasında da yaparmı merak ettim.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    motoru yıkamacıya verdiğimde genelde banada oluyordu içine su kaçtığında biraz yağladığında düzeliyodu uzun süre. bir seçenek daha var anahtar yamulmuş olabilir sen fark etmeden .

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    biraz wd 40 sık anahtarı bir iki çevir geçer
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hepsi burada 10 tl bir wd-40 almak farz oldu galiba :D direk yağ koysam bir sorun olur mu acaba? Silah, makine yağı falan...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi burada 10 tl bir wd-40 almak farz oldu galiba :D direk yağ koysam bir sorun olur mu acaba? Silah, makine yağı falan...

wd40 en iisiabi praktikerde 7 tl vd40 hatta bana eşantiyon verdiler ufak ufak gidip eşantiyon da alabilirsin işini görürübide sende benim gibi ön balataya sakın sıkmaşimdi firen tutmuyo onu temizlemem lazım

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru yıkamacıya verdiğimde genelde banada oluyordu içine su kaçtığında biraz yağladığında düzeliyodu uzun süre. bir seçenek daha var anahtar yamulmuş olabilir sen fark etmeden .
    Anahtarda sorun olcağını sanmıyorum çünkü depoyu ve koltuğu düzgün acıyor bir sorun yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:26 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 en iisiabi praktikerde 7 tl vd40 hatta bana eşantiyon verdiler ufak ufak gidip eşantiyon da alabilirsin işini görürübide sende benim gibi ön balataya sakın sıkmaşimdi firen tutmuyo onu temizlemem lazım
    Balata muhabeettini duymuştum daha önce aklıma yapmama merak etme bir esenler bahouse a giderim belki ama sırf onun icinde gitmek istemiyorum :D

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kontak anartar yuvasına pislik kaçmıştır onu temizlemen lazım ama nasıl temizleyeceğini bilemiyorum
    birde anartarını temiz tutmaya bak anahtarın arasında pislikler olmasın anahtarı yuvaya sokup çevirince o pislikler yuvaya kaçıyo o şekilde birikiyo zaten motosikletlerde anahtar yuvaları açıkta sanırım onun için içinin pislik dolması daha kolaylaşır
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler