Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoran 100cc cub ile ne kadar hız yapayım ?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motoran 100cc cub ile en fazla 97km hız yaptım şuana kadar o hızdada motor çok titreme yapıp motordan çok ses geliyor benim asıl sorum şu

Motorla anayolda giderken 60 kmde gidiyorum çünkü 60 geçmeye başladığında motor bağırmaya başlıyor.

Uzun yollarda bu motorla devamlı olarak kaç km hızla gitmemiz gerekir yani gazı sonuna kadar basıp 80-90 km ile yarım saat bilemedin 1 saat durmadan gidilebilirmi

motor çok bağırdığı için bende 50-60 km arası gidiyorum

motor daha yeni 1 haftalık şuan 880 kmde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Ronny
    Forum da Rodaj la ilgili Yazılarda ilk zamanlarda motoru Zorlamadan Kullanmak (ilk 300 veya 500 Km)Sonra devirli Kullanım Gerekir diye biliyorum
    Neyi Beğenip Seçersen Seç,Aklın Hep Seçemedigin de Kalır :-(.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Maximum devirlerde kulanınca titreşim ve bilimum seslerin gelmesi normaldir.
    İyi bir rodaj sürecinden sonra tek marş ile depo boşalana kadar ortalama 65-70km/s sürat ile yol alırsın....
    Bunlar Çin malı olsa da, 4 zamanlı ve ben kendim HİÇ bir sıkıntı yaşamadan her allahın günü TORRO 100cc CUB ile test sürüşü yaptım.
    Torroyu 2008 de arkadaşıma devir ettiğimde 20.000km nin üstünde yol yapmıştı. Aynı cub hala kullanılmakta ve motorda standart sarf malzemesi (debriyaj balatası) dışında değişeni yok bildiğim kadarı ile.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)