Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hyanax100 e dair herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Herkese merhaba,

Bu motosikleti aldıktan sonra siteleri gezdim ama yeni bir motor olduğundan herhalde fazla kapsamlı bir bilgi bulamadım.
    Alacak olan arkadaşlara yardımcı olması bakımından ve alanların da burada bilgi paylaşımı yapabilmesi açısından buraya bilgi girişi yaparlarsa sevinirim.

Bu benim 3. motorum.
    1. motorum bmwf650
    2. motorum bmwr1150gs
    ve 3. motorum hyanax100)

Zevk olarak motorsiklet kullanma zevkini veriyor. Bu motorun mobilet görüntüsünde olması benim çok hoşuma gidiyor ( bazıları tipini sevmiyor zevk meselesi bu). Orta bölümde sepet olması acayip pratik bir şey. Çantamı oraya koyup işe gidip geliyorum. Topcase kullanmanıza gerek yok. Çok ekonomik ama benzin deposunun kapasitesi daha fazla olabilirdi. Hızlanması gayet iyi. Rodaj süresindeyim 80 km yi geçmiyorum ama zaten motor size 80 kmyi geçme diyor.
    Eksileri: Ön frenler kampana. Disk olsa daha iyi olurdu. Sadece ön fren ile durmak hayal. Ani durmanız gerektiğinde riskli bir sistem. Havalar soğuk olduğundan herhalde soğuk havada çalışmakta sıkıntı verebiliyor.
    Şimdilik söyleyeceklerim bunlar zamanla eklerim. Aynı motordan olan arkadaşlar bilgi paylaşırlarsa sevinirim. Motordan kesinlikle çok memnunum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı hyanax100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj süresindeyim 80 km yi geçmiyorum ama zaten motor size 80 kmyi geçme diyor.
    Eksileri: Ön frenler kampana. Disk olsa daha iyi olurdu. Sadece ön fren ile durmak hayal. Ani durmanız gerektiğinde riskli bir sistem. Havalar soğuk olduğundan herhalde soğuk havada çalışmakta sıkıntı verebiliyor.
    Şimdilik söyleyeceklerim bunlar zamanla eklerim. Aynı motordan olan arkadaşlar bilgi paylaşırlarsa sevinirim. Motordan kesinlikle çok memnunum.
    Dostum ne yaptın zaten servisin bu motor için dediği rodaj bittikten sonraki hızı bile 80km, yeni motorla o kadar basarsan yazık olur, arada bi zorlamak sorun değilde sürekli 80 mahfeder motoru.
    ilk 250 km 40-45, 250-700 arası 50, 700-1000 arası 60km km hızla gidin. Arada bi zorlayın ama bu motor için sürekli hızlar bu.
    Ben rodajda uzun süre motoru zorlamadım ama rodaj bittikten sonra İstanbulda boğaz köprülerinden çift yönlü geçerek yüksek devirli 1.5 saate varan bir sürüş yaptım sonra motor yağ sızdırmaya başladı.
    Aman deyim motoru çok zorlamayın. Rodaj bitse bile 7500 deviri uzun süre geçmeyin. İlla hız istiyorsanız ön dişliyi büyütün. Benim motor 2000km ye yaklaştı baya açıldı yakında dişli büyütücem.

Frenlerden ben memnunum. Ani durmaktan kastınız ön tekerin kilitlenmesiyse ben almayım ondan.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bmw1200 den sonra bu mobilet peh

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw1200 den sonra bu mobilet peh
    bmw1150gs, ama inşallah, bundan sonraki motor Bmw 1200Gs Adventure Allah nasip ederse. Üstüne daha motor göremedim)

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı hyanax100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw1150gs, ama inşallah, bundan sonraki motor Bmw 1200Gs Adventure Allah nasip ederse. Üstüne daha motor göremedim)
    evet hayalimdeki motor

Motosikleti
    Bu motorda hareket halinde tekere kalkmak için 2. viteste 4500 devir civarında yol alırken arka seleye doğru oturunuz ve gaza birden yüklenip direksiyonu hafifçe kendinize çekin motor tekere gelecektir bugün biraz denedim haftasonu boş bir alanda bolca deneyeceğim yolcu ayaklıklarına falan da basarak.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda hareket halinde tekere kalkmak için 2. viteste 4500 devir civarında yol alırken arka seleye doğru oturunuz ve gaza birden yüklenip direksiyonu hafifçe kendinize çekin motor tekere gelecektir bugün biraz denedim haftasonu boş bir alanda bolca deneyeceğim yolcu ayaklıklarına falan da basarak.
    Tam olarak tek teker yapınca videoya çekip youtube a yükleyip linkinide verirsen seyretmek isterim.

Motosikleti
    Motor yarı otomatik olsa da fena olmazmış ya, bugün biraz debriyajsız vites değiştirince yarı otomatiğin rahatlığını anladım. ama bunda da isteyince kolayca boşa atmak çok güzel tabi.
    2-3-4 ünce vitesler arasında fazla sıkıntı yaratmadan debriyajsız vites geçiyor tam gaz kestiğin anda vites pedalına basarsan, tabi motor kesinlikle dik dururken düz giderken denemeli.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu mobilet tipli mondiali bende beğeniyorum. Artık eskiden köydeki mobiletli anılarımı mı canlandırıyor, bisiklete benzer tipi mi cezbediyor bilemiyorum!

Hatta 3 yeri aradım fiyat için, Bağcılar-Zeytinburnu ve Kartaldan sadece Bağcılar İkiler otomotivde bulabildim, plaka ve trafik sigortası dahil 1850 lira vade farksız 12 taksit olur dedi. Sizler kaça aldınız?
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    ben Bodrum'da plaka ruhsatı kendim çıkardım.Herşey dahil 1.600 TL mal oldu.10 taksit ))
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    Ben aluminyum jantlı X modelini peşin 1400tl + 300tl plaka şeklinde aldım. 1850tl hele 12 taksit çok iyi fiyat. 80 lira zam geldi motora.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mes sanırım seninki tel jantlı olan model, gerçi 40 lira farkediyor sitedeki fiyat farkı.

Mengu16 bana çok iyi gelmedi fiyatı, malum kış mevsimi, bayiler %10 indirimi biraz zorlayınca yapması lazım. Dur bakalım 1700'e zorlayacağım!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    İyidir o fiyat ya, daha da indirim istiyorsanız peşin ödemeyi teklif edin. hem o kadarına da şükredin. Bazı bayiler peşine hiç indirim yapmıyor direk Mondial fiyat listesinden satıyor. Ben neyse 72 lira indirim yapan birini bulmuştum.

Motorum 2000km yi doldurdu bugün, bi 250km kadar km teli sökülü gezdiğim için daha bakıma var. Çok güzel motor ama alacaklar motorda hiç değişiklik yapmadan ve kendi başına motorun sağını kurcalamadan binmek için alsınlar.
    Birde motorun mutlaka bir serviste 0 km bakımına girmesi lazım, evet yanlış duymadınız sıfır kilometre bakımı Motorun bütün civataları kablo soketleri yola adım atmadan önce kontrolden geçmeli. Benim motorun 132km de egzoz bağlantısı çıktı fabrika montajı berbat ötesi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    İyidir o fiyat ya, daha da indirim istiyorsanız peşin ödemeyi teklif edin. hem o kadarına da şükredin. Bazı bayiler peşine hiç indirim yapmıyor direk Mondial fiyat listesinden satıyor. Ben neyse 72 lira indirim yapan birini bulmuştum.

Motorum 2000km yi doldurdu bugün, bi 250km kadar km teli sökülü gezdiğim için daha bakıma var. Çok güzel motor ama alacaklar motorda hiç değişiklik yapmadan ve kendi başına motorun sağını kurcalamadan binmek için alsınlar.
    Birde motorun mutlaka bir serviste 0 km bakımına girmesi lazım, evet yanlış duymadınız sıfır kilometre bakımı Motorun bütün civataları kablo soketleri yola adım atmadan önce kontrolden geçmeli. Benim motorun 132km de egzoz bağlantısı çıktı fabrika montajı berbat ötesi.
    hocam belki fabrika montajı değildir servis yapmıştır.benim motoranı ben kasanın içinde aldım servis montajını yaptı ertesi gün yapmaz olaydı.marş kolu fren kolu falan 300 demeden düştü sesler gelmeye başladı .bi de 300 bakımında sorunsuz benzin otomatiğini değiştirdim diye kazıkladı garantiden ki tek basmada çalışan motor 3-4 basmada anca alıyo şimdi.garanti falan da umrumda değil kendim ilgileniyorum artık.bu aşamada fazla komplike bi makina olmadığından herşeyini kendin yaptığın için bana göre avantaj.bi de sana sorum olacak bu hyena ile hyena x arasında ne fark var merak ettim...

Motosikleti
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam belki fabrika montajı değildir servis yapmıştır.benim motoranı ben kasanın içinde aldım servis montajını yaptı ertesi gün yapmaz olaydı.marş kolu fren kolu falan 300 demeden düştü sesler gelmeye başladı .bi de 300 bakımında sorunsuz benzin otomatiğini değiştirdim diye kazıkladı garantiden ki tek basmada çalışan motor 3-4 basmada anca alıyo şimdi.garanti falan da umrumda değil kendim ilgileniyorum artık.bu aşamada fazla komplike bi makina olmadığından herşeyini kendin yaptığın için bana göre avantaj.bi de sana sorum olacak bu hyena ile hyena x arasında ne fark var merak ettim...
    Hyena olan tel jant Hyena X aluminyum jant, Hyena X in hem mavisi hem kirmizisi var ama Hyena'nin kirmizisi var mi bilmiyorum.

Motosikleti
    Bu motorun orjinal sinyalleri çok büyük resmen Dodge 250 kamyonetin sinyalleri gibi, krom kaplama küçük sinyal taktım motorda çok şık ve spor durdu, motoru bi ara yıkatsam süper olacak birde sözde garantiden değişecek yan kapak grenajım gelse iyice süper olacak.

Motosikleti
    Arkaya Mondial UGK'nın stop lambasından taktım motor adama benzedi ha, çamurluğa delik delmeden eski yerine cuk oturdu ama eski stop lambasının kablosunu yenisinde kullanabilmek için 2 saat duy içi değiştirmeye uğraşmam gerekti. Tamirciye götürsen ucuna ek yapar ama ben bütün kabloları eksiz çekiyorum

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Arkaya Mondial UGK'nın stop lambasından taktım motor adama benzedi ha, çamurluğa delik delmeden eski yerine cuk oturdu ama eski stop lambasının kablosunu yenisinde kullanabilmek için 2 saat duy içi değiştirmeye uğraşmam gerekti. Tamirciye götürsen ucuna ek yapar ama ben bütün kabloları eksiz çekiyorum

Sen ßu Motoru adam edicen ) ama biniyorsakda yapmak zorundayız konuyu takip ediyorm arkadaslarmdan alan olursa bunları önericem
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Bugün de benzin bitmesinden yolda kaldım motoru 6km ittim. Artık kafaya koydum motora adam gibi bir benzin deposu koyacağım, sepetlik demirini söküp onun yerine yine Mondial UGK'nın benzin deposundan taktıracağım

Motosikleti
    Motorumun 2000km bakımını yaptırdım, 75 lira para gitti ama motor fena kaçıyo ya süper, hep böyle olur inşallah, yolda kalmak istemiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)