Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cub motorlar hakkında soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cub motorlar hakkında bi kaç soru sorcam . Tecrübeli arkadaşların cevaplarını çok merak ediyorum.

1-)Cub motorlarla 200 km yol gideceğimizi varsayalım , kaç kmde ne kadar mola vermeliyiz?

2-)Cub motorlar dik rampalarda tıkanırmı ? 2 kişi ile dik rampaları çıkabilir mi?
    3-)Diyelim ki sürücü + artçı = 160 kg civarında , motor tıkanırmı rampalarda falan ? (Sürekli rampa falan diyorum çünkü bulundğumuz yer hep rampa )
    4-)Normal hız nedir? Bazı topiclerde normal hız için 60 yazıyor . Eğer normal hız 60 ise rodajı düşünemiyorum bile . Rodajda kaç km hızla gidilmesi gerekir?

Sorularımı sabırla okuyup cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum

Saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:51 ----------

Birde unutmadan söylemek istiyorum
    Gönüllü bir arkadaşımız motorun rolantide çalışırken videosunu çekip buraya aktarabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Oğuzhan çok ince eleyip sık dokuyorsun sana öyle bir motor almak nasip olacakki artık bilemiyorum yani.Daldan dala atlıyorsun.Bu kadar ince dokursan kumaşın az gelecek söyleyeyim sanaBak çin malı alacaksan bu kadar ince eleyip sık dokuma bir scooter diyorsun bir cruiser diyorsun şimdide cup çıktı.Valla hayırlısı.

yaw ben almıycam komşum alıyor araştırmamı istedi

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Sen hala alamadınmı?Alda artık kurtulalım,komşunda alsın hatta.Ya milyon tane cup başlığı var onları okusana.

Cuplar çok az yakar,iyi ve orta derecede bakıldığında sorunsuzdurlar.Seri motorlardır.Max hızları 70-80 arasıdır.Titreşim orta ile fazla arası bir derecededir.Yani hissedilecek titreşim mevcuttur.Kesinlikle uzun yol motoru değildir(Motor açısından değil sürücü açısından).Rodaj bittikten sonra uzun yolda dinlendirmeye bile gerek yok bence.Zaten motor dinlenmek istemez uzun yolda sürücü dinlenmek ister,dolayısıyla motorda dinlenmiş olur.

cvp ver mert abi cvp bırak beni ben kararımı verdim geldiğimde hemen gidip alcam . Bu motordan alcakmış adam arasıra eşiyle birlikte uzak yol yapcakmış soruyor uzak yola dayanırmı diye . Acil cvp lazım yarın motor alcak (bi biz alamadık)

--------------------

Heh bana bu cvp lazım
    En kısa sürede bende alcam rahat etceksin

mahonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 miş
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cub motorlar hakkında bi kaç soru sorcam . Tecrübeli arkadaşların cevaplarını çok merak ediyorum.

1-)Cub motorlarla 200 km yol gideceğimizi varsayalım , kaç kmde ne kadar mola vermeliyiz?

2-)Cub motorlar dik rampalarda tıkanırmı ? 2 kişi ile dik rampaları çıkabilir mi?
    3-)Diyelim ki sürücü + artçı = 160 kg civarında , motor tıkanırmı rampalarda falan ? (Sürekli rampa falan diyorum çünkü bulundğumuz yer hep rampa )
    4-)Normal hız nedir? Bazı topiclerde normal hız için 60 yazıyor . Eğer normal hız 60 ise rodajı düşünemiyorum bile . Rodajda kaç km hızla gidilmesi gerekir?

Sorularımı sabırla okuyup cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum

Saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:51 ----------

Birde unutmadan söylemek istiyorum
    Gönüllü bir arkadaşımız motorun rolantide çalışırken videosunu çekip buraya aktarabilir mi?

slm arkadaşım dün biz gezi yaptık gitgel 200 km yol yaptık ister istemez duraklıyarak ama gelirken ortalama 80 kmsini bastık bende ve arkadaşımın cup da sorun olmadı bence ortalama 80 km ile gidemiyeceğin yer yok derim....

( aşağıda nerelere gittiğimizi görebilirsin )
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...e-yaylasi.html
    Azrail Noktayı Koyana Kadar Virgüle Devam...
    34 SDT 60

evet bu topici incelemiştim resimler çok hoş , ya topiclere baktım genelde kimse şikayetçi değil bazıları kompresyondan şikayetçi ki normaldir bazıları da tek tük sorunlardan , titreşim falan. Cub almak istiyorlar ama ne marka önerirsiniz. Honda falan demeyin adam emekli

mahonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 miş
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bu topici incelemiştim resimler çok hoş , ya topiclere baktım genelde kimse şikayetçi değil bazıları kompresyondan şikayetçi ki normaldir bazıları da tek tük sorunlardan , titreşim falan. Cub almak istiyorlar ama ne marka önerirsiniz. Honda falan demeyin adam emekli
    bende skygo 100cc 3valve cup var kesinlikle tavsiye ederim diğer cuplardan farkı 3valve olup daha seri hızlı olması... arkadaşım da da ramzey 100cc var oda memnun ama skygo ile serilik ve hız olarak karşılaştırılamaz.. ve fiyatları da uygun....
    Azrail Noktayı Koyana Kadar Virgüle Devam...
    34 SDT 60

tamam arkadaşım sağolasın bilgilendirme için konuya cvp yazıp hatta okuyanlara bile teşekkür ediyorum dostlar ;)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşım bende cub var daha 1 ay oldu alalı çok memnunum biraz titreşim var ama istediğin yola gidebilirsin ben her hafta 2 kişi 200 km yol yapıyorum tık demiyor sağlıklı olması açısından yarı yolda 15 dk mola veriyorum yakıt çok az
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)