Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr esd yan motor kapakları aşırı ısınıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Ybr esd 2010 model dün uzun yol yaptım çıkmadan kontrolleri felan yaptım. Motor ısınınca inceden zincir sesi gibi ses gelmeye başladı ara sıra geliyor oda ve motor yan kapakları aşırı ısınıyor suyu damlatiyorum buharlasiyor 100 km de bir duruyorum silindir bloğundan daha sıcak neredeyse. sabah yolculuk bitince eve gelip strator kapağını söktüm dönen tası hareket ettirince bosluk olduğunu gördum aşağı yukarı sağa sola boşluk var 1-2 mm hareket ediyor sorun nedeendir.ara sıra hizlanirken (araba geri vitese hızlanır gibi hafiften uğultu yapıyor)
    "Tahminim krank bilyasi egzantrik zinciri "
    Yakit tüketimi normal seyrinde uzun yol 2.4 litre yaktı hız 80-95 arasi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Diver07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG
    Alıntı mete333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr esd 2010 model dün uzun yol yaptım çıkmadan kontrolleri felan yaptım. Motor ısınınca inceden zincir sesi gibi ses gelmeye başladı ara sıra geliyor oda ve motor yan kapakları aşırı ısınıyor suyu damlatiyorum buharlasiyor 100 km de bir duruyorum silindir bloğundan daha sıcak neredeyse. sabah yolculuk bitince eve gelip strator kapağını söktüm dönen tası hareket ettirince bosluk olduğunu gördum aşağı yukarı sağa sola boşluk var 1-2 mm hareket ediyor sorun nedeendir.ara sıra hizlanirken (araba geri vitese hızlanır gibi hafiften uğultu yapıyor)
    "Tahminim krank bilyasi egzantrik zinciri "
    Yakit tüketimi normal seyrinde uzun yol 2.4 litre yaktı hız 80-95 arasi
    1-2mm boşluğu el ile anlayabildiysen çok iyi. ama uzun süre çalışan hatta sıfır rulmanlarda bile normal çalışma tolerans boşluğu olur.
    yan kapak dediğinde şansuzıman karter kapakları anlaşılan. yağ pompası normal çalışşıyormu bakmak gerek ama o modellerde yağ seviye camı yok bildiğim kadarı ile bu sebeple yap pompası kontrol etmesi de sıkıntı iş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)