Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni başlayacağım commuter için yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    nehirr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlıktaki gibi, yeni başlıyorum. Daha önce artçı bile olmadım. Yıllarca istediğim bir amacın peşinde koşuyorum artık ve caydırmaları kaale almıyorum. Bunu üstüne basarak söylüyorum çünkü "bırak motor sevdasını" yı duymanın mantığı yok. Ehliyet kursuna gittim ve bana öğret abi dedim. O da olmaz öyle senin boyun tamam ideal (170) ama dedi hiç binmediysen burda öğrenemezsin dedi. Ben de oranın amacını bilmeyene de öğretmek sanıyordum. Biraz hayallerim suya düşmüşken dedim ki orda öğrendiğini evde kendim destekliyim. Şimdiyse bi motor alıcam ekipmanı da önceden hatta şuanda dahil tamamlamaya çalışıyorum. Ama ne alıcam? Benim sorum "şu güzel mi bu güzel mi" değil. 125/150 cclik, arkama artçı aldığımda dengemi kaybettirmicek ikinci el piyasası ortalama 4000 tlye kadar ulaşabilecek bişeyler arıyorum. Antalya içindeyim başka şehirlerden lütfen teklif etmeyin gelme seçeneğim yok. Bana lütfen öneride bulunun.

Kafamda tvs 150 vardı apache yi de seviyorum ama arkaya artçı alınca dengenin bozulduğunu güvendiğim biri söyledi.
    Mondial 150 mr vulture düşündüm onda da lastik sıkıntısı bariz ve ben sürekli asfaltta sürücem arka tekere dişli görünüm vermelerine rağmen aslında malzemesinin naylon olması çok kötü oldu.
    Honda cbf150 dedim en son artçı için de sıkıntı çıkarmayan onun da piyasası biraz daha yüksek başka sıkıntısı varsa bilgilendirin lütfen.

Diyeceklerim bunlar ben yardım istiyorum profesyonel olmanıza gerek yok sıfır bilen biri için zaten fazlasınız bildiklerinizi dökün istiyorum şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar ns200
    Kuba cr1 ler vardı bir bak derim

Şuan piyasada yok varsa da zaten sıfırıyla aynı rakamı girmişler kovalıyorum yakalarsam mutlaka değerlendiririm teşekkürler, artçı için nasıldır peki şu denge bi tek kıstasım

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    apache de 100kg birini arkama alıp el bıraktım yokuş aşağı denge sorunu dedikleri yokuş yukarı artçılı ani kalkış yaparsan ön kaldırabilir bunu söylemişlerdir ki o da sana bağlı ben motoruma hakimdim ben istemedikten sonra hiçbir yokuşta ön kaldırmaz yavaşça gaz verir yavaşça kalkarsın hiç başımada gelmedi düz yolda acemiyken kavşakta ön kaldırmıştım bi kere hemen karşıya geçiyim derken çok ani çektim debriyajdan.

cbf buna göre daha kalitelidir daha konforludur yalnız 4000 e alıcağın cbf ölü olabilir

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache de 100kg birini arkama alıp el bıraktım yokuş aşağı denge sorunu dedikleri yokuş yukarı artçılı ani kalkış yaparsan ön kaldırabilir bunu söylemişlerdir ki o da sana bağlı ben motoruma hakimdim ben istemedikten sonra hiçbir yokuşta ön kaldırmaz yavaşça gaz verir yavaşça kalkarsın hiç başımada gelmedi düz yolda acemiyken kavşakta ön kaldırmıştım bi kere hemen karşıya geçiyim derken çok ani çektim debriyajdan.

cbf buna göre daha kalitelidir daha konforludur yalnız 4000 e alıcağın cbf ölü olabilir
    Aynen hani cbf beni epey zorlar 10 TL kredi çekicem iki kişilik ekipman fiyatını koyarsak cbf çok zorlar ben rtr150 arayışına devam ediyim o zaman çok teşekkürler

Motosikleti
    pulsar ns200
    Bu motorlar pek artcilik motorlar değil uzun yol yapacaksan eğer 250cc üzeri şart

Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlar pek artcilik motorlar değil uzun yol yapacaksan eğer 250cc üzeri şart
    Ayda 3 4 defa 130 km yol yapıcam sadece çok bişey sayılmaz bide 250cc zor geliyor şuan yeni başlıyorum 50 kiloyum beni de düşünün

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yeni başlıyorsan scooter almayı da düşünebilirsin, bu motor nasıl; güç bakımından pek iyi olduğu söylenemez.
    sym fiddle 2 125cc scooter

motordan beklentin önemli, tabi ki herkesin istediği gibi güzel bir dış görünüm olacak bu garanti. sonra arıza çıkarıp masraf açmaması önemli, sonrasında tek kişi ve iki kişi kullanım olarak rahat olmalı ve sonrasında güçlü olmalı. yani kriterlerini belirle ve senin için en önemlilerini sıraya koy.

...., ben antalyada olsam yıllar önce almak istediğim şu motoru alırdım ve uzun süredir onu kullanıyor olurdum fakat bu motor biraz fazla yakıt tüketimi var.

bu motordan bahsediyorum; scooter, 2 zamanlı ve çok güçlü bir motor. tvs apache bu motora yetişemez, böyle 2 zamanlı motorlarda gaza aniden yüklenmek tehlikeli çünkü 2 kişi tek kişi dinlemiyor direk ön kaldırıyor.

zaten bu motorun görünümü de çok hoşuma gidiyor;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)