Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru tavsiyesi YBR-125 - CB-125 ACE

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar yeni kayıt oldum herkese iyi forumlar dilerim. Motor almak istiyorum amacım sınır zorlamak değil günlük işlerimi görsün yeter. 2 haftadır araştırıyorum bir çok model eledim ve içlerinden ybr-125 esd ve cb 125 ace modelleri hoşuma gitti. başlangıç motoru olarak ideal midir? motoru öğrenmek için ağır mı gelir? ve ehliyet sınavına tabi tutuluyor mu? b ehliyetim var. yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

B ehliyet hiçbiri şekilde motorsiklet kullanmana yardım etmez a1 alman yeterli 150cc kadar geçerlidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:18 ----------

Sürücü kurslarında zaten 2 sinden birini kesin bulursun denersin hemde sinava hazırlanırsın yazılı sınava girmiceksin.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    cb125e ilede güzel başlanır ama tavsiyem cbf150.
    Ybr125 pahalı, ace ön kampana. Yeni başlayan için fren diğer özelliklerin göre daha önemli.

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb125e ilede güzel başlanır ama tavsiyem cbf150.
    Ybr125 pahalı, ace ön kampana. Yeni başlayan için fren diğer özelliklerin göre daha önemli.

cbf 150'de güzel duruyor. başlangıç açısından ön ve arka fren kısmını açabilir misiniz acaba? artıları ve eksileri nelerdir?

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Skywalker007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150'de güzel duruyor. başlangıç açısından ön ve arka fren kısmını açabilir misiniz acaba? artıları ve eksileri nelerdir?
    kampana + : Motorları biraz daha ucuz. Frenler kampana diye daha kontrollü gidiyorsun.

kampana - : Islandığı zaman an frende kitleyebiliyor. Cbf arka kampana ıslandığında kitlediği için biliyorum. Biraz daha güvensiz sürüş sağlıyor. Kitlediğinde sağa doğru çekiyor ve dengeyi bozup daha kolay düşürebilir.

Disk + : Çok daha güvenli sürüş sağlıyor. Daha iyi duruyor ve fren mesafesi daha kısa. Abs varsa tadından yenmez. Eriyen pabuçları değiştirmek çok basit. Kampana gibi teker sökmek gerekmiyor.

Disk - : Motor fiyatını yükseltiyor ve birazda güven verdiği için hızlı gidiyorsun. Aklı başında olmayan için riskli sürüş sağlıyor. Yanlışlıkla yağ falan sıkarsan freni unut.

Çat pat tecrübelerimden aklımda kalanları yazdım. Kampana-disk hakkında daha bilimsel yazılar seni daha iyi aydınlatacaktır. Katılmayanlar olabilir, çok umrumda değil.

kampana + : Motorları biraz daha ucuz. Frenler kampana diye daha kontrollü gidiyorsun.

kampana - : Islandığı zaman an frende kitleyebiliyor. Cbf arka kampana ıslandığında kitlediği için biliyorum. Biraz daha güvensiz sürüş sağlıyor. Kitlediğinde sağa doğru çekiyor ve dengeyi bozup daha kolay düşürebilir.

Disk + : Çok daha güvenli sürüş sağlıyor. Daha iyi duruyor ve fren mesafesi daha kısa. Abs varsa tadından yenmez. Eriyen pabuçları değiştirmek çok basit. Kampana gibi teker sökmek gerekmiyor.

Disk - : Motor fiyatını yükseltiyor ve birazda güven verdiği için hızlı gidiyorsun. Aklı başında olmayan için riskli sürüş sağlıyor. Yanlışlıkla yağ falan sıkarsan freni unut.

Çat pat tecrübelerimden aklımda kalanları yazdım. Kampana-disk hakkında daha bilimsel yazılar seni daha iyi aydınlatacaktır. Katılmayanlar olabilir, çok umrumda değil.
    teşekkür ediyorum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ...
    Disk - : ...Yanlışlıkla yağ falan sıkarsan freni unut.
    buna gerçekten dikkat etmek lazım.
    pabuçların diskin üzerinde ki izlerini ve tozlarını silmek için gaz yağı bulanmış bezle diski sildim yola çıktığımda ilk fren yapan araca arkadan patlıyordum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sıfır alacaksan biri 5800 TL, diğeri 9400 TL..İkisi de o paraları etmez. Parasının motoru değiller. Bütçe kısıtlı ve 2. el düşünüyorsan o zaman durum başka..

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Ace benim ilk motorum 6 ay katlanabildim sonra direk r25 e kaydım. Ace yi hiç tavsiye etmiyorum ön fren kampana(yokla kitleme arasında bir şey.), 4 vitesi var yani çevre yollarında arkana bakmaktan önüne bakamıyorsun. Ayaklığında bir sıkıntı var açılıp duruyordu, ayda 1 ayaklğın vidasını sıkmak gerekiyordu, sıkmayı unutunca ser bir sola dönüş korku senaryosuna dönüyordu. Sadece hız ve kilometro gösteriyor.

+ yönleri ucuz ucuz ucuz başka bir artısı yok. Ybr hem daha rahat hem daha kaliteli. Aralarındaki farka ace değmez okadar riske, ybr al derim ben bide cb 125 e ya bakabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)