Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nispeten,bir tık daha iyi Çinli yokmudur?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Merhaba arkadaslar,bunu ozellıkle tecrubelı arkadaslar bılır belkı deneyımlemıslerdır dıye soruyorum,az koy ybr al yada 2.el japon al cevapları harıcınde bılgı verecek arkadaslara sımdıden tesekkurler.

sorum şu, 100/125cc segmentınde ramzey,kuba,yukı,mondıal,asya,rks gıbı tonla ''dandik'' diye bakılan markaların,arada ıstısna olmus,X MODEL kullandım ben o kadar ıyı olacagını sanmıyordum,X MODEL 1 yıl bınmıstım sıkıntı cıkarmadı , X MODEL fıyatından beklenmeyecek kadar rahat sele ve amortısorluydu sasırdım v.s

nıspeten olumlu bakılacak ,çinliler ıcınde bir tık daha önde olan motorlar yokmudur?

teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    CF Moto ve Benelli Kaliteli çinli segmentinde
    Kymco Sym de bildiğim kadarı ile Kore malı ve yeterince Kaliteli

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CF Moto ve Benelli Kaliteli çinli segmentinde
    Kymco Sym de bildiğim kadarı ile Kore malı ve yeterince Kaliteli

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Dostum ben rks 200 kullandım 1 yıl hiç bir sorun yaşamadım fiyatına göre gayet iyi bir motor alınır binilir.
    Sym Taiwan mali o çok iyi 250 cc ler içinde hatrı sayılır parça kalitesi japonlari aratmaz kimisindende iyidir kesinlikle pişman olmazsınız çok ekonomik ve kaslı bir motor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    5 senedir kullandığım çinli var. Neresi dandik hâla anlayamadım.
    Mertcan39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 senedir kullandığım çinli var. Neresi dandik hâla anlayamadım.
    4 senedir kullanıyorum sııntı yok :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    -
    arkadaslar cok tesekkur edıyorum ılgınız ıcın,hedef segment 100 ve 125 cc

2011 de drift aldım 3 yıl 17bin km kullandım sorun yaşamadım. değiştirdiğim parçalar balata lastik yağ ve akü oldu.
    Hızlı gitmeyin çok yakar

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    100/125 cc segmenti demişsiniz ama mondial z-one s 180 var bu sınıf motosikletler arasında büyük motosiklete binmiş gibi bir hissiyat veriyor. Nispeten cüsseli diyebilirimz 13.000km kulandım bakımlar dışında 1 TL masraf açmadı.

Motosikleti
    -
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100/125 cc segmenti demişsiniz ama mondial z-one s 180 var bu sınıf motosikletler arasında büyük motosiklete binmiş gibi bir hissiyat veriyor. Nispeten cüsseli diyebilirimz 13.000km kulandım bakımlar dışında 1 TL masraf açmadı.
    Tesekkur ederım,fakat ehlıyet A1

Motosikleti
    YAMAHA MT-25
    Ben rks marka bir scooter kullandim.rks macar malidir, mensei tam olarak cin degil. Ikinci eli inanilmaz ucuzdur, cin mallari ile japon mali arasinda bir kalitesi vardir. Ve ozellik olarak da cok doludur. Benimki 150 cc,16 inc lastik, on arka diskfren, ve su sogutmali idi. Bu ozelliklerde fiyat da ikinci elde gayet uygundu. Hic de sorun cikarmadi bende iken...

Motosikleti
    -
    Alıntı Sues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben rks marka bir scooter kullandim.rks macar malidir, mensei tam olarak cin degil. Ikinci eli inanilmaz ucuzdur, cin mallari ile japon mali arasinda bir kalitesi vardir. Ve ozellik olarak da cok doludur. Benimki 150 cc,16 inc lastik, on arka diskfren, ve su sogutmali idi. Bu ozelliklerde fiyat da ikinci elde gayet uygundu. Hic de sorun cikarmadi bende iken...
    sızınkı bılmıyorum fakat rks logıc evet cok guzel pıaggıo havasu-ı var su sogutmalı guzel motora benzıyor fakat rks sıtesınde yok,onunda uretımı yada ulkeye gelısımı bıttı sansıma

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bizzat kullanmasam da zamanında ilgimi çekip de kullanıcı yorumlarında araştırdığım çinliler var.tamamen forum sayfalarından edindiğim bilgiler alıp da aylarca kullanmışlığım yok tekrar edeyim. işte az sıkıntılı veya sıkıntısız çinliler:
    mondial xtreme max150
    ramzey 200 enduro( tam adını hatırlayamadım sanırım üretimi yok.)
    salcano wolf 125
    mondial drift125
    basit yapısı ve ucuz parça yapısı ile sorun açmayacağını düşündüğüm cg modelleri.

Motosikleti
    YUKİ GOLD FOX-S
    yuki kullanıyorum bakarsan sorun yok gerekli bakımları yaptın mı sorun yok bakmazsan sıkıntı motorun sınırlarını bilip kullanırsan sorun yok
    gold fox s tavsıye ederım (apaçi eli değmemiş olursa)
    salcano wolfta bidiğim kadarıyla ybr bloğu var deniliyor doğruysa onu tercih et yada drift eski motorum (ruhsatta bazıları 135 cc bazıları 125 cc gecer buna dıkkat et sıkıntı yasama)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Salcano. Cub var 2012 model akü bile orj
    Ama lastikler akü zincir disli değişti
    100Km de 2 lt benzin yakiyor 3 yıldır işe gidip geliyorum 1200 tl ye almıştım
    Bana getirisi 3yilda 36000 tl
    Nasil mi ek iş yapiyorum sanayii gidiyorum aylik 1000 tl den
    Yani nasil kullandigin baktigin önemli insan gibi kullan birşey olmaz
    Ybr cbf nc 700 tenere 660 da kullandim
    Çinli ye biraz daha ilgi özen gostereceksin olay bu

Motosikleti
    -
    EVET baska fıkrı tecrubesı olan arkadaslar varmı?

Motosikleti
    150-100-49cc
    2006 senesinde sıfır Omi marka Cub aldık sıfır km iken şuan 19binde ve sorunsuz ve ciddi kaliteli şuanki cublara göre. (innova taklidi olmalı motor) babam yolculukta yaptı (izmit-gelibolu) defalarca izmit istanbul. Ne bi sorun çıkardı neden bişey.

Sonra suzuki gn125 replikası Motoran mt 150 aldık 2011 veya 2012de oda şuan 27bin felan olmuştur. Ondanda çok memnunuz aslı ne ise kendiside o hatta kimi kablolarında gn125 yazıyor :D neyse konu o değilde ne bir sorun nede bi yolda bırakma vb problemleti oldu nede döküldüler. Tamamen kullanma ile alakalı bu olay bence.

Motora nasıl bakarsan sana öyle cevap verir

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2006 yılında truva marka cub aldım 10 sene kullandım hiç arıza çıkarıp yolda bırakmadı lastik patlaması hariç ama dayang firmasının üretimi. Bu firma hondaya üretim yapıyor ve benim cubta honda wave ile aynı idi ve dönerciye sattım.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    "haojue" çinli demeye bin şahit ister

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Şubatın 10 unda mondial 125 kt motorum 7 yaşını dolduracak. Hala ilk günkü sağlamlığında. Titreşimden bol bol ampul patlattık ve vida gevşettik. Loctite ile vida sorunu çözülür ama titreşime çözüm yok. Velhasılı kelam çinliler arasından da bazen sağlam motorlar çıkıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)