Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125'den Scrambler olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Düşük cc'li scrambler modellere benzetebileceğim bir model arıyorum, bajaj boxer kampana olması, vitesinin ters olması, biraz da kalitesi vb gibi konular yüzünden pek düşünmüyorum. Motorun donanım özellikleri olarak ybr 125 içime siniyor ama dış görünüşünü ne kadar değiştirebilirim sizce?

Yamaha'da ustayla konuştum, yuvarlak far ayarlarız, deponun üstündeki kanatları sökeriz, arkaya da istediğin gibi bir scrambler selesi taktırabilirsin dedi, eğer sen koşturmaya niyetliysen maliyeti de çok olmaz hepsi yapılır dedi, açıkcası çok da uzun konuşamadım bazı şeyler de sonradan aklıma takıldı o yüzden sizlere de sormak istedim

Önce orijinal halinin resmini bir koyalım

http://s33.postimg.org/i91t8wt8v/201...e_Studio_0.jpg

Ön far değiştirmek en kolayı, zaten eski model ybr'nin farı da yuvarlak, oradan ayarlayabilirim,

Asıl sorularım yan kapaklar ve arka sele üzerine,

-Yan kapaklar(deponun üstünde ekstra olanlardan bahsediyorum) çıkınca deponun yanlarında çirkin bir görüntü oluşuyor mu? (delik, göcük, iz vs,) öyleyse onu gidermek zor bir iş midir?

-Selenin altındaki arka farın dahil olduğu grenaj çıkacak ve yerine daha düz scrambler tarzı bir sele takılacak, ancak dışarıdan bakınca ybr'nin arkası sivri gibi gözüküyor, bu işlemi arka kuyruğu kesip kısaltmadan yapmak sizce mümkün olur mu? bir de kesmesen bile far epey uçta gözüküyor, farı biraz daha seleye yaklaştırmak zor bir işlem midir?

Benim mümkün olduğunca benzetmek istediğim model, (sanırım burada arka tarafı kesmişler)
    http://s33.postimg.org/pusrrdhjj/2b1...8b4c808cb8.jpg

Başka bir örnek sanırım burada arka kesilmemiş
    http://s33.postimg.org/3syt6c5jj/yam...05_700x466.jpg

Motorun peşinde koşturacak zamanım var, yeter ki birileri gitmem gereken doğru yerleri söylesin bütçe olarak ise tabii ki kısıtlı bir bütçem var, 5bin'e kadar temiz bir ikinci el ybr'ye kadar çıkabilirim, hadi taş çatlasın 0 alabilirim, dediğim gibi usta parça peşinde koşturursan maliyeti pek olmaz dedi, siz ne düşünüyorsunuz? scrambler tarzı bir motor için başka önerileriniz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Güzel proje. Yapta örnek teşkil etsin. Çokta zor olacanı sanmıyom. Zaman ve para gerek. Çokta maliyetli olmaz zannımca.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bajaj boxer in ön fren kampanaymış yeni öğrendim.

Projeniz ne durumda bende Scrambler yapmak istiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj boxer in ön fren kampanaymış yeni öğrendim.
    arka frenide kampanya :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)