Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet arkadan yamuk duruyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial sfc 100 snappy x Mondial aug 135
    Selamın Aleyküm fotoğraf ta görüldüğü gibi duruyor motor. Anlayamadım, teker düz çamurluk mu yamuk, çamurluk düz teker mi yamuk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon
    Fotoğraf yüklenmemiş, ama genel olarak o tarz sıkıntılar şase eğriliği yada arka maşa boşluk yapınca oluyor.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Muhtemelen aa bir motor ve çamur sıyırıcıdan bahsediyor gibi geldi bana

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GürkanA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm fotoğraf ta görüldüğü gibi duruyor motor. Anlayamadım, teker düz çamurluk mu yamuk, çamurluk düz teker mi yamuk.
    Gürkancığım, yaşının benden küçük olduğunu farz ederek, söylediklerimi lütfen bir ağabey tavsiyesi olarak kabul et:
    1. Fotoğrafı yüklememişsin. Eğer nasıl yükleneceğini bilmiyorsan:
    https://www.hizliresim.com/
    sitesinden önce internette sanal ortamda yayınlayıp, bağlantıyı yazının uygun yerine yapıştırman gerekiyor.
    2. Profilinde "Temel Bilgiler" kısmında hiç bir bilgi yok. Bu tip "Motorum yamuk duruyor" gibi ilginç sorular ile çoğu kişi seni trol/fake hesap zannedip, cevap vermekte isteksiz davranabilir.
    3.Nihayetinde camiye ya da köy kahvesine girmiyorsun. "Selamün aleyküm" ile mesajına giriş yapman, dini hassasiyetleri zayıf veya hiç olmayan kişilerde antipati yaratır ve sana cevap vermez ya da ters cevap verir/dalga geçebilirler. Çünkü zaten senin sorduğun soru da çok alengirli bir soru.
    Örneğin ben sarı sayfalardan bir motor ilanına bakıyorsam, açıklama kısmında "Selamün aleyküm", "Pazarlık sünnettir" görürsem, o ilanı hemen pas geçiyorum. Ulan dallama, Peygamberin pazarlık yaptığı nerede yazılı da, sen "pazarlık sünnettir" deyip, malını satarken Peygamberi alet ediyorsun?

Maksadım seni itham etmek ya da incitmek değil, son kez vurgulayım.

espresso bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen aa bir motor ve çamur sıyırıcıdan bahsediyor gibi geldi bana
    Klavyenin bozuk olması yüzünden BAJAJ yazamamışım

Motosikleti
    Ben dini hassasiyetleri tam olan biriyim, buna dinsiz birinin cevap vermesini beklemem zaten, çoğu kişiye göre aşırıyım, tabi bana göre yaşamanın gereklerini yerine getiriyorum sadece. Yani farzları. Resim yükleme butonu yok sanırım koyulmamış, resim yüklenmiyor da yazdım ama, sonradan yazdığım için çıkmadı yazım. Soruma cevap veren arkadaşlara teşekkürler. https://hizliresim.com/jqvdh3a

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

https://hizliresim.com/jqvdh3a

Ben dini hassasiyetleri tam olan biriyim, buna dinsiz birinin cevap vermesini beklemem zaten, çoğu kişiye göre aşırıyım, tabi bana göre yaşamanın gereklerini yerine getiriyorum sadece. Yani farzları. Resim yükleme butonu yok sanırım koyulmamış, resim yüklenmiyor da yazdım ama, sonradan yazdığım için çıkmadı yazım. Soruma cevap veren arkadaşlara teşekkürler. https://hizliresim.com/jqvdh3a

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Gürkan, sen fotoğraf yüklerken yanlış bir işlem yapıyorsun, galiba.
    Ben senin verdiğin bağlantıdan makinenin fotoğrafını yükledim.

Motosikleti

Din Allah ile kul arasındadır .Bir toplulukta seninle aynı dine mensup olmayan fakat sorduğun konuda bilgili insanlar olabilir.Bunu göz önünde bulundurman gerekir.Dini bir soru sormuyorsun sonuçta .Ayrıca dinine o kadar "AŞIRI" düşkün isen "selamünaleyküm" nasıl yazılır nasıl okunur bunu da iyi öğrenmelisin.

Zira arapça öyle bir dildir ki 1 harf değişikliği konuyu çok farklı yerlere çekebilir.Herkesin ezbere bildiği bir örneği bırakıyorum aşağıya.
    inkılap -> Devrim
    inkilap -> Köpekleşmek
    tommygun, mertowski, erensel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Senin dediğin anlamda selam öyle de verilmez. es-selâmu aleyküm ve rahmetullâhi ve berekâtuhû.Ama türkçe yalnış yazmışım, doğru.

Gürkan, bırak millet ile tartışmayı. tecrube0 nikli kullanıcı da haklı eleştirilerde bulunuyor ve sana yardımcı olmaya çalışıyor. Herkesi kendine hasım belleme.

Senin için "Motosiklet.net Forumuna Fotoğraf Nasıl Yüklenir?" konu başlığı açtım.
    Bir de böyle dene bakalım.
    Not: Profili Temel Bilgilerde hala bir gelişme yok. Sana "Adını soyadını yaz" demiyoruz.
    Hangi şehirdesin, kaç yaşındasın, ne iş yapıyorsun vs. gibi bilgileri yazman, senin faydana olur.
    Örneğin meslek kısmına "Öğrenci" yazanlara veya oldukça genç yaşta olanlara daha bir yardımcı olmaya çalışıyorum. Yaşadığın şehri yazarsan, orada olanlar sana servis ve usta önerir. Genelde herkes de böyle düşünür.

Bu şekilde karanlıkta çekilmiş bir fotoğraf ile kim sana ne söylesin? Ancak "Arka çamurluk yamuk galiba" deriz. Senin bu şekilde, problemi ANLATMAYAN bir fotoğraf ile soru sorman ve cevap istemen, hasta olduğunda doktora telefon açıp, muayene olmayı ve ilaç yazmanı istemen gibi.

Açık konuşayım, ben gittikçe senin bir trol/fake hesap olduğundan şüphelenmeye başladım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    [IMG][/IMG] kardeşim ne anlatıyorsun, ne fakesi. Ben burada bilgi sahibi arkadaşlardan bu konu hakkında bilgi almak için yazdım, fake ne, fake demek, bir gruba boş boş girip amaçsızca yazana denir, görmüyor musun fotoğrafı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hakikaten de motorun arkasında bir yamukluk var. Üstteki demir tutamaç bile yamuk görünüyor. Arka stop da yamuk duruyor. Sanki lastik düzgün de çamurluk, arka stop vs'nin takılı olduğu yer yamukmuş gibime geliyor.
    GürkanA ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    [IMG][/IMG] bence de dediğiniz gibi

http://<a href="https://hizliresim.c...xs.jpg</a></a> kardeşim ne anlatıyorsun, ne fakesi. Ben burada bilgi sahibi arkadaşlardan bu konu hakkında bilgi almak için yazdım, fake ne, fake demek, bir gruba boş boş girip amaçsızca yazana denir, görmüyor musun fotoğrafı.
    Gürkan, sinirlenmeye gerek yok. Ben dahil sana cevap yazanlar, yardımcı olmaya çalışıyor ve sana uyarılarda bulunuyoruz. Bunları dikkate alman, senin yararına.

Madem sen de Çanakkale'desin, ben de Çanakkale'deyim. Köyünü söyle, uzak değilse, geliyim, bakayım motoruna. Köyün neresi ise, adını özel mesaj olarak da yazabilirsin, benim profilimde cebim var, oraya da mesaj atabilirsin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Trol diyorsunuz onun için dedim, ben paylaşım yapıp bilgi edinmeye çalışıyorum, trol dediğiniz hesaplar, ya karalama amaçlı gruplara girerler ya da amaçsız girerler, onu demek istedim.

R4DON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğer şase yamulmuşsa ne yapılır bilmiyorum ama eğer problem arka tekerin montajındaysa sebebi şudur;

Motorun iki tarafındaki somunları(1 numara) gevşetip tekeri serbeste aldığında tekeri gösterdiğim ok yönlerinde ileri-geri kaydırabiliyorsun(zincir gerginliği ayarlanabilsin diye). Eğer seninkinin teker milinin bir tarafı çok önde diğer tarafı çok arkada dengesiz şekildeyken sıkılmışsa böyle yamuk olmuş olabilir.

Düzeltmek için:

Motorun iki tarafı içinde 1 ve 2 olarak işaretlediğim somunları gevşeticeksin. Tekeri oynatarak arkadan bakıldığında düz olacak şekilde ayarladıktan sonra (zincir gerginliğinede dikkat ederek) önce 1.somunu sonra 2.yi sıkacaksın. 1.somunu sağlam sıkmaya dikkat et ama, tekeri motora bağlayan milin somunları çünkü. 2.somunu aşırı sıkmana gerek yok gevşek durmasın yeter. Bu kadar.
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı R4DON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/nwj3j8z.jpg

Eğer şase yamulmuşsa ne yapılır bilmiyorum ama eğer problem arka tekerin montajındaysa sebebi şudur;

Motorun iki tarafındaki somunları(1 numara) gevşetip tekeri serbeste aldığında tekeri gösterdiğim ok yönlerinde ileri-geri kaydırabiliyorsun(zincir gerginliği ayarlanabilsin diye). Eğer seninkinin teker milinin bir tarafı çok önde diğer tarafı çok arkada dengesiz şekildeyken sıkılmışsa böyle yamuk olmuş olabilir.

Düzeltmek için:

Motorun iki tarafı içinde 1 ve 2 olarak işaretlediğim somunları gevşeticeksin. Tekeri oynatarak arkadan bakıldığında düz olacak şekilde ayarladıktan sonra (zincir gerginliğinede dikkat ederek) somunları sıkacaksın. Bu kadar.
    Sağolun ama sıkıntı grenajda benim, zaten paylaştığım fotoğrafta da tekerin düz durduğunu göreceksiniz.

Motosikleti
    Bu fotoğrafa bakarak kesin şurası yamuk denemez yan sehpada duruyor .Sağlam bir kaza geçirmiş. Motosiklet yamuk orası kesin ama krenaj yamuk , tutamaç yamuk hatta tekerde de yamukluk var. Amortisörün biri görülüyor diğeri çamurluk altında kalmış.Şasi bile yamuk bence.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Arka mafsalanız yüksek ihtimal yamuk, özellikle zincire bakarsanız eğrilik görebilirsiniz gergi ayarının yamukluğuda bu kadar yamuk durmaz. Şasenin yamuk olacağını düşünmüyorum ama mafsalın ve grenajların bağlantısında sorun olacağını düşünüyorum.
    GürkanA bunu beğendi.

Motosikleti
    [/url][/IMG] kaza falan yok motor da motor muhendisi arkadaş hemen yorum yapmış ama[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka mafsalanız yüksek ihtimal yamuk, özellikle zincire bakarsanız eğrilik görebilirsiniz gergi ayarının yamukluğuda bu kadar yamuk durmaz. Şasenin yamuk olacağını düşünmüyorum ama mafsalın ve grenajların bağlantısında sorun olacağını düşünüyorum.
    Sorun çamurluk bağlantısından kaynaklı, tekerin davlumbaza sürttüğünü farkettim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)