Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba KB-100-6 cup küçük bir sorunum var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba kb100, Mondial Mg125dx, Honda Crf 250
    arkadaşlar geçen hafta Kuba KB-100-6 motorskiletimi satın aldım en büyük hevesimdi bir motor almak sonunda gerçeklesitirdim. Bakımlarını yaptırdım yağ değişimi, subap ayarlarıi, fren ayarları vs. vs. herşeyini elden geçirdim. 10TL benzin ile 120 -130 km gidiyor maşallahı var.

ama canımı sıkan nokta şu vites geçişlerinde bazen taak diye bi ses geliyor ve vites pedalı sert geçiyor bazen . 2 den 3'e geçtiğimde en çok yapıyor bunu taak diye bi ses 1 den 2'ye attığımda da oluyor ama 3 ten 4'e attığımda olmuyor veya 4ten boşa attığımda da olmuyor ama 4'ten sonra boşa atıp bir daha 4. vitese geçerken aynı ses geliyor

denizlide üniv. öğrencisiyim pek param olmadığı için servisede götüremiyorum sizce bu ses benim başımı ağrıtırmı çok büyün bir sorun çıkarır mı çok değerli yorumlarınızı beklyirom...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kendin yapabileceğin bi iş değil. Anlayan bi usta 5 dk da ayarını yapar. Ustaya göre çok basit ama anlamayana okadarda zor. Burdan tarifle olacak bi iş değil. Otomatik debriyaj ayarı yapılcak. En fazla 10 tl. Değişecek bi parçası yok. Sadece ayar yapılacak. Eğer götürdüğün tamirci şu değişcek bu değışcek 10 dk fazla sürecek, bana bırak git gibilerinden bişey derse kazıklanacağın habercisidir. Dediğim gibi 10 dk ayar. Bütün vitesteki takıltıyı tukultuyu alacak. Sevgiler.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    4 den sonra boşa alma derim burda bir çok arkadaşım bu muhabbetden asfaltın tadına baktıklar... 4 den sonra boşa alıyorlar ya dalgınlık yada ayağı 1. vitese deyiyor ve motor devir yükseltiğinden arka teker kitlenip asfaltı güzelcene öpüyorlar. dikkat et buna..

seslere gelincesi bütün bu çinli modellerde böyle ses ve sertlik var ama zamanla alışıyor.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

zongoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı sahin261 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen hafta Kuba KB-100-6 motorskiletimi satın aldım en büyük hevesimdi bir motor almak sonunda gerçeklesitirdim. Bakımlarını yaptırdım yağ değişimi, subap ayarlarıi, fren ayarları vs. vs. herşeyini elden geçirdim. 10TL benzin ile 120 -130 km gidiyor maşallahı var.

ama canımı sıkan nokta şu vites geçişlerinde bazen taak diye bi ses geliyor ve vites pedalı sert geçiyor bazen . 2 den 3'e geçtiğimde en çok yapıyor bunu taak diye bi ses 1 den 2'ye attığımda da oluyor ama 3 ten 4'e attığımda olmuyor veya 4ten boşa attığımda da olmuyor ama 4'ten sonra boşa atıp bir daha 4. vitese geçerken aynı ses geliyor

denizlide üniv. öğrencisiyim pek param olmadığı için servisede götüremiyorum sizce bu ses benim başımı ağrıtırmı çok büyün bir sorun çıkarır mı çok değerli yorumlarınızı beklyirom...
    Denizli MT ye de gel istersen. Tanışalım. Bu arada sorunun ne olduğunu bilemiyorum fakat irtibata geçelim ustalara baktırırız. Tanıdığımız yerler var.
    "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer sorunu doğru anladıysam, zamanla azalır. Vites değiştirirken aragaz vermeyi deneyin, vites geçişleri daha yumuşak olur.

ARKADAS HALEN BU DEDIGIN SORUN VITES DEMISSIN YA DEVAM EDIYOR MU LUTFEN BILGI VER BENDE AYNI MODEL ALCAM KUBA 100-6

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı sahin261 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

100 km de 1.5 litre benzin mi tüketiyor
    dogru mu anladım

Motosikleti
    Kuba kb100, Mondial Mg125dx, Honda Crf 250
    Arkadaşlar uzunca bir süreden sonra mesaj yazayım:

Bahsettiğim sorun kendiliğinden çözüldü. Kullana kullana ses azaldı, kemikli vites geçişi kayboldu. Herhalde arkadaşların bahsettiği gibi ayarsızlık vardı veya dişliler alışmamıştı. Çünkü motorun kilometersi çok azdı. 2012 yazın sattığımda motorun vitesleri normal geçişe sahipti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)