Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2011 YBR 125 Mi , CBF 150 Mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Edip_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhaba ağbilerim,kardeşlerim bu sene üniversite sınavına girdikten sonra motosiklet almayı düşünüyorum. Bunun için toplam birikimim 4 bin TL. Üstüne ne ekleyebilirim ne de azaltabilirim. Bu fiyata ya CBF ya YBR.. işte takıldığım nokta bu , hangisi ?? Yılda 2-3 kez İstanbul-Çanakkale arası gidip gelecek motor , bunun dışında üniversiteyi kazandıktan sonra İstanbul dışına gidersem orda gezmek için de lazım.. Kısacası bütçemiz 4 bin TL ve ben uzun yolda en iyi gidecek motosikleti arıyorum.. Dikkat ettiğim hususlar , titreşim,güvenlik,performans ve yedek parça.. Lütfen bu konu hakkında yardımcı olun , bu arada memleket Çanakkale. . .
    Ne YaPaRsAn YaP , DiKKATLi oL !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    vala uzun yol titreşim ve rahatlık için cbf150 al dicem ama öğrenciyim demişin ybr125 de rahat bi motor görüntüye pek takmıyorum diyosan ybr125 ilede sorunsuz gezebilirsin ama onun fiyatı 4200tl filan 4000tl geçiyor :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben sana ybr 125 öneririm.. sağlam dayanıklı az yakıtlı.... cbf ise daha rahat....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

cakmak3306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    Şimdi Cbf kullanıcıları Cbf al diyecek. Ybr kullanıcıları Ybr al dicek
    Bende bi Ybr kullanıcısı olarak Ybr al diyorum. Hem şehir içi hem şehirler arası kullanırsın.
    2,5 lt ile 100 km rahat gidersin. Titreşim sıfır denecek kadar az. Sağlamlık dersen dünya turu atmış bi motor.
    Daha ne diyeyim. Ama o 4000tl nın üstüne 350tl daha koymalısın. 4100 motor 250 plaka vs.
    Ben 2007 ybrmle Ankara-Mersin Mersın-Ankara yaptım 2 kez. Bi günde 546km yaptım. Tık demedi.
    Hatta ıkıncı gelısımde 2 kısı ıle geldık. Yıne banamısın demedi.
    2007 sattım 2011 aldım. 1 ayda 1050 km oldu. Keyfime bakıyorum... :D
    Mustafa ÇAKMAK A rh(-) Suzuki GSR 600

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    CBF nin şuanki fiyatı 3.850.. YBR den ucuz. gerçekten ciddi bir ikilemde kaldım. rahat olsun, titremesin .. CBF 150 CC olduğundan uzun yolda daha iyi olacağını düşünüyorum ? dediğim gibi genelde uzun mesafeler arası kullanacağım motoru.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ybr şuan 10 kuruş yakıyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    genel kanaat şu mu ? ybr hem daha ekonomik hem de dünya turu atmış bir motor , yani sağlam. tamam sorun değil 350 Tl daha biriktirip 4350 yaparım kasayı ama bir kere alacağım motoru , sağlamlığı ve sürüş kalitesi benim için çok önemli.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7114310/detay/

bu burada sana uygunu var,
    en azından 1000 lıra indirimlisi
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    cbf 2011 de fabrika hatası olduğu ve makyaş yapıp motorun içine ettikleri için 10 km eksik git ybr al
    Mustafa Kemal Atatürk

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs apache ye bakmanı öneririm 2sine de çok iyi bir alternatif olacak motosiklet

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    bence hangi şehri kazandığın belli olsun ondan sonra araştır derim(coğrafi konumu,iklimi,servis durumu,memleketinden uzaklık gibi nedenlerden dolayı).tam 4000 liran varsa tvs apache al(standartı aksesuarlı diye) biraz daha para koyabilirsen ybr al. Ben motorumla uğraşamam servisten servise bakarım, aksesuarlara da aydan aya para harcarım motoru istediğim gibi dizayn ederim dersen cbf150 al.eğer görüntüsü güzel olsun para mühim değil şekil yaparım kızlara diyosan cbr 125 veya yzf r125 al
    Ama herşeyden önemlisi çok takma kafanı 3ü'nün de birbirine has güzelliği var.
    Hakkında hayırlısı olsun
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hangi şehri kazandığın belli olsun ondan sonra araştır derim(coğrafi konumu,iklimi,servis durumu,memleketinden uzaklık gibi nedenlerden dolayı).tam 4000 liran varsa tvs apache al(standartı aksesuarlı diye) biraz daha para koyabilirsen ybr al. Ben motorumla uğraşamam servisten servise bakarım, aksesuarlara da aydan aya para harcarım motoru istediğim gibi dizayn ederim dersen cbf150 al.eğer görüntüsü güzel olsun para mühim değil şekil yaparım kızlara diyosan cbr 125 veya yzf r125 al
    Ama herşeyden önemlisi çok takma kafanı 3ü'nün de birbirine has güzelliği var.
    Hakkında hayırlısı olsun
    ustam saolasın güzel şeyler söylemişsin , apache,cbf veya yzf 125 anladığım kadarıyla bana uygun motorlar değiller.Dediğim gibi uzun mesafelerde mekanik sorun yapmayacak , titremeyecek ve ekonomik olan bir motosiklet istiyorum. önümüzde daha 7-8 ay var. motosiklet piyasasını iyi takip edip tekrar bir plan yapılmalı fakat sonucun ybr olacağını tahmin ediyorum. evet , çok artis bir motosiklet değil ama hakikaten sağlam ve titremiyor.. şuan aklımda ybr var. fakat bir sorum daha var , motosikleti nisan ayında almayı düşünüyorum. bu ayda nasıl olur fiyatlar ? fiyatlar hangi ay daha düşük oluyor ? ben bu sene mayıs-haziran arasında ybr nin 3600 e kadar indiğini görmüştüm. bu konu hakkında neler söylersiniz arkadaşlar ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı Edip_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genel kanaat şu mu ? ybr hem daha ekonomik hem de dünya turu atmış bir motor , yani sağlam. tamam sorun değil 350 Tl daha biriktirip 4350 yaparım kasayı ama bir kere alacağım motoru , sağlamlığı ve sürüş kalitesi benim için çok önemli.
    1 gün kullanılmış olsun yine almam illede sıfır istiyorum.

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    bence her 2 motosiklet kendini kanıtlamıs sınıfının lideri bir motosiklet bize kalan markalar arası seçim ben seçimimi ybr den yana kulanmıştım bence sagdan soldan duydugunuz sözler ile kendinizi karamsarlıga itmeden motosikletleri deneme şansınız varsa bir deneyin hoşunuza giden motosikleti alın derim
    Düş peşindeysen Düş peşime

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    sorunsuz motora binmek istiyorum diyorsan ybr yok az sorun olsada önemli değil rahat olsun dersen de cbf
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2011 cbf kullanmadım hiç ama etraftan sık sık tekleme sorunu olduğunu duyuyorum,bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşabilirler. onun dışında görüntüsüde seside çok tatlı bi motor,ybr ye oranlada daha kalıplı duruyor,yakıt tüketimi olarakta hemen hemen aynılar,her ikisindede servis ve parça sıkıntısı çekmezsin

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kimse yoğurduna ekşi demez herhalde...
    ybr kullanıcısı olarak+ve - lerini sana söyleyeyim...
    bunula yola çıkarken korkun hiç olmaz..
    arıza yapacakm, yolda bırakacakmı diye...
    yakıtı azdır, motoru üzmeden gidersen 500-550 km arası gidersin....
    sağlam motordur, bakımdan bakıma servise gidersin...
    uzun yolda biraz yorar seni...
    koltuğunun ince olması açısından totoyu uyuşturuyor...
    - dedik ama -'leri hiç aklıma gelmiyor....
    cbf sınıfında iyi bir motor...
    lakin forumda topiğinde ve açılan konulara bakınca hiç almayı aklımın ucundan bile geçirmedim...
    genel olarak ama kullanıcıları memnundur...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr derim ben, sorunsuz problemsiz sağlam motor
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    boyum 1.73 kilom 58.. ybr 125 yattı aklıma. biraz pahalıya kaçıcak ama aldımmı iyisinden almak lazım verdiğiniz bilgiler yeterli oldu , teşekkürler.. 7 ay sonra motosikleti aldığımda resimlerle beraber bir konu açarım , bakalım hangi motosikleti alıcam ? :D sağlıcakla kalın. .

Motosikleti
    ybr 125
    ben de br derim bende honda dylan vardı kazayla perte cıkarttıktan sonra 2 agustosta 2011 ybr aldım cok memlunum su an 2100 km ye geldi motor performansı bekledigimden daha iyi bana kalırsa kesinlikle ybr al derim

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    honda'yı çok seviyorum ama bu sınıfta ybr daha iyi...yalnız kaliteli bir yağ kullan mutlaka...hava soğutmalı olduğundan iyi bir yağ gerekiyor...5-10 lira fazla vermekten kaçma.....
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler