Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

lifan tay 100

Motovento
    REKLAM ALANI

mrb arkadaşlar bu motoru alarak aranıza katıldım şuan 80km'de ama kafama takılan bir kaç sorun var kullananlara sormak istiyorum
    öncelikle motor soğuduktan sonra gaz vermeden çalışmıyor etraftakilere bakıyorum marşa basar basmaz çalışıyorken benimki illa gaz vererek çalıştırmak gerekiyor sabahları gazı sabit tutmazsam devamlı stop ediyor.
    2 olarak motor hareket halindeyken sesler geliyor motor bölgesinde gır gır şeklinde sürtme sesi gibi.
    son olarakta ışıklarda bu motoru boşa almaya gerek varmı
    teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    ısınana kadar gaz verecen yada jikle açacan yapacak bişey yok benimkide öyle
    gırgır sesine yorumum yok
    beklerken boşa almana gerek yok yani ben almıyorum

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    etrafında gördüklerin de cub mı? bunlar genelde jikleyle ve ısındıktan sonra düzenli çalışır, anormal bir durum yok. boşa almana da gerek yok ayırıyor zaten debriyajı.

Motosikleti
    Lifan Tay 100
    Gaz vermeden çalışır solda jikle var onu açarak marşa bas ve motor stabil şekilde çalıştığında jikleyi kapat ve stop etmicektir yoluna devam et. Eğer çalışmıyorsa büyük bir şey olduğunu düşünmüyorum yeni olduğu için akü bitme ihtimali yok servise götür 2 dakikada hallederler deviri düşük olabilir.
    Hareket halinde gelen sesler orta sehpa sürtüyor olabilir onun dışında özellikle yolcu ayaklıkları geniş olanlarda böyle sıkıntılar oluyor gördüğüm kadarıyla, servise göstermen gerekli.
    Eğer yeni kullanmayı öğreniyorsan boşa atmanı tavsiye ederim yok eğer ben yeni başlamadım diyorsan boşa almana gerek yok çünkü lifan tay 100 diğer cup modellerine göre biraz seri olduğu için kırmızı ışıkta beklerken panikle gaza dokunursan yere düşersin.
    - Diceklerim bu kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)