Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Honda(yeni) 125E mi yoksa Mondial 125 Drift mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 5 vites 125 cc grubunda hangisini almaliyim. Bütçe kısıtlı , gönlüm elbette honda dan yana.aradaki fark 1500 TL. tavsiyeleriniz nedir ve neden.ortalama 100-150km uzun yolu nadirde olsa YOL yapacam.Mondi beni yarı yolda bırakır mi. ilk motor olacağı için 2.el düşünmüyorum.saygilar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial al, kalan 1500 TL ile iyi bir kask, kaliteli bir eldiven ve mont da alırsın.

Drift daha güçlüdür, daha seridir. Motor bloğu onun kadar dayanıklı olur mu dersen, pek sanmam. Ama forumda 30 bini gören bir sürü eleman var. 2 senede 30 bin yapamazsın, zaten daha sonra büyütürsün motoru. Gerek yok Honda'ya.

Ben tek marşla kayseri izmir gittim ve geri döndüm. 2500 km üzeri 3 tane gezim var forumda. Seni asla yarı yolda bırakmaz. Ama sende gidip litresi 7,5 lira olan açık yağ koymayacaksın motora.
    Şahin 001 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    başım ağrımasın diyosan japondan şaşma derim.
    snappy x bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en ucuz çin malı olmayan 2.el hangisiyse onu al. ben olsam gidipte sıfırına o kadar para gömmezdim

Motosikleti
    Honda CB125e
    3250 tl'ye Honda cb125e aldım, aldığımda 3.000 km falan yapmıştı motosiklet. Şimdi 32.000 civarı oldu. Sadece yağını, fren balatalarını ve zincir dişli setini değiştirdim. Bunlarda olması gereken bakımlar zaten. 2 tane de çinçon var biri hiç çalışmıyor yatıyor, diğeri çalışıyor ama kesinlikle keyifsiz ve yürüdüğünde arıza çıkarıyor. Benim fikrim yeni başlayacaksan 2. el temiz az km yapmış japon olsun. İlerleyen zamanlarda biraz motorun dilinden anlayınca istediğini alırsın.
    Şahin 001 ve Pisman bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    2. El ybr al. Satarken zarar etmezsin
    Şahin 001 bunu beğendi.

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    valla bende mondial cup var parçaları yolda dökülüyo mondialmi ? bidaha asla paran varsa honda al birader
    Pisman, Şahin 001 ve snappy x bunu beğendiler.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Her çinliyide bir tutmamak gerek.Drift çinliler arasında kendisini kanıtlamış bi model ben olsam drift alırdım.Sırf üstünde honda yazdığı için daha güçsüz bi motora 1500tl fazladan vereceksen kendin bilirsin.

Motosikleti
    Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her çinliyide bir tutmamak gerek.Drift çinliler arasında kendisini kanıtlamış bi model ben olsam drift alırdım.Sırf üstünde honda yazdığı için daha güçsüz bi motora 1500tl fazladan vereceksen kendin bilirsin.
    ikisi de 125 lik

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf 10 kilometre hızlı gidiyo diyo çinli alacağına japon al rahat et derler adama :D
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    honda derim.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de 125 lik
    Öyle değil işte "125 Mh-Drift" diye geçer ama 135cc motor bloğuna sahip. Gidişi cb den iyi bunda şüphe yok.
    http://www.mondialmotor.com.tr/model...5-mh-drift-495

Motor seçimi olarak marka takıntın varsa 2.el ybr al. Yoksa drift al paşa paşa bin üste paran artar koruma alırsın. Öyle elinde ptlayacak motor da değil iyi kötü piyasası da var.
    Şahin 001 bunu beğendi.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende çinlilere karşı ön yargılıydım hiç kullanmadığım halde , yamaha ve honda kullanmıştım.Kısa bir süreliğine ayağımı yerden kesecek bir motor lazım oldu çok fazlada para vermek istemiyordum drifti gördüm araştırdım gözümü kararttım 2013 model temiz bir tane aldım yaklaşık 5 ay haftanın 2-3 günü 60 km işe git gel her hafta sonu da Isparta-Antalya , Antalya-Isparta gidip geldim hiç bir sorun çıkarmadı 1500 km de bir yağını değiştirip bakımlarını yaptırdım 5 ay sonra satılığa çıkardım 2 gün sonra satıldı.
    Bazı ön yargıları kırmamız gerekli bence,desen ki japonla aynı kalitede mi kesinlikle değil kullanınca anlıyorsun bunu zaten ona göre davranıyosun japon gibi kullanırsan sorun çıkartabilir biraz daha narinler diyelim.
    Bir daha Çinli alır mıyım uzun süre kullanmayı düşünüyorsam maddi imkanım da varsa almam japon alırım.
    abeciMotoru ve Şahin 001 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle değil işte "125 Mh-Drift" diye geçer ama 135cc motor bloğuna sahip. Gidişi cb den iyi bunda şüphe yok.
    http://www.mondialmotor.com.tr/model...5-mh-drift-495

Motor seçimi olarak marka takıntın varsa 2.el ybr al. Yoksa drift al paşa paşa bin üste paran artar koruma alırsın. Öyle elinde ptlayacak motor da değil iyi kötü piyasası da var.
    usta sen o 10 cc lik gücü hissedebileceğini düşünüyosan mondial al, ama konuyu açan arkadaşın o farkı anlayabileceğini sanmıyorum, ki anlıyor olsaydı böyle bir başlık açmaz direkt mondial alırdı.
    sonuçta sağlamlık olarak, servis ağı olarak, yedek parça olarak, bir çok noktada honda daha kaliteli hizmet sunuyor.
    benim tercihim honda olurdu.
    Şahin 001 bunu beğendi.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Mondial de yedek parça sıkıntısı yaşayacagina inanmiyorum ben.Drift in parçaları rahatlikla bulunabilir sağlamlık konusundada 30 40 bin km çok rahat görür.Daha fazlada yapar ama son karar arkadaşın drift i görmeden binmeden karar vermesin derim ben
    Şahin 001 bunu beğendi.

Honda ya verme o kadar para hele ki 125e için 300 km yol yaptım 70 km si arazide geçti dik yokuş çamurlu yol bir kere bile bir arıza vermedi bir yeride dökülmedi zaten 2 gün sonra gezi konusu açıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de 125 lik
    125 mh drift i sürdükten sonra yorumunu tekrar yap üstüne binmediğiniz motosikletler hakkında yorum yapmayınız yol gösterici olmuyor
    Şahin 001 bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    50km tecrübesi olan bir arkadaşımla birlikte bende ilk motor olarak birer mondial mash aldık.
    belki abartıldığı kadar sorun çıkarmadı ama sürekli servise götürmemize, serviste sorunlarına çözüm aramamıza rağmen, ikisinde de aynı arıza belirdi,
    50-60 km lik yola bile giderken acaba yolda kalırmıyız diye düşünüyordum. iki defa da kaldık.
    üçüncü aynı yerden arızasında orjinalinden daha sağlam bir çözüm uydurup sattım, adamlara da söyledim onlarda daha ilçeye varmadan yolda kalmışlardı.
    bu arada 1300 km de motor üst kapak hariç komple garantiden değişti, servisin iyi yaklaşımı olmasa garanti dışı da bırakılabilirdi.
    çinli vitesli modellerinin, scooterlara göre daha sağlam dayanıklı olduğu söyleniyor.
    ama ben mondial den sonra iki farklı kymco scooter aldım, hiç benzer sorun yaşamadım. honda, yamaha kadar olmasa da 200-300 km lik turlarda hiç yolda kalır mı diye düşünmüyorum.
    çinli olmayan bir marka, takıntılı değilsen 2. el 3-5 bin km de alman mantıklı bence. hem satarken fiyat kaybı olmaz, hem de sağlam güvenilir bir motora binmiş olursun. ayrıca 125 cc bi süre sonra yetmeyeceğinden değiştireceğini de hesaba kat.
    Şahin 001 bunu beğendi.

Cub modelini kaç yıldır kullaniyorsun.şikayet ettiğin şeyler nedir
    paylaşır misin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Arkadaş lar yorumlarınız için teşekkürler. Kararımi deneyip verecem artık.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    İkisinide sürdüm: imkanın varsa cb125 al.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda ya verme o kadar para hele ki 125e için 300 km yol yaptım 70 km si arazide geçti dik yokuş çamurlu yol bir kere bile bir arıza vermedi bir yeride dökülmedi zaten 2 gün sonra gezi konusu açıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

125 mh drift i sürdükten sonra yorumunu tekrar yap üstüne binmediğiniz motosikletler hakkında yorum yapmayınız yol gösterici olmuyor
    drift kullandığım için bu şekilde yorum yapıyorum.
    siz de tanımadan bilmeden yorum yapmayın bence..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)