Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pejo ve Mobylette'ler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wast* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    namk, tezer ve crxforever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zamanlar her şey daha güzel di sanki...
    Sabih TÜZEM
    Lifan Emisol 150

motorların hepsi yeni 2012 yapımı

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Video : http://youtu.be/f2LhXZb-Rgc

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

[IMG][/IMG][IMG][/IMG]

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim
    crxforever bunu beğendi.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bu motorlar şimdiki çin motorlarından çok kaliteliydi ama yinede çinliler bunları bitirdi tadı başkaydı bu meretlerin nede olsa 2 zamanlılardı şuan bendede var bir tane temiz üzerinde orijinal boyası duruyor ama kullanmıyorum

bu arada fotoğraflarda çok hoş

Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorlar şimdiki çin motorlarından çok kaliteliydi ama yinede çinliler bunları bitirdi tadı başkaydı bu meretlerin nede olsa 2 zamanlılardı şuan bendede var bir tane temiz üzerinde orijinal boyası duruyor ama kullanmıyorum

bu arada fotoğraflarda çok hoş
    İzmirde hala meraklısı çok bu motorların 72 telli var mobylette bitane fotoda jantlarını bile kendileri yapıyolar tamamen el emeği

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende pejo hastasıyım keşke böyle temiz bi tane elime geçse ama daha garajlı bi ev almam lazım yoksa motorları nereye koyarım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ben odama koyarım

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Hemde İzmir plaka.Valla hepsinde çok emek varBu motorlar hep ilgimi çekmiştir hele birde el nuru değince daha bir başka oluyorlar.Allah sahibine bağışlasın Yapanlarında ellerine sağlık.

paylaştığım motorların hepsi izmirli ustalar tarafından yapılmıştır 3 makina mavi olan mobylette var arkadaşımın 9 milyara alıcı çıktı ama yinede satmadı düşünün nasıl bir heves olduğunu

Motosikleti
    Yamaha Galaxy
    alımarco, ejder, muhammet kaya,mento,guner gıbı ustaların elınden cıkma makınalar

Bi şey sorucam ben bu pejolar nasıl istop ediliyor motoru nasıl kapatıyon?

Urla'ya gidin heryerden çııııııııırrrrr diye ses geliyor

Bu pejo ve mobiletler nasıl kapatılıyor, kontak yok? nasıl motoru durduruyorsunuz?

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    İtalyada mobyletteler

Bizde olan

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı selim yürek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi şey sorucam ben bu pejolar nasıl istop ediliyor motoru nasıl kapatıyon?
    jikleyle kapatılıyor

jikleye basıncı stop ediyor yani ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jikleyle kapatılıyor
    jikleye basıyorsun stop ediyor yani ?

Motosikleti
    Mobylette Bionik
    Üstadlar selam; Uzun zamandır araştırdığım konuyu Sizinle paylaşmak,Sorunum için yardım istiyorum.Samimiyetle söylüyorum Öncelikle vereceğiniz bilgilerin 50 yaşındaki birinin anlayabileceği şekilde olmasını rica ediyorum.Elimden hemen hemen her iş gelir ancak elektrik konusu olunca benim 50 yaşındaki kafa çalışmaz oldu.

Konu Şu:Bir yerden elime hurdaya çıkmış Beldeyama Mobylette geçti.Motoru çalıştırdım bir şekilde.Komple zımparaladım boyayıp rengini değiştirdim.Bobine karışmadan tüm elektrik tesisatını yeniledim,Bobinden çıkan ana elektrik kablosundan bir hat çekip, ledler için ortalama ve yüksek hızda voltaj yükseleceğinden patlamasın bozulmasın diye özel regülatör yaptırdım,ledler sorunsuz çalışıyor.Işıklandırmaların hepsini far dahil LED yaptım.
    Ana hattan İkinci bir hat daha çekip kornayı oraya bağladım.
    ANCAK !!! İŞ kornaya gelince tıkandım ilerleyemiyorum.Korna aldım çalışmadı.Röle bağladım(orj.Alman malı Hella 5 fişli) röle kornadan daha fazla Ses çıkardı.Sorduğumda mobiletlerin kornasının orjinali bile bozuk kapı gıcırtısı gibi çalıyormuş.
    Şimdi SEGER marka 12V 335 Hz hiç kullanılmamış bir korna var elimde.Bu kornayı mobilete nasıl bağlarım.Yürürken çalışmasına da razıyım,madem rölantide 4,5 V veriyor,devir yükselince voltaj artıyor ona da razıyım.
    Ha bu arada MOtor elektronik ateşlemeye çevrilmiş,platin meksefe yok,o yüzden rölantide 4,5 volt veriyormuş.

Mobileti neredeyse chooper (Çapır ) yaptım bir kaşık suda boğuldum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Üstadlar selam; Uzun zamandır araştırdığım konuyu Sizinle paylaşmak,Sorunum için yardım istiyorum.Samimiyetle söylüyorum Öncelikle vereceğiniz bilgilerin 50 yaşındaki birinin anlayabileceği şekilde olmasını rica ediyorum.Elimden hemen hemen her iş gelir ancak elektrik konusu olunca benim 50 yaşındaki kafa çalışmaz oldu.

Konu Şu:Bir yerden elime hurdaya çıkmış Beldeyama Mobylette geçti.Motoru çalıştırdım bir şekilde.Komple zımparaladım boyayıp rengini değiştirdim.Bobine karışmadan tüm elektrik tesisatını yeniledim,Bobinden çıkan ana elektrik kablosundan bir hat çekip, ledler için ortalama ve yüksek hızda voltaj yükseleceğinden patlamasın bozulmasın diye özel regülatör yaptırdım,ledler sorunsuz çalışıyor.Işıklandırmaların hepsini far dahil LED yaptım.
    Ana hattan İkinci bir hat daha çekip kornayı oraya bağladım.
    ANCAK !!! İŞ kornaya gelince tıkandım ilerleyemiyorum.Korna aldım çalışmadı.Röle bağladım(orj.Alman malı Hella 5 fişli) röle kornadan daha fazla Ses çıkardı.Sorduğumda mobiletlerin kornasının orjinali bile bozuk kapı gıcırtısı gibi çalıyormuş.
    Şimdi SEGER marka 12V 335 Hz hiç kullanılmamış bir korna var elimde.Bu kornayı mobilete nasıl bağlarım.Yürürken çalışmasına da razıyım,madem rölantide 4,5 V veriyor,devir yükselince voltaj artıyor ona da razıyım.
    Ha bu arada MOtor elektronik ateşlemeye çevrilmiş,platin meksefe yok,o yüzden rölantide 4,5 volt veriyormuş.

Mobileti neredeyse chooper (Çapır ) yaptım bir kaşık suda boğuldum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)