Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Puch Maxi S 1977

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhabalar

Bu forumda ilk mesajım olacak bu. Fazla uzatmadan konuya dalayım. 29 Ekimde 81. yaşını kutlayan dedemin 1976da sirkeciden 0 aldığı Puch marka mopedini 10 yıl yattıktan sonra bana verdi al sat diye. Ama küçükken beni kuzenimi dükkana işine giderken götürürdü. Aldığı ilk araç olmasıda cabası. Baya baya derin anıları var yaz yaz bitmez.

Anneannem motoru verirken anahtarını kaybettik dedi. Hoş bunların anahtarı oluyormu bilmiyorum. Onunla beraber yanında satın alırkenki broşürünü verdi 28 yıldır saklıyormuş Hatta bir depo benzini de 10 yıldır duruyor içinde :D
    Şimdi sizlere sorum şu acaba motoru kendim toplayabilir miyim? Pek komplike bi mekaniği yok. Yada motorun tüm aksak parçalarını 0'layacak bi usta var mıdır? Çalıp çırpmayacak.

Durumunu da şöyle özet geçeyim.Garajdan çıkardığımda yürüyordu gidiyordu iterek. Ama ön freni sıkıp durdurdum sonrasında kitledi ön tekeri. Pas belası azda olsa sarmış bedeni çaresi kolay ama mekanik aksamların durumunu bilemiyorum çalışır halde bırakmış dedemin dediği o
    Şimdiden fikirlerinizi düşüncelerinizi bekliyorum. Fotoğraf kıtlığı var kusura bakmayın yanına vardığımda bol bol fotoğraflarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TEMBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 mg
    Uğraşın, buna değecektir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ben toplarım sana.gerekenleri alırız işi bitiririz.silindirler bişey olmaması lazım.çünkü krom idi onlar.benim ilk motorun bunun 81 modeliydi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    çok iyi ya :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Satılır mı bu motor. Elden geçirmezsen bile satmaktansa olduğu gibi kalsın.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ülem telefondan nasıl yazmışım..Kendimi ingiliz turist gibi hissettim...
    Neyse...Şimdi konuya dönelim..Motor çalışır..Ama ilk günki gibi pırıl pırıl olsun dersen boya badana nikelaj filan hem uğraştırır hemde maliyetli olur.( ha bu görüntüyle yürüsün dersen de anlamsız olur tabi..)
    tahminimce motor kısmında bi hasar oluşmamış olması gerekir.silindirin iç yüseyi sert krom kaplı.o yüzden bu modellerdekiler rektefiye bile olmuyordu..O zamanlar komple silindir değişmesi gerekiyordu ve biz bunu saçmalık olarak görür rektefiye olmayan silindir mi olur hem pahalı olur hemde gereksiz derdik..

ne bilelim yıllar sonra motosikletlerde rektefiyenin çinliler sayesinde kalkıp komple silindir piston segman takımının leblebi çekirdek parasına düşeceğini????

aramamız gereken parçaları yani muhtemel olarak platin,segmanlı krank rulmanı ve debriyaj balatasını nasıl buluruz bilmiyorum ama dediğim gibi hiçbişey olmama ihtimalide yok değil..

bu haliyle bu motor beş para etmez diyebilirler..öyledir de...ama orjinal olarak restore edebilirsen harika olur...dediğim gibi bana yakınsan en azından çalıştırman konusunda yardımcı olurum...sonra istersen kendin istersen beraber toplarız kalanını...

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülem telefondan nasıl yazmışım..Kendimi ingiliz turist gibi hissettim...
    Neyse...Şimdi konuya dönelim..Motor çalışır..Ama ilk günki gibi pırıl pırıl olsun dersen boya badana nikelaj filan hem uğraştırır hemde maliyetli olur.( ha bu görüntüyle yürüsün dersen de anlamsız olur tabi..)
    tahminimce motor kısmında bi hasar oluşmamış olması gerekir.silindirin iç yüseyi sert krom kaplı.o yüzden bu modellerdekiler rektefiye bile olmuyordu..O zamanlar komple silindir değişmesi gerekiyordu ve biz bunu saçmalık olarak görür rektefiye olmayan silindir mi olur hem pahalı olur hemde gereksiz derdik..

ne bilelim yıllar sonra motosikletlerde rektefiyenin çinliler sayesinde kalkıp komple silindir piston segman takımının leblebi çekirdek parasına düşeceğini????

aramamız gereken parçaları yani muhtemel olarak platin,segmanlı krank rulmanı ve debriyaj balatasını nasıl buluruz bilmiyorum ama dediğim gibi hiçbişey olmama ihtimalide yok değil..

bu haliyle bu motor beş para etmez diyebilirler..öyledir de...ama orjinal olarak restore edebilirsen harika olur...dediğim gibi bana yakınsan en azından çalıştırman konusunda yardımcı olurum...sonra istersen kendin istersen beraber toplarız kalanını...
    Herkese teşekkürler cevaplar için. Satmak gibi bir olayımız yok. Çalışır halde görsün istiyorum dedemin. Sancaktepedeyim pendiğe nasıl getiririm bilemiyorum. İstanbula geldiğimde görüşmek isterim. Malum okul dolayısıyla niğdedeyim.

hardtopfatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Turbo Sport 2G
    https://www.facebook.com/groups/heropuchmaximagnum/ Kardeş merhaba bu motoru sana anhtar teslim restore edebilirim..Facebookta gruba gel yardımcı olacağım sana

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    istanbulda sirkecide moped yedek parçası satan savcı motor ve sürat motor var.
    doğubankın karşısındaki ufak çıkmaz sokakta.

Motosikleti
    Kanuni Turbo Sport 2G
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda sirkecide moped yedek parçası satan savcı motor ve sürat motor var.
    doğubankın karşısındaki ufak çıkmaz sokakta.
    Kardeş istanbul'da puch parçası satan başka yerler varmı yardımcı olabilirmisin

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı hardtopfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş istanbul'da puch parçası satan başka yerler varmı yardımcı olabilirmisin
    bu ikisini biliyorum. konyada daha yaygındır.

Motosikleti
    Kanuni Turbo Sport 2G
    Batupana nasıl ulaşırım arkadaşlar tanıyan bana e-posta veya telefonunu yazabilirmi? Tşkler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)