Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cub motor nasıl çalıştırılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    ikinci el cub motor alıcam nasipse. bunları çalıştırırken hafif gaz kolunu çevirmek mi gerekiyor? bi tane beğendik. daha önce kullanmadığım için ben beceremedim sanırım. marşa bastım çalışmadı. gaza bas biraz dedi adam bu sefer yine çalışmadı. fazla bastın dedi. motor 10bin km'de ama bakımları yapıldı. hepsi mi böyle benim motor yıprandığı için mi nazlı çalışıyor? arkasından çalıştı ama sıkıntı olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

cub motor başlığında hiç kullanan yok galiba enteresan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş o cub motorun markası modeli ne onu yazsaydın daha iyi algılanır, güzel cevaplar alırdın diye düşünüyorum.
    Başlığı ve içeriği net olmayan konular pek yardım bulamaz.
    Neyse senin soruna gelelim, aldığın cub enjeksiyonlu değil ise çalıştırırken kesinlikle hafif gaz açman gerekir. Ama gazı çok açsan da çalışır, çok açtın çalışmaz diye bişey yok.
    Motorun aküsü zayıf olabilir, karbüratör kirli olabilir.
    Ben sıfır almanı tavsiye ederim.

HanzoLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birçok motosiklet markası ne olursa olsun motoru soğukken ilk çalıştırmada sıkıntı çıkarabilir bu normaldir

Mmotosikletlerde Jikle denen bir şey var motor soğukken marşa bastığınızda çalışmıyorsa

Jikleyi açarak zengin karışım gönderilerek motor çalışma sıcaklığına gelene kadar 2-3 dk çalıştırılıp sonra kapatılır

Jikle genelde gidon üzerindedir marka modele göre yeri değişebilir.

Motosikleti
    motor lifan tay 100. genelde çin motorlar oluyor cub olarak, o yüzden belirtmemiştim haklısın
    mterayes26 bunu beğendi.

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Gayet normal kardedim benm de 10 bine geldi motor aldigimdan beri havaya gore jikle kullanirim ama yazin bile hafif gaz vererek calisiyor marsa basarken cok hafif gaz vermen lazim cok verirsen moto boguluyor cunku hem marsa basip asiri gaz verdigin icin

Motosikleti
    Alıntı ridvan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet normal kardedim benm de 10 bine geldi motor aldigimdan beri havaya gore jikle kullanirim ama yazin bile hafif gaz vererek calisiyor marsa basarken cok hafif gaz vermen lazim cok verirsen moto boguluyor cunku hem marsa basip asiri gaz verdigin icin
    peki hiç gaza dokunmadan marşa bassam?

bi de şeyi merak ediyorum, ayak marşıyla çalıştırırken de aynı şekilde gaz vermek gerekiyor mu?

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki hiç gaza dokunmadan marşa bassam?

bi de şeyi merak ediyorum, ayak marşıyla çalıştırırken de aynı şekilde gaz vermek gerekiyor mu?
    Ayak marsiyla Gaza basmadan calistiramazsn bi vurdurarak calistirirsn gaza basmadan :-D kardes benm motorda mesela 5 yada 10 dakka neyse gezindin diyelim dur motorla kontagi kapat kapatir kapatmaz ac ve frene basip marsa bas calismasi lazim ana teorik olarak gaz vererek calistirman lazim

Motosikleti
    Alıntı ridvan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marsiyla Gaza basmadan calistiramazsn bi vurdurarak calistirirsn gaza basmadan :-D kardes benm motorda mesela 5 yada 10 dakka neyse gezindin diyelim dur motorla kontagi kapat kapatir kapatmaz ac ve frene basip marsa bas calismasi lazim ana teorik olarak gaz vererek calistirman lazim
    çalıştırma işini hallettim de, motoru eve getirirken ışıkta stop etti nedense. ayarı var mı onun? bir de 1. vitesten 2ye geçmek, 2'den 3'e geçmekten daha sert. sizde de öyle mi?

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Git motorun yagini degistir motisikletcilerden yada nerden temin edersen ustunde dort zamanli motosiklet yagi yazsn muhakkak bazi manyaklar var araba motor yaglarini motosikletlere koyuyorlar sonra da boyle durumlar cikabiliyor. Istop etmeside rolantiyi az yukselt hal olur

Motosikleti
    mondial 100 sfc
    yıpranması ile alakası yok motor o sırada soğuktur o yüzden

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Marşa basarken hafif gaz vermek gerekir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Hocam memnun musun
    kordinaryus bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam memnun musun
    görmemişim hocam. konulara mesaj yazılınca bildirim gelse keşke.

evet memnunum. çünkü en başında beklentilerim belliydi. 100 cc yarı otomatik motorun çapı belli sonuçta. başka marka model uzun süreli kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum. ama eskiden abimin ybr ve twister'ına binmiştim. 100cc az gelmeye başladı. zaten 1000km'ye yakın kullandım bunu. ybr veya cbf almak üzere satmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor lifan tay 100. genelde çin motorlar oluyor cub olarak, o yüzden belirtmemiştim haklısın

cub cub dur dostum sen rahat ol , jikleyı cek bas marşa
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Cub almayi düşünen arkadasimiz varsa ben de 2 aydir memnuniyetle kullandigim cubimi YBR cbf almak için satiyorum.

2012 model 6980km'de ruhsatli plakali muayeneli sorunsuz Mondial 100 MFH

http://www.motosiklet.net/forum/sati...f-takasli.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    hava soğuksa jikleyi çek,
    ÖN FRENİ SIKIP gaz boşluğunu al. Kontağı aç marşa bas.ayak yada el marşı farketmez..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yıl olmuş 2015 daha jikle çekiyoruz enjeksiyon diye bişey gelicekmiş duydunuz mu hiç

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)