Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Wing-Go mu yoksa Yamaha Crypton mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

BU İKİ MODEL ARASINDA KALDIM
    İKİSİNİNDE ARTILARI VE EKSİLERİ VAR FAKAT KULLANAN BİLEN TECRÜBELİ ARKADAŞLARDAN FİKİR İSTİYORUM
    SAYGILARIMLA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bende 2si için bi konu açmıştım yamaha vergiye dahil ama wing go vergisiz ve ben 2 sinide geçerek RKS jagua 100 cup tercih ettim sayılır

başta bende wing go vergisiz o daha mantıklı diye düşünüyordum fakat crypton da wing go dan 500 tl daha ucuz ve 500 tl de 4 yıllık vergiye denk geliyor yani vergi verir ucuza motor alır 110 cc ye binsem nasıl olur diye düşünüyorum

kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak kardesm rks jaguar 100de çok kaliteli bir ürün çıkartmıs düşünürsen benimde kafamda o var

kerdeş rks , kuba falan bilmem ben evimin dibinde honda ve yamaha bayisi ve servisi var. parçası ve servisi sıkıntı olmayan ya honda alacam yada yamaha gerisini kesinlikle düşünmüyorum, seninde rks jaguar konusuna yazdığın gibi çok sıkıntı var diyorlar bu tür motorlar için bildiğimden şaşmayacağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Bak dostum Yeni honda cublar 5kuruş etmez özellikle wing go da dahil honda wawe en süper cubudur hondanın sonrada innova fakat ikisininde üretimi durdu Ben Mondialin Üretimini Durdurdugu son seri 2013 Mfh aldım yakıt 3lt/160 uzun yol stabil 90-100 ve motoru her türlü teste tabi tuttum çoğundan da geçti ama Artk 100mfhda bulamazsın sen üretimi durdu bu serinin artık mondilerde berbat cublar çıkardı alınmaz Şuan piyasada bulunan ve benim Gönlümde Daima yatan Tekbi cub var Oda Yamaha Crypton... 10/5

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    mondialin cubu veya 2.el Wawe almak daha mantıklı.

evet bende şuan çok kararsızım rks hakındada peki iyi söylemiyorlar bende kararsızım ne yapacagımı bilmıyorum

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bu iki model karşılaştırmasını hiç değilse bi on kere görmüşümdür ve ısrarla konu açılmaya devam ediliyor... İlginç

bende cup almaktan vazgeçtim scoter alıcagım ve hangi marka alacagımı bilmıyorum max 3bin tl

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    ya mondial cup al
    veya mondial 100 mg prince ( şehiriçi1.8 litre/100 km de yakit tuketimi sakin kullanim, rodajdaki motor)
    9 bg
    cup 7 bg sanırım bazilari 6.4

veya mondial drift 125 al
    vergili 2.5 litre civari yakit tüketimi

prince sıkıştırma orani yüksek yakıt ekonomik
    vergi parasina her sene silindir pistonu orijinaliyle degistirirsin 69.40 tl komple silindir

cup un parcasi daha ucuz
    prince den daha az yakıyor deniyor

en az yakani al

wing go yu boşver

valla bu iki modelin karşılaştırma başlığı vardır diye baktım ama bulamadım geri kalan 9 başlığın linkini yollarsan sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

scootter almam tekerleri küçük
    küçük teker risktir bence ve yakıt tüketimleri biraz daha fazla

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Yamaha Crypton tavsiye ederim...

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Potenza bunu beğendi.

tr_select bu linklerin hepsini okudum zaten fakat hiçbiri benim açtığım başlıkla aynı değil
    kıyas iki motorun arasında olsun diye bu başlığı açtım.
    motor almak için açtığım üçüncü başlık çünkü ilk motorum olacak ve yanlış karar vermek de istemiyorum
    motoru zaten martta alacam o yüzden vaktimde varken araştırıyorum bu sizi neden rahatsız etti anlamadım ayrıca saçma buluyorsanız yorum yapmazsınız konuya girmezsiniz

hadi eyvallah

Motosikleti
    2014 ybr esd
    gardaş cryptona 1 yıl bindim.vergisi yıllık 100 lira.kredi kartına 6 taksitte 17 lira eder.ama aklında soru işareti olmaz.yolda kalırmıyım? sabah çalışırmı? bozulur mu?diye...

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Dostum sen yazdıklarımı anlayıp, idrak edemedin sanırım... İstersen biraz daha oku, anlamaya çalış.
    Size diyorumki iki motor arasında yeterince konuşulmuş. + ve - leri karşılaştırıp kararınızı doğru şekilde verirsiniz diyorum tabi bunuda idrak edemediğiniz için 2.kez yazıyorum

Beni rahatsız eden şey 3.kez ısrarla aynı konuyu açmanız ve forum kirliliğine neden olmanız... Forum kurallarınca yasaktır bu... Lütfen sidik yarıştırmadan önce forum kurallarını okuyun... Sonra uyarı puanı aldım diye tekrar konu açarsınız
    Potenza bunu beğendi.

zaten hondaya her geçen gün zam geliyor her gün fiyatı artıyor. crypton ile aradaki fark 3-4 yıllık vergiye denk geliyor. tatilde cryptonu yakından gördüm beğendim yakında alacağım inşallah.

hayırlı olsun ozman

malatya da honda ve yamaha aynı bayide satulıyor.
    gittim orda karar verip alacam dedim. giderkende yanımda 30 yıldır motor meraklısı bi abimi götürdüm.

honda wing-go yu aldım daha doğrusu siparişini verdim 1 hafta içinde gelecek. birazda uygun aldım.
    yamaha bayiliğinin malatyada kapanma durumu da beni etkiledi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler