Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cup konusunda karar veremiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar aranızda çok yeniyim.
    işe gidip gelmek için ve şehir içinde gezmek için motor almaya karar verdim ve bundan sonraki konularda hep kararsız kaldım
    arabam olduğu için ekonomik olacağını düşündüğüm cup motor almayı düşündüm.
    ilk motorum olacağı için bu karar doğrumu sizce

ikinci konu cup almaya karar verdik diyelim honda wing -go sizce nasıl. sürekli servise falan gidip gelmek istemiyorum. bakımını yapayım beni yolda koymasın istiyorum

bu konularda fikirleriniz benim için çok önemli yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakımını yaptığınız taktirde sizi çoğu motor yarı yolda bırakmaz. Ben de mondial snappyx 100'lük cup var. Yüksek cc motorum varmış gibi bakım yapıyorum. Şunu söylememde fayda var. Şehir içi git gel için güzel motordur cuplar. Lakin uzun yol için kesinlikle önermem. 2 gün önce 250km yol yaptım. Motor hiç bir sorun çıkarmadı ama ben bittim...80e kadar titreşimi olmayan cup motorlar 80den sonra tabiri caizse azıyor. Sonuçta 4 vites motorlar onlara da hak vermek lazım. Gideceğiniz yer yakınsa önerebilirim. Hele ki Honda alacakmışsınız. Ama gideceğiniz yer uzaksa pek bulaşmanızı tavsiye etmem. Gidiyor gitmesine ama debriyajlı 5 vitesli bi motorda gitmek çok daha farklı olur.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Cup lar 75 km. yi geçmez.. Benim kilom 100 belki kilodan dır. Hadi 80 yapsın.. Üzerindeki km. ye aldanmayalım. ayrıca sorun çıkarmazlar. Zinciri yağla gez. Çok çok az yakarlar..

iş yerim evime 3 km zaten şehrin bi ucu ile diğer ucu toplasan 30 km
    dediğim gibi zaten arabam var uzak yerlere gitme gibi sorunum yok
    wing go hakkında çok bilgi bulamadım 100cc altı olsun istiyorum

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Ben asya nını cupunu almıştım. Arkadaştada mondialin vardı. Hiç sorun çıkarmadılar. 98 cc. vergisiz. Yine alacak olsam cup almazdım. Hondauyada yamaha commuter alırdım. Daha iyi gidiyor. Ve bu bence daha güvenli olmasını sağlıyor. Daha dengeli ve daha iyi frenleme de cabası. Ve aynı şekide az yakıyorlar. Tabi biraz daha pahalı..

daha önceden motor tecrübem hiç olmadığı için vitesli motor almayı gözüm kesmedi açıkcası.
    bu cuplara 2 kişi ile binilebilir mi sadece şehir içinde düz ve hafif eğimli yollarda

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Vitesli iyidir tecrübesi olmayan başlar 150-125 cc commuter ile

ilk deneyimim olacağo için commuterler korkutuyor açıkcası öyle hız merakım falanda yok hatta aşırı hız korkutur beni
    scootter düşünüyordum ama yakıt ve vergi konularından dolayı vazgeçtim

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    125 lik cupumla izmirden Bursa, İstanbul, Bodrum, Marmaris, Fethiye hepsini gezdim. Sen gidersen cup her yere gider
    alem44 bunu beğendi.

markası nedir motorunuzun ben sizden tavsiye bekliyorum kararsızım

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Cup her yere gider. Ben arazı de bile kullandım. Canım çekmişti İki kişi ile de bayır falan dinlemez. Keçi gibi gider. ona göre şanzımanı var sonuçta.
    tayfungun45 bunu beğendi.

hondanın cub modeli baya aklıma yatıyor, heralde honda wing go yu alacağım okula gidip gelmek için bana yeter heralde, arada bir de eşimle gezmek için yeterli olacaktır heralde
    oyunageldim bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Yeni her zaman iyidir,hele honda olunca uzun yıllar kullanırsınız

ilk motorum olacak 2. el alıp sanayide dolaşmak istemiyorum sıfır olsun satıp büyütme gibi bi niyetim yok uzun yıllar binerim

The Machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150 Siyah 2008
    Alıntı alem44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum olacak 2. el alıp sanayide dolaşmak istemiyorum sıfır olsun satıp büyütme gibi bi niyetim yok uzun yıllar binerim
    Modenas Gt135 var. Cupların içinde en olumlu yorumlar bu motosiklet için yapılıyor. Bi araştır istersen. Yakıt tüketimi ve güç olarak bence en iyi cup modenastır. Ama dersen ki illa 100cc yi geçmesin o zaman honda iyidir diye düşünüyorum.
    ahmetunuver bunu beğendi.

aslında motor almaya karar verdiğimde öyle bir markanın varlığından bile haberdar değildim. forumda gezerken çok duydum(tabiki innova dan sonra) fakat malatya da servisi ve satan yer yok sanırım. yani servis sıkıntı olur diye düşünmedim ikincisi motor almamdaki amaçlardan birisi az yakıtlı masrafsız ulaşım olduğu için 100 cc üzeri vergi + yakıt artışı olur diye hep 100 cc altı düşündüm. 110 cc yamaha crypton da var fakat yarım beygir için vergi ödemeye deymez diye düşünüyorum.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı The Machine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modenas Gt135 var. Cupların içinde en olumlu yorumlar bu motosiklet için yapılıyor. Bi araştır istersen. Yakıt tüketimi ve güç olarak bence en iyi cup modenastır. Ama dersen ki illa 100cc yi geçmesin o zaman honda iyidir diye düşünüyorum.
    fiyat olarak da arastir derim

3.500tl civari saniyorum fiyatı

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    mondial cup vardı bi zamanlar yedek olarak cross motorum arazide kaldı kagıthaneden benim cup motoru arkadaşa getirtip arkasına bagladık 500 evlere kadar çekti yukuşta bile banamısın demedi 2 kişi ile rahat gidersin 80 km hızı var yakıtı az vergisi yok sorun çıkartmaz parcaları ucuz

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    4 gün önce yamaha cryton aldım 110cc kullanımı kolay çok kaliteli bir motor
    tayfungun45 bunu beğendi.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    vergi olayına çok takılma cryptonun vergisi 100 lira civarı bişey oda zamanla azalıyo zaten 3 sene sonra dahada az oluyo al yamaha en güzeli kullanalar memnun bende alacam yakın zamanda tabi yamah a güzel bi zam sprizi yapmassa eğer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler