Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100 cc cup mı yoksa 100 cc debriyajlı mı? Yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli büyüklerim ve arkadaşlar foruma yeni üye oldum...Malum şehiriçi trafiği ve avcı olduğumdan dolayı arazide de kullanacağımdan dolayı motor almaya karar verdim...İlk etapta cup almayı düşünüyordum özellikle yamaha crypton...Sonra bazı sitelerde 100 cc debriyajlı motorları gördüm ve kafam karıştı...Şunu özellikle belirtmek isterim asla ve asla hızla işim yok...Sürat açısından motor aramıyorum..Bana sağlam ve dayanıklı motor lazım..Yamaha cryptona biraz yere yakın dediler ama kuvvetli motor dediler..Yarıotomatik açıkçası hiç kullanmadım...Debriyajlı kullandım...100 cc debriyajlı ve 5 vites motorlar var çelik ve motoran marka...Bunlar nasıldır?Arazide de işimi görürmü?Genelde patika yokuş arazi...Son sorum bu cup lar la yokuş aşağı inerken sürekli frenle inmek gerekiyo oda balata falan bırakmıyo demişti bi arkadaş..Doğrumudur? Sonuçta yarıotoda da düşük viteste yokuş aşağı frensiz inilemezmi?Aslında çine de bulaşmak istemiyorum...Değerli tavsiyeleriniz benim için çok önemli....Şimdiden çok teşekkür ederim..
    y.akan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Anlaşılan bu sitede bize yardımcı olabilecek kimse olmayacak...Sağlık olsun..Herkese keyifli ve faydalı olabilecek paylaşımlar dilerim..

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bendede avcılık ve balıkcılık var.nerelere gıdıyorum nerelere.ama kendı yazdıklarını sakın kafayla okursan bilgiden once fikir sahıbı olmandan dolayı cevap vermek ıstememıs olabılırmı mıllet.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Yamaha Crypton kendi segmentinde canavar gibi motosiklet ama arazide ince lastikleri zayıf kalabilir. Ama kalite güç sorunsuzluk yakıt tüketimi gibi konularda kesinlikle çin malı 100 ccleri suya götürür susuz getirir evladiyelik motor alır senelerce kullanırsın.

Bence çok çetin araziler değil de biraz bozuk asfalt için düşünüyorsan, crypton işini görür. Özellikle şehir içinde yarı otomatik motosiklet kıvraklık ve kullanım kolaylığı açısından bir adım öndedir bence.

Bu sene sıfır km alıp 1000kmde sattı8m cbf aldım ancak benim satma nedenim benim ve artçımın ağır olması nedeniyle uzun yolda rahatsızlık vermesiydi. Yoksa tek kişi veya orta siklette iki kişi için şehir içinde şehir dışında bence ideal motor. Bir bagaj taktınız mı tamamdır 8 kuruş yakıt tüketimim vardı sakin kullanımda, koltuk altı bagajı da cüzdan ruhsat çanta poşet vb için çok kullanışlıydı...

Çin malı motosiklet fiyatına göre beklenti karşılar ama bence uzun vadede hele ki bozuk yol şartlarında dayanıklılık kalite sorunsuzluk beklemek biraz hayal olur.
    tayfungun45 bunu beğendi.

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede avcılık ve balıkcılık var.nerelere gıdıyorum nerelere.ama kendı yazdıklarını sakın kafayla okursan bilgiden once fikir sahıbı olmandan dolayı cevap vermek ıstememıs olabılırmı mıllet.
    Mutlu Bey önce yazdıklarımı sakin kafayla yazdım merak etmeyin..Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp..Bilmediğim bir konuda fikir sahibi olamam ve böyle bir iddiam da yok..Ben sadece kullanan bir kaç arkadaşın zanlarını belirtmek ve buradaki arkadaşlarında fikirlerinden ve tecrübelerinden yararlanarak doğru yolu bulmak istedim hepsi bu...Sakin kafayla yazmayıp direk fikir sahibi olsaydım siteye hiç danışmadan direk gidip alırdım..
    Hoş zaten fikrinizi belirtmemişsiniz sizede saygı duyarım...

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı FAYHATTI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli büyüklerim ve arkadaşlar foruma yeni üye oldum...Malum şehiriçi trafiği ve avcı olduğumdan dolayı arazide de kullanacağımdan dolayı motor almaya karar verdim...İlk etapta cup almayı düşünüyordum özellikle yamaha crypton...Sonra bazı sitelerde 100 cc debriyajlı motorları gördüm ve kafam karıştı...Şunu özellikle belirtmek isterim asla ve asla hızla işim yok...Sürat açısından motor aramıyorum..Bana sağlam ve dayanıklı motor lazım..Yamaha cryptona biraz yere yakın dediler ama kuvvetli motor dediler..Yarıotomatik açıkçası hiç kullanmadım...Debriyajlı kullandım...100 cc debriyajlı ve 5 vites motorlar var çelik ve motoran marka...Bunlar nasıldır?Arazide de işimi görürmü?Genelde patika yokuş arazi...Son sorum bu cup lar la yokuş aşağı inerken sürekli frenle inmek gerekiyo oda balata falan bırakmıyo demişti bi arkadaş..Doğrumudur? Sonuçta yarıotoda da düşük viteste yokuş aşağı frensiz inilemezmi?Aslında çine de bulaşmak istemiyorum...Değerli tavsiyeleriniz benim için çok önemli....Şimdiden çok teşekkür ederim..
    cup da vitesi boşa atamiyorsun hareket halinde
    diye biliyorum

arazi şartlarında koylu motor denen mondial 100 mg prince
    veya super boy gibi tavaiye ederim

yazıyı cok uzatmış sin millet uzin yazi okumayı sevmiyor
    durum bu

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    İlk olarak yamaha ve diger secenekler ayrimi yaparim . Kesinlikle yamaha senin verdigin secenekler arasinda .
    Koylerde en cok cup lar kullaniyor Yarim debriyaj arazide kolaylik sagliyo . uzerinde gelen lastikleriyle Kar da cok ördek avina gittim . Crosa tipi disli lastikte takilabiliyor . Komsumda var keci gibi geziyo adam simdi gelelim asfalt olayina motoru bacaklarinla tutamiyon bu yolda yorgunluk olarak geri donuyo hafif motorlar sonucta sakin kullanmak lazim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)