Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yuki 125 28H ıslakta kayma problemi, Yoksa motorumu kışın kullanmak hayal mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi

Yuki 125 28H motorumla bugün yağmurda ilk defa yoldaydım ve gerçekten ıslakta çok kötü kayıyormuş, Oysa motorumu çok seviyorum ve kışın da kullanmak istiyorum. Arka ve ön lastik yeni ve Türk malı ve malesef bu konuda yapılacak fazla bir şey yok sanırım.

Motorum kendime ait ilk motorum ve severek kullanıyorum. Cup olmasına rağmen uzun yola da çıkıyorum.

moto-gezi blogum:https://motogezisolo.wordpress.com/
    hercul3367 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i1209.photobucket.com/albums/...0920121648.jpg

Yuki 125 28H motorumla bugün yağmurda ilk defa yoldaydım ve gerçekten ıslakta çok kötü kayıyormuş, Oysa motorumu çok seviyorum ve kışın da kullanmak istiyorum. Arka ve ön lastik yeni ve Türk malı ve malesef bu konuda yapılacak fazla bir şey yok sanırım.

Motorum kendime ait ilk motorum ve severek kullanıyorum. Cup olmasına rağmen uzun yola da çıkıyorum.

moto-gezi blogum:https://motogezisolo.wordpress.com/
    Bir çift Unilli lastik al (2.50-17 ön, 2.75-17 arka) yağmurda çok rahat binersin çok kötü asla kaymaz ama kupkuru asfalttaki kadar iyi yol tutmasını bekleme hiç bir cub lastiğinin. 40km altı hızlarda dar virajları kesin dönüşlü iniş çıkışlı yollardan geçerken tetikte ol motoru fazla yatırma. ön teker virajın dışına kayar.

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    bende ilk ıslak havada düşük hızda hemde yatmaktan zor kurtardım motoru.Ön tekerleklerde öyle bir zaafiyet var.ıslak havada o lastikle viraj dönerken yatırmayı bir kenara bırak eğme bile motorsikleti.hızın nekadar düşük olursa olsun yağışta yatırma motoru ve ön frenede dokunma.ıslakta hep arka fren kullan derim.metzeller yada michelin gibi bir lastiğin yoksa yeri öpmen olası.tecrübeyle sabit.2.50-17 ön, 2.75-17 arka kaliteli lastik bulabilirsin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tooglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilk ıslak havada düşük hızda hemde yatmaktan zor kurtardım motoru.Ön tekerleklerde öyle bir zaafiyet var.ıslak havada o lastikle viraj dönerken yatırmayı bir kenara bırak eğme bile motorsikleti.hızın nekadar düşük olursa olsun yağışta yatırma motoru ve ön frenede dokunma.ıslakta hep arka fren kullan derim.metzeller yada michelin gibi bir lastiğin yoksa yeri öpmen olası.tecrübeyle sabit.2.50-17 ön, 2.75-17 arka kaliteli lastik bulabilirsin.
    Benim cubda metzeler yada michelin yok ama yağmurda çamurda binmeme rağmen yeri öpmedim de kaymadım da. Üstteki mesajımda da yazmışım yapılması gerekenleri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)