Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cup motor bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba. yeni bir cup motor almayı düşünüyorum önceden kanuni windys 150 kullandım şimdi bu cuplarda kullanım tarzı ile birkaç sorularım olucak..
    1- Motorda 1 ile kalkıs yaptım gazı kestim 2ye attım tekrar gaza yüklendim devirini alınca tekrar gazı kesip 3e attım diyelim ki ve yavaslamam gerekiyorum diğer motorumda ise yavaslayacagım zaman deb. basıp vitesi 1e düsürüyordum motor yavaslayınca 40'ın asagısına düstügünde tekrar deb. bırakıp devam ediyordum..
    peki bu motorlardada aynımı yoksa di ? yelim 3 ile gidiyorum yavasladım durdum vites hic düsürmedim hep 3te birsey olur mu ve bu cup motorlarda 1 ile 2. vites arasında yarım basınca vites pedalına bostaymış gibi oluyormus.
    ve cuplarda tek teker nasıl yapılıyor ?
    tahminime göre 1 ile giderken vites'e yarım basıyoruz bosta gibi oluyor ya ve vites'i birden bırakınca ön mü kalkıyor ? doğrumu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu motorların 1. vitesinde direk gaza asılıp motorun önünü kaldırabilirsiniz 1. vites çok atiktir...

yavaşlama olayında aynı sistem yavaşlaadıkca vites düşürmek gerek ama debriyaj yok tabiki,3 vitesten 2 ye düşmek için baya yavaşlamak gerek ama yoksa aşırı kompresore biner...

evet bütün viteslerde vites koluna az basarsanız debriyaj gibi boşa almış olursun,zaten debriyaj ve vites o kolda yani ilk debriyaja basmış oluyorsun...

istersen 4. viteste de durabilirsin durduktan sonra da vites küçültebilirsin tabi zaman alır o yüzden yavaşlarken vites düşürmek daha mantıklı...

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorların 1. vitesinde direk gaza asılıp motorun önünü kaldırabilirsiniz 1. vites çok atiktir...

yavaşlama olayında aynı sistem yavaşlaadıkca vites düşürmek gerek ama debriyaj yok tabiki,3 vitesten 2 ye düşmek için baya yavaşlamak gerek ama yoksa aşırı kompresore biner...

evet bütün viteslerde vites koluna az basarsanız debriyaj gibi boşa almış olursun,zaten debriyaj ve vites o kolda yani ilk debriyaja basmış oluyorsun...

istersen 4. viteste de durabilirsin durduktan sonra da vites küçültebilirsin tabi zaman alır o yüzden yavaşlarken vites düşürmek daha mantıklı...
    peki çok teşekklürler [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

ARKADAŞLAR ARANIZDA CUP MOTOR İLE TEK TEKER, HIZ TESTİ V.B VİDEOSU OLAN LİNK ATABİLİR Mİ ?

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Alıntı ıloveyoucup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki çok teşekklürler [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

ARKADAŞLAR ARANIZDA CUP MOTOR İLE TEK TEKER, HIZ TESTİ V.B VİDEOSU OLAN LİNK ATABİLİR Mİ ?
    Cup Motorla ne yapmaya çalısıyosunki ??? Adı üstünde ''CUP'' Şehir içi kullanımı için.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Önünü mönünü kaldırma, cup'ların tekerlekleri çok incedir buna paralel denge açısından aman aman güvenemezsin.. Laaaps diye yeri öpersin Allah korusun...

Cup motor işini garantiye almak isteyen adamın bineceği alettir apaçi stayla değildir.. Bunları söyledim diye alınma, sonra Allah korusun kırarsın kafanı gözünü.. Demeyesin beni kimse uyarmadı.. Ben insanlık vazifemi yaptım.

Cup tercihin için seni cidden kutlarım, Honda Wave veya Modenas al eğer imkanların müsaitse.. Ama Modenas alırsan hele sakkkkkkkkın teker meker yapayım deme, o alet at gibi gider.. Cup makinelerin Deli Cevat'ıdır kendisi :-)

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Ben cup motoruma akla gelebilecek bütün işkenceleri yaptım şu 4 yıl içinde . Tekteker bunların en basiti kalır heralde alışma evresini atlattıktan sonra gayet kolay oluyor ama önermem . Ben yaptım pişman mıyım? Hayır motora ve bana ne gibi zararları olduğunu görmüş oldum (en çok da cebime).

Hangi marka-model i alırsan al onun senden istediklerini verdikçe o da sana kendisinden beklediklerini verir . Sen ona bakarsan o da sana bakar. Ben çin malı cup uma 4 yıldır insafsızca biniyorum . lastik- benzin- yağ masrafları dışında masraf yapmadım .cc büyütmeyi düşünmüyorum ihtiyaçlarımı karşılıyor. Bi sorun olmazsa uzun yıllar daha beraber olacağız..

Hangi motoru alırsan al şimdiden hayırlı olsun.
    Find what you love and let it kill you.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)