Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Triumph-Boneville

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler...
    Hiç tecrübem yok ve ilk motosiklet için Triumph-Boneville düşünüyorum. Bilgilerinizi paylaşıp, tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanımı kolay fakat yine de tecrübe gerektiren bir motosiklet. Öncelikle ağırlığı 230 kiloluk bir araç ve elektronik gaz kontrolü gibi teknolojik donanımları olmadığından dolayı, debriyaj-gaz hassasiyeti gerektiren, zincir aktarma olduğu içinde vites geçişlerinde sarsıntı yaratabilen bir motosiklet. Eğitim almanızı tavsiye ederim ve en azından Yamaha SR400 gibi bir modelle başlamanızı tavsiye ederim, bu bile çok fazla gelecektir.
    acayüp bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu akşam bir arkadaşın boneville ine bikaç aksesuar taktık.
    Çoook güzel bir motor. Yalnız ya iyi bir eğitim ve uzunca bir alışma süreci , yada daha ufak hafif ve zayıf bir motorla başlamanızı öneririm.
    Hatta sr 400 bile eğitim ile daha iyi olucaktır.

Triumph tiger xc 800 ile başlayan birisini tanıyorum. Şuan çektiği eziyeti tahmin bile edemezsiniz . Omu motoru kullanıyor motormu onu belli değil.
    Ön amortisörden 5 cm arkadan 8 cm düşürmemize rağmen hala motora hakim olamıyor. 1000 km dir kullanıyor motoru. Aslında boydan yana sıkıntısı yok fakat acemilikten motora hakim olmakta çok zorlanıyor. Ve her acemi gibi ayakları yere tam basarsa motoru daha rahat kullanacağını düşünüyor
    glock bunu beğendi.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet, malesef bu şekilde örnekler de var ve bunlara kulak vermenizi tavsiye ederim. Keyif alamadığınızda ve tecrübesizlikten dolayı almış olduğunuz riskler ile tatsız durumlarla karşılaşabilirsiniz ve bu da sizi motosiklet tutkusundan uzaklaştıracaktır. Basamak basamak ilerlemek, zaman harcayıp, eğitim ve tecrübeyle pekiştirip sahip olmak sizi mutlu edecektir.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    vazgeç o sevdadan bence 125 lik bir şey al bin

İyi günler...
    Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Açıkçası 125cc lik bir şey almayı planlamıyorum ama boneville'in de ilk motorsiklet olarak beni zorlayacağını düşünüyordum, sanırım Yamaha SR400'e baksam daha iyi olacak.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Önce al bir scooter. Viteslerle uğraşmadan trafiği okumayı öğren. Sonra küçük cc vitesli kullanırsın. Sonra ne alırsan al.

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    yavaş yavaş skuter ile başla bence

bonville seni zorlayabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)