Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mondial 125 MX - Grumble hakkında fikri olanlar yada kullananlar yardımcı olurmusunuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anahtarla açınca biraz geliyor ama sonra ne tarafa doğru çekceğimi bilemedim. Zorlamadım elimde kalmasın diye. Sizin motor rölantide bazen stop ediyor mu ? Yoksa benimkine özgü bişey mi ?
    Motor ısındıktan sonra hiç stop etme sorunu yok bende. Soğukken çalıştırınca 5-10 dakika gaz yemiyor. ısınsa da 5 bin devir altında da tork sıfır, motoru apartmanın garajından çıkartırken zorlanıyorum. Sanırım bir subab ayarı gerekli. Hyena 100 motorumda düşük devirde yokuş çıkamama sorunu yok mesela, motor soğukken bile garajdan çok rahat çıkartıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ısındıktan sonra hiç stop etme sorunu yok bende. Soğukken çalıştırınca 5-10 dakika gaz yemiyor. ısınsa da 5 bin devir altında da tork sıfır, motoru apartmanın garajından çıkartırken zorlanıyorum. Sanırım bir subab ayarı gerekli. Hyena 100 motorumda düşük devirde yokuş çıkamama sorunu yok mesela, motor soğukken bile garajdan çok rahat çıkartıyorum.
    Benimki kafasına göre stop ediyor ama km yaptıkça azaldı, şuan 330 km de. İlk başta az sürüyordum bana küstü sanırım Dediğiniz gibi düşük devirde tork çok az yokuşlarda sıkıntı yapıyor.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    mengü16 arkadaşım grumble almışsın galiba. Hayırlı uğurlu olsun. Motorun son durumu nedir, memnunmusun? Çekiş, tork gerçekten kötümü?

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengü16 arkadaşım grumble almışsın galiba. Hayırlı uğurlu olsun. Motorun son durumu nedir, memnunmusun? Çekiş, tork gerçekten kötümü?
    Alt devirlerde anlam veremediğim 1 güç kaybı var, yokuşlarda biraz tıkanıyor gibi. Fakat üst devirler gayet güzel

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bi anlam yüklemeye çalıştım ama yükleyemedim. Max tork nedir bu alette bileniniz varmı? Torku düşük galiba?

bi anlam yüklemeye çalıştım ama yükleyemedim. Max tork nedir bu alette bileniniz varmı? Torku düşük galiba?
    Ben yeni olmasına veriyorum, daha yüklenmedim motora rodaj tamamlansın bakalım nasıl olcak.

5. Max. Tork : 10.8 Nm at 7000 min
    6. Max. Güç : 8.8 kw at 7000 min

Yazıyor sitesinde

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yeni olmasına veriyorum, daha yüklenmedim motora rodaj tamamlansın bakalım nasıl olcak.

5. Max. Tork : 10.8 Nm at 7000 min
    6. Max. Güç : 8.8 kw at 7000 min

Yazıyor sitesinde
    Değerler baya güzel. Umarım açılınca düzelir.

Değerler baya güzel. Umarım açılınca düzelir.
    500 km de bakıma gircek, montaj o kadar kötü ki anlatamam size.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ya gerçekten çoook bakım isteyen motor bu çinliler. Hani tvs, honda,yamaha, suzuki, kawasaki, ve avrupa markalarına birazcık özenseler kopyala kopyala, yapıştır. Biraz özenin be çinliler. Yani ben 16 yaşındaki motoru ikinci el alıp, 10 yıldır sorunsuz biniyosam, yol bulupta 140 ları deviriyosam, kışın arkasına kasa takıp dağda odun taşıyosam, 500 km lik gezilerde hiç bi sorunla karşılasmıyosam, velhasıl elimden gelen bütün işkenceleri çektiripte motor banamısın demiyosa, yeni alınan sıfır çinli bi sürü problem çıkarıyosa bu çin mallarında bi mokluk vardır demektir. Bu arada çinden gelen hondalara 1 gram güven duymam. Yamaha daha başarılı çinden getirdiği ybr ile. Ama onunda hp, tork değerleri düşük.

ya gerçekten çoook bakım isteyen motor bu çinliler. Hani tvs, honda,yamaha, suzuki, kawasaki, ve avrupa markalarına birazcık özenseler kopyala kopyala, yapıştır. Biraz özenin be çinliler. Yani ben 16 yaşındaki motoru ikinci el alıp, 10 yıldır sorunsuz biniyosam, yol bulupta 140 ları deviriyosam, kışın arkasına kasa takıp dağda odun taşıyosam, 500 km lik gezilerde hiç bi sorunla karşılasmıyosam, velhasıl elimden gelen bütün işkenceleri çektiripte motor banamısın demiyosa, yeni alınan sıfır çinli bi sürü problem çıkarıyosa bu çin mallarında bi mokluk vardır demektir. Bu arada çinden gelen hondalara 1 gram güven duymam. Yamaha daha başarılı çinden getirdiği ybr ile. Ama onunda hp, tork değerleri düşük.
    Bakımla olacağınıda pek sanmıyorum ama bakcaz artık, benim depo şamandırası bozuldu aceba ybr şamandırası alsam buna uyar mı ki

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    valla uyar desem uymazsa? En iyisi taktıracağın ustaya bi danış

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorun gücü yerinde, rampalari girdigi hizla cikiyor. ama 5bin devir altinda yurumuyor. gaz kolu tepkisinden subab ayarinin bozuk oldugunu hissediyorum. motor biraz daha acilsin baktiricam. 2000km'ye kadar fazla zorlamak yok, malum mevsim yaz motor kolay hararet yapiyor.

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Anlaşılan herkesin motoru elinde kaldı ..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    grumble harıka bır 125 lık titreşim nerdeyse 0 ve o motor 200 cc oluyor.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı wampaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşılan herkesin motoru elinde kaldı ..
    Yorum budur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)