Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Breton S Hakkında Yardımcı Olurmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    Merhabalar ben 2005 yılından bu yana scooter motor kullanmaktayım ve artık vitesli motora gecmeyi dusunuyorum.Şu meşhur tip Mondial-Kuba v.b her markada olan motorlara bakıyordum.Daha sonra Kanuni Breton S modelini gördüm hoşuma gitti fiyatıda 2.392TL o kadar pahalı değil.Sizlerden ricam bu motor nasıldır alınırmı bi sorun yaşarmıyım alsam yada bu fiyat civarına başka ne önerebilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı enatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben 2005 yılından bu yana scooter motor kullanmaktayım ve artık vitesli motora gecmeyi dusunuyorum.Şu meşhur tip Mondial-Kuba v.b her markada olan motorlara bakıyordum.Daha sonra Kanuni Breton S modelini gördüm hoşuma gitti fiyatıda 2.392TL o kadar pahalı değil.Sizlerden ricam bu motor nasıldır alınırmı bi sorun yaşarmıyım alsam yada bu fiyat civarına başka ne önerebilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.
    hocam buna bu parayı vercene 2.el ybr yada cbf al

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    yorumun icin tesekkurler ama 2.el motor dusunmuyorum şuan kaç günlerdir bu motora bakıyorum bayiye gidip yakındanda incelegim mondial Mg v.b motorlara benzemiyor baya bi tasarım farkı vardı başka yorum yapacak arkadaşlar yokmu?

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    arkadaşlar yardımcı olacak yokmu ?

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    breton 125 kullanıyo arkadasım diğer cg modellerine göre daha şık daha seri daha güzel 125cc bu motorlardan bakıyorsan kanuniden şaşma derim.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    yorumun için teşekkürler bende tam karar veremedim biri diyor kuba digeri mondial çevremde her kafadan farklı ses çıkıyor peki bu bretonlarda titreşim olayı nasıl mondial 125 uag kadar titretir mi?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    breton cg tipidir. Hafif titreyebilir. Modeller kısmında breton kullanıcıları varsa bi sor. Fena motor değıl. Kullanılabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

ama şunuda ekleyeyim garanti bakımından öteki modeller gibi çok şikayet alıyor kanuni.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    hadi ya demek oyle peki sen ne onerebilirsin max 2300 lira civarina kafam çok karışık kanuni-mondial-kuba arasında gidip geliyorum karar veremedim :S

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşım garanti servisi olarak hepsi aynı gibi.öneri yapayım ozaman sana. Birebir ybr kopyası, hatta yanılmıyosam fabrikaları bile aynı salcano wolf var. Ona bi bak. Garanti servisini bilemem ama ybr nin birebir kopyası. Tüm parçaları uyar. Parça bulmakta sıkıntı çekmezsin. Kanuni bretonda cg kopyasıdır. 10 hp falan. Ondada yedek parça sıkıntısı olmaz. Ucuzdur parçasi. Garanti kısmına garanti veremem ama. Gerçi çin mallarının hepsi aynı. Pahalı gelmezse mondial drift biraz kaliteli. Senim aklında model varsa sor.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    dediğim gibi bende breton bakıyordum ama burdaki bayide breton s modelini gördüm hoşuma gitti bretondan fark olarak yuvarlak far ve ibreler ön disk birde depo daha buyuk daha güzel duruyordu ama kullanan kimse görmedim duymadım bu breton s leri senin bi bilgin varmı bu motor hakkında

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yok kardeş ama formdan takip ettiğim kadar pek şikayetçide yok motordan. Zaten cg tarzı az yakar. Salcano da az yakar.yenilemişler herhalde motoru. Disk fren depo falan. Bide kanuninin windy es modelleri var. Onada bi bak. Oda fena değildir.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    salcanoya bakmak isterdim ama burası ufak şehir ben ç.kaledeyim her marka yok dolayısıyla burada artık kısmetse en gec 1 ay içinde breton s alıcam o zaman motor hakkında bir konu açarım başka düşünenler varsa emsal alır.bu arada biraz araştırdım ve cg kopyaları içinde dediginiz gibi breton en iyi tercihmiş varsın benzin göstergesi olmasın bs 125 göstergeleri+depo şamandırasıyla hallolacak iştir bence

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    gerek yok yedeğe düştügünde zaten 80 -100 km yol gider. Yedeğe düşünce benzin alırsın.

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    bretondan 2 hp daha guclu. on fren disk celık jant siyah motor ve tipden dolayı guzel motr. bızım arkadasta var 0 a tersten gelıyo diyor cesme yoluda yaptı. 20 kmh fazla gostermesine ragmen 150 gıdıyo kafadan fakat rodajı duzgun yapılmıs bakımlı motrdu. 2.300 deger yanı bu motora en guzel rengi siyah.bızım burda 3 tane var her rengınden

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Breton S arka fren neden kampana deyilde tambur frenler yetersiz 120 km ile giderken aniden durmamız gerekirse frenler yalan durmuyor alet

Örnek

İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Breton S arka fren neden kampana deyilde tambur frenler yetersiz 120 km ile giderken aniden durmamız gerekirse frenler yalan durmuyor alet

Örnek

http://www.kanuni.com.tr/upload/ifotolar/601_hg.jpg
    Bunun için ön tekere de fren koymuşlar hem de disk fren. 120 ile giderken aniden durmayı geç hiç bi zaman sadece arka frenle motoru durduramazsın. Yalnız ön tekerin disk fren olması arkadan daha çok gerekli çünkü arka tekerde bir de motor freni var. 120 ile giderken gazı bırak 5-6 saniyede 100'e düşersin. Arka frenin kampana olması daha iyi çünkü arka teker önden daha çok kir yağ pislik topluyor, disk fren olsa kısa sürede fren tutmaz olur.

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    Motorsiklette durmak için %70 ön %30 arka fren kullanılır diye biliyorum.Bu motorunda bretona göre güzelliği ön fren disk olması. 2.081 tl verip breton almak yerine breton s alırsın ve jantlar çelik dublex de yapabilirsin istersen tipide bretona göre kat kat üstün. ben olsam +300 lira dha verip breton s alırım.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Performans istiyorsan ve yanı sıra sağlamlık Mondial mh drift al o fiyata gayet temiz 2.elleri bulabilirsin 2kişi 140 gören ler var Diğer 125liklere göre az bi fazla yakar oda güç farkı ve 135 cc olmasından kaynaklı sakin kullaırsan aynı
    He az yaksın sıkıntı yaşamıyım fıtı fıtı gidim diyosan salcona wolf al o fiyata gene 2.el temiz buşabilirsin
    Breton bildiğimiz cg titreşim muhtemelen vardır tipide bu söylediğim modellere yaklaşamaz bile Heleki Drifte
    Sado

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Titreşim var egzozu açarsan motor rahatlar 2 kişi uzun yolada çıktık dağa bayırada 140 ı anca yokuş aşşağı görürsün ama düz yolda 120 her türlü garanti

İstediğiniz Mh drifti getirin kapışı verek
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    arkadasım mondıalın tıplerı hosuma gıtmedı demıssın kı mondıal su an 100lük 5 vites manueller arasında en ıyı dızayna sahıp. 100mg Superboy ve 100mg Prince'den bahsediyorum ikiside 2bin lira. sen 2400 verceksın Breton S'e. 125lik tipi de bence o para verılecek bı tıp degıl motorunu bılmem. cogu breton s kullanıcısı 130-140 bastıgı soyler. yanlıs. kanunının gostergelerı 10-15km fazla gosterıyor. bu yuzden sakın 'vay 125lık 130 140 mı basıyo? hemen alıyorum' falan gıbı dusunceye kapılma. bana sorarsan, aklını karıstırmak ıstemıyorum ama, biraz daha para koyabılırsen, bundan kastım 300lira fazla bı para degıl. 2700'e git Mondial 125MH Drift al. o para vercegıne gıt 2.el YBR al honda al dıyenler cok olur zaten demısler de. sen 0 ıstıyosun en guzelını yapıyosun. hıc ugrasma bır suru ılanla. Drift'i alamam diyorsan, Mondial 100mg Superboy diye motosiklet cıkıyor sanırım 2007 YBR'nin dızaynına cok benzemıs fakat cok guzel olmus hem de 100luk 5 vites manuel bi motosiklete gore. butun 100luk 5 vıteslere bak hıcbırının dızaynı bunun kadar guzel degıldır kı ben bu cg tıplı motorların herhangı bı dızayna sahıp oldugunu dusunmuyorm, berbat tıpleri. bu benım gorusum. he bu arada Superboy 1ocak2013'ten sonra uretıme baslıyormus oyle bılıyorum yanı bana oyle dendı mondıal yetkılı bayısınden. ben de o motoru beklıyorum gıdıp 12 taksıtle alıcam ılkbaharda. herneyse arkadasım demek ıstedıgımı anlamıssındır ınsallah. he bi de 300lira verip Drift alırsan, motor tıtremıyor ve rahat cok rahat 120yapıyor. yok veremem dıyıp 2bin liraya superboy veya prince tipli motorlardan alırım dıyorsan yuksek devırlerde tıtreme yapıyo. bunu da not olarak eklıyım dedım ınsallah en guzel secımı yaparsın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)