Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CUB Tavsiye ve Önerilerinizi Bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar denizlide öğrenciyim nasip olursa 1-2 aya cub motor almayı planlıyorum ama modeller arasında kararsızım çinli bi cub düşünüyorum onun için yorumlarınızı bekliyorum.(lütfen çinli kötü flan demeyin kendi paramla sıfır bi motor almak istiyorum.Honda,Yamaha iyi olduğunu en az sizler kadar bende biliyorum.)
    "Tüm dünyada, bütün evrende insandan başka hiç bir yaratık kendini övmez!"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşım çinli sıfır cup alacağına 2.ci el bi temiz innova al.sana garinti veriyorum bakımlarını düzgün yaptıktan sonra sıfır bi çinliden kat kat fazla dayanır ve sıfır bi çinli kadar bile masraf çıkartmaz. Sana bi abi tavsiyesi.
    kanmix_x ve kartalizma07 bunu beğendiler.

doğru konuşuyonda abim de adam innovia'nın ikinci eline çinlilerin sıfırından fazla istiyo bakıyorum 2.5-3 hep öle bana en fazla plaka ruhsat dahil 2000 olması lazım daha kask mont falan alcam derdimi anlatabiliyormuyum.

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mondial snappy modeline bir bak. kullanıcıları kaportası sağlam titreşimi az diyor. bulunduğun yerde motoran yetkili servisi varsa motoran torroya da bakabilirsin.
    internette baktığımda çinli cublarda genelde elektronik aksamda problem oluyormuş motor kısmı sağlam diyorlar.motor yağını filtrelerini zamanı gelmeden değiştirirsin için rahat binersin. çinlilerde scooterlara bulaşmayacaksın çoğu döküntü. cublar gene sağlam gibi.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuniyi pek sevmem ama sanada önerebileceğim kanuni nin cub modellerini tavsiye ederim
    2006 model kanuni tigrina vardı bizde 1 haftaya kadar
    gayet sağlam ve titremesi az motor
    kötü yanı biraz pahalı, yedek parça pahalı abartılı, yakıtı biraz fazla
    arkadaşımda küba cub vardı zırıldıyo diye şikayet ederdi ve bizimkine binice çok beğenir titremiyo derdi ve küba benimkinden az yakardı
    mondialde güzele benziyo kullananlara sormak lazım
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cub lar hem diğer modellere göre yakıt düşük parçalar ucuz masrafsız ben2006 dan beri kullanıyorum uzun yolada gidiyorum çok memnunum markası truva 97 cc şu an aynı marka yok ama salkano aynı modeli kendi markası altında getiriyor dayang firmasının ürettiği cub tur parçaları honda wave ile aynıdır grenaj farklılık gösterir ama sen sana servisi en yakın olanı tercih et motorda problem cıkınca 50 km yol gitmek mantıksız pahalı motorun parçalarıda pahalı oluyor sadece bir örnek vereyim hondanın cantı 275 tl bizim çinliler 75 tl arada 200 tl fark var cukura girdin cant kırıldı kaliteyle ne alaka yan ayaklık kaydı motor düştü yan rüzgarlık 30 tl honda 75 tl gelir olunca değerde olmayınca.........
    DaNqeR(siz) bunu beğendi.

Evet snappy düşünüyorum ama diğer cublara göre boya biraz küçük geldi sanki yada bana öyle geldi benim boy 186 cm öyle olunca tuhaf durmasın sonra ata demire2in dediği gibi motor bana monte edilmiş gibi durmasın sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

tr100a abime katılıyorum motoru yeni alıcam düşüp kalkıcam parçası ucuz olursa pek sorun olmaz önerini araştırıyorum abim

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı DaNqeR(siz) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet snappy düşünüyorum ama diğer cublara göre boya biraz küçük geldi sanki yada bana öyle geldi benim boy 186 cm öyle olunca tuhaf durmasın sonra ata demire2in dediği gibi motor bana monte edilmiş gibi durmasın sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

tr100a abime katılıyorum motoru yeni alıcam düşüp kalkıcam parçası ucuz olursa pek sorun olmaz önerini araştırıyorum abim
    Motosikletten herhangi bir beklentiniz yok ise ( titreşim, hız vs.) Motoran torro öneririm . Diğerlerine göre ayaklık, sele ve gidon daha yüksek. Benim 1.76 boyum var motosikletin üzerine oturunca parmaklarımın ucuyla yere basıyorum.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

hız sevmem ama titreşim çok mu fazla

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    hız sevmem ama titreşim çok mu fazla
    Torro da titreşim biraz fazla..Lifan da olabilir ona da bak istersen forumda konular mevcuttur araştırırsan bulabilirsin.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abicim sen salcano al arkana bakma forumda bi arkadaşa almıştık buradaki servis benim tanıdık salcano nun wolf125 ve cub gerçekten alıp binilecek motorlar diyor parçası ucuz zaten cub ların motor parçaları birbirine uyumlu
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Cub kullanmış biri olarak.Boy rahatlık oranına önem ver.Hangi modele alıcaksan önce bi otur dene.Ayaklarını vites-fren pedalına koyduğunda dizlerin kasılmasın.Yoksa fren yaparken vites değistirirken zorlanırsın.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    kanuni tigrina,kndini kanıtlamış bi makinadır göz ardı etme derim bn .
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

F54 abim denizlide salcano satan yer var mı bi görsem baksam hiç denk gelmedi bana bayisi yada satan bi yer

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

yada şöyle bi soru sorsam benim boy 186 cm cub motor bana olur mu tuhaf durar mı?mondial 150 hs çok kullandım çalıştığım yerde boy olarak bi zorluk çekmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

blt_59 abim baktım az önce Tigrina S100 fiyatı KDV ve ÖTV Dahil Fiyatı: 2.293 TL pahalı geldi biraz bana çinli bi cuba göre kalite olarak parasının karşılığını verir mi?

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2010-2011 yamaha crypton

Kullandığın zaman zarfında benzin ve yağ harici kuruş masraf çıkarmaz taş gibi motor. 0 çinli cup parasına da çok rahat bulursun.
    EverHarD* bunu beğendi.

önerileriniz için teşekkürler...

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    önerileriniz için teşekkürler...
    bende de motoran var en az yakan cub olduğunu söyleyebilirim.almadan önce aklımda salcano vardı o sıra salcano üretime ara verdi bulamadım ben de gittim motoranı aldım.yani salcano hakkat iyi makina .lifan da alırsan pişman olmazsın ama yine söylüyorum motoran ne hikmetse daha az yakıyo.alacağın bayiye dikkat et benim gibi hayvanlardan alıp da sorun yaşama...

motoran çok titriyo diye duydum kardeş titreşim nasıl?zorluk mu çıkartıyolar kardeş

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    hocam evet titreşim sanki biraz fazla ama 60 a kadar diğerleri ile aynı.60 tan sonra artıyo.ama işin teknik yanına kimse girmiyo bence.motoranın vites aralıkları diğer cublara göre farklı biraz dolayısıyla 60 tan sonra bi vites daha istiyo gibi.e yüksek devir yaparsan titreşim de artar.benim naçizhane görüşüm bu.ama çekiş de o seviye düşük devirlerde hayret verici ki ilk 2 vites aralıkları kısa(110 kiloyum).bu bağlamda motoranda sevmediğim ki alırken hoşuma gitmişti ama şu an çok abes geliyo onlar da artçı ayaklıkları.hani şu köylü tipi denilen sanırım.hiç sevmiyorum keşke lifan gibi açılır ayaklıklı olandan alsaymışım diyorum.ama artçı olarak binersen de bu tipler çok rahat.eksoza bağlı olduğu için de çıkaramıyosun eksoz boşta kalıyo.ayrıca baya zamandır yenilik de yapmadılar .süspansiyon güzel bazı cuplarda kazık gibi ama bunda gerçekten memnuniyet verici.sele rahatlığı 10 üzerinden 9 abartısız bakarsan da anlarsın zaten.far geniş far cub lar içinde en iyi gösteren belki.boyum 175 ayaklar hafif uçta gibi ama sorun olmuyo yüksek yani.sevmediğim yine saçma sapan bişey ki o da ayak fren kolunun eğimli olması .çok nadir de olsa baz yerlerde yere sürtüyo tümseklere.kanuni ile ramzeyinki tam düz gerisi az çok eğimli ama kanuni ramzey mi dersen ki geri dur derim.her ne kadar ayaklıkları sevmesem de görünümü güzel ,kalıplı .şu an alsam 1.salcano 2.lifan 3.motoran olur sıralamam.lifanın 3 subap olayı güzel ama biraz fazla yakacağı kesin.aklıma geldikçe tarafsız olarak yazıyorum çünkü bizim millette kendi aldığını kabul ettirme gibi bi hastalık var ne hikmetse...

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    eger cup almayı dusunuyorsan temız bır yamaha ınnova alabılırsın ( 2. el ) dıye dusunuyorum ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)